بولیوی در تلاش برای برگزاری انتخابات میان همه گیر خطر هرج و مرج

توسط کارلوس والدز لاپاز, بولیوی (AP) — ترک در طول ماه از قرنطینه خیابان های بولیوی در حال roiling دوباره با تظ

توسط NEWSSHANS در 12 تیر 1399

توسط کارلوس والدز

لاپاز, بولیوی (AP) — ترک در طول ماه از قرنطینه خیابان های بولیوی در حال roiling دوباره با تظاهرات که باید دولت را مجبور به یک ناراحت کننده چالش: تلاش برای حل و فصل بلند مدت کشور بحران سیاسی با انتخابات در وسط یک افزایش بیماری همه گیر.

اگر طرح برگزاری بولیوی را انجام انتخابات ریاست جمهوری در ماه سپتامبر به رئیس جمهور سابق اوو مورالس' رییس حزب شانس خود را برای بازگشت به قدرت پس از استعفا داد و از کشور گریخت و در پایان 2019. بلندی رای است که افزایش تنش های سیاسی در بولیوی فقط به عنوان رمان coronavirus را تحت الشعاع نظام سلامت ،

پایتخت, La Paz, و دیگر شهرهای بزرگ دیدن تظاهرات در نزدیکی روزانه در سرپیچی از آنتی ویروس اقدامات است. در روز سه شنبه اعتراض معلمان در La Paz. روز شنبه, سلامت کارگران راهپیمایی در سانتا کروز و خیابان های کوچابامبا مسدود شد با انواع گروه های decrying دولت است.

معترضان به ندرت به دنبال نیازهای اجتماعی فاصله و بسته نزدیک به هم بودهاند که بدون نقاب به عنوان آنها فریاد ضد دولت شعار. حضور پلیس در حداقل چون مقدار نیروی است که بیمار با کوروناویروس.

پس از یک سال تظاهرات و بحران در سراسر آمریکای لاتین و کارائیب بولیوی یکی از کشورهای مختلف قرار داده است که سیاست در انتظار به دست و پنجه نرم کردن با کروناویروس جدید, و از آن خواهد شد یکی از اولین تلاش برای بازگشت به برخی از صورت ظاهر از سیاسی نرمال. جمهوری دومینیکن دارای تاخیر در انتخابات روز یکشنبه. شیلی قرار است مارس همه پرسی قانون اساسی جدید تا اکتبر با بسیاری از پیش بینی بیشتر به تاخیر می اندازد.

بولیوی کشور است که به نظر می رسد که بزرگترین پتانسیل فوری برای هرج و مرج است. این کشور عمیقا قطبی بین مورالس' حامیان و کسانی که او را متهم کرد از تقلب در اکتبر 2019 انتخابات کار می کرد و به او فشار از قدرت پس از 14 سال ،

تحت فشار توسط مورالس " جنبش به سوی سوسیالیسم که هنوز کنترل قوه مقننه و ضعیف شده این بیماری همه گیر و همراه با بحران اقتصادی رییس جمهور موقت جانین Añez پذیرفته انتخابات در سپتامبر. 6.

پس از یک دهه رشد تحت مورالس بولیوی اقتصاد شروع به رکود و coronavirus همه گیر است و انتظار می رود به کاهش تولید ناخالص داخلی 5.9% در این سال اولین رکود اقتصادی در چهار دهه است.

"ما می خواهیم دولت به فعال کردن دوباره اقتصاد" کسب و کار کوچک رهبر خوان کارلوس Apaza گفت: در طول یک تظاهرات اخیر در La Paz. "گرسنگی می تواند آسیب بیشتری نسبت به کوروناویروس."

با بیش از 70 درصد از جمعیت رسمی در روز شغل 71 روز قرنطینه قرار دادند بسیاری را به ناامیدی که سوخت رسانی روزانه تظاهرات.

"مقابله با بحران سیاسی برای اولین بار حس می کند" گفت: مستقل روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی آندرس گومز.

دیگر تحلیلگران می گویند در تلاش برای حل و فصل بحران سیاسی در میان مواج اپیدمی می تواند بدتر این کشور بی ثباتی است.

پایین مردم در انتخابات با توجه به رای دهندگان ترس از سرایت می تواند تضعیف مشروعیت از رای گیری هشدار داد فرانکلین Pareja یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه سان آندرس.

لوئیس Larrea رئیس جمهور از کالج پزشکی, La Paz, توافق, رقیب رای گیری می تواند به بدتر شدن این بیماری در بحران است.

"برگزاری یک رای گیری در وسط از یک بیماری همه گیر است و غیر مسئولانه در بخشی از سیاستمداران," او گفت:. "بهداشت اول می آید."

بولیوی تا به حال بیش از 32,000 تشخیص موارد جدید کروناویروس و بیش از 1 ، 000 مرگ و میر و انتظار می رود به اوج در زمان انتخابات ریاست جمهوری.

این کشور ضعیف سیستم پزشکی است که در حال حاضر تحت الشعاع کامل فشرده-واحد مراقبت از بیماران در حال مرگ در بیمارستان لابی و یا در خانه و تظاهرات از زیر مجهز شده و تحت حمایت مالی کارگران پزشکی.

در Cochabamba, یک سری از coronavirus بیماران فوت کرده اند در خیابان برای می خواهید از تخت بیمارستان و خانه های مراسم تشییع جنازه اعلام کرده اند یک بحران است زیرا این شهر کوره های جسد سوزی تنها می تواند بسوزانند چهار جسد در روز سوم از زمان تقاضا است.

مورالس باقی مانده در تبعید در آرژانتین است و می خواستم در بولیوی به اتهام شرارت و ترور و تقلب در انتخابات است اما نظرسنجی ها نشان داده اند دو رقمی منجر به نامزد حزب خود لوئیس آرک سابق وزیر اقتصاد. میانه جمهور سابق کارلوس مسا به نظر می رسد در مقام دوم با Añez در سوم.

تضعیف اقتصاد یک شکست همه گیر و پاسخ اتهامات فساد در وزارت بهداشت, خرید ماسک در سه گانه قیمت جهانی آسیب دیده اند او اعتبار و کمک به او را انتهایی بد.

آخرین آمار و ارقام نشان می دهد آرک سرب است که به احتمال زیاد به اندازه کافی باریک نیاز به دور دوم رای گیری و مسا که زد در برابر مورالس در سال گذشته به دست آوردن زمین.

"مردم می خواهند پاسخ از کسانی که تصمیم گیری در مقابله با این بیماری همه گیر" مسا گفت.

مورالس رهبر coca-تولید کنندگان' کارگری تبدیل شدن به اولین بار در کشور بومی جمهور در سال 2006. سه نظر در دفتر همزمان با رونق در گاز و سایر کالاها است که به او اجازه کاهش فقر شدید در نیمی از, به 17 ٪ از جمعیت.

او از محبوبیت ویژه در میان طبقه متوسط در بحبوحه رسوایی فساد و تمایل خود را به دنبال یک دوره چهارم در میان یک جنگ سیاسی بیش از محدودیت مدت.

"پاک و شفاف انتخابات خواهد بود که راه رو به جلو است که کشور نیاز دارد" گفت: ماریا ترزا Zegada یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه سن سیمن. "پس از آن ما نیاز به ترک رویارویی پشت و رسیدن به اجماع سیاسی است که اجازه خواهد داد که دولت جدید به حکومت."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب