باستان معماری: Dule معبد

یکی از چین قدیمی ترین میراث واقع شده است در یک شهر کوچک به نام Jixian بیش از یک صد کیلومتر از شهر تیانجین. این

توسط NEWSSHANS در 19 تیر 1399

یکی از چین قدیمی ترین میراث واقع شده است در یک شهر کوچک به نام Jixian بیش از یک صد کیلومتر از شهر تیانجین. این Dule معبد تقریبا به عنوان ترجمه "انفرادی شادی معبد" ادعا می شود قدیمی ترین ساختار چوب در آسیا است.

این باستان معبد بودایی است که بیش از یک هزار سال دارد و دارای قابل توجهی معماری و تاریخی اهمیت است. در واقع معبد قرار گرفتند عظیم مرمت انجام شده توسط دولت چین است که در سال 1990 آغاز شده و به پایان رسید در هشت سال است. این گسترده ترین مرمت که معبد قرار گرفته بودند در آن کل تاریخ است.

باستان ساخت و ساز

اعتقاد بر این بود ساخته شده راه بازگشت در زمان سلسله تانگ توسط امپراتور Xuaxong این Dule معبد معماری لذت به حداقل می گویند. چه شگفت انگیز است که آن را همچنان به اکو عظمت و درخشندگی آن زمان.

وجود دارد تنها گمانه زنی در مورد چگونگی Dule معبد نام خود را. در حالی که برخی بر این باورند آن را پس از نام یک ارتش قدرتمند به طور کلی محبوب شناخته شده به عنوان یک Dule دیگران می گویند معبد طول می کشد نام خود را از یک رودخانه به همین نام جریان شمالی از معبد.

از لحاظ ساختاری این معبد دارای چهار بخش است. شما باید مقابل دروازه مرکزی غرفه یا Guanyin و پس از آن وجود دارد شرق و غرب سالن سازه. مقابل دروازه ساختار تشکیل شده است از یک eave سقف که گفته می شود قدیمی ترین از نوع خود در چین معماری. ورودی دارای دو مجسمه امنیت آن — آنها به نام هنگ و Ha.

مقابل دروازه به ارتفاع حدود 10 متر است. از شخصیت های چینی "du le si" که به معنی "Dule معبد" نوشته شده در هیئت مدیره بیش از دروازه. دروازه آراسته با زیور آلات کاشی که منعکس کننده سادگی.

این Guanyin غرفه یک نمونه از معماری درخشندگی ساخت بی همتا و فرهنگ melded کاملا. شما را در پیدا کردن آن به خصوص به ویژه اگر شما کسی که علاقه مند در عتیقه فروشی نجاری و معماری باستان.

غرفه ساختار سالم به حداقل 28 زمین لرزه های بزرگ است که چیزی کمتر از یک معماری معجزه زمانی که شما در حال صحبت کردن در مورد چوب-قاب سازه در هر نقطه در جهان است. آن ساخته شده بود به طور کامل توسط صنعتگران محلی با استفاده از بومی بطرف تکنولوژی شناخته شده به عنوان "dougong." در این روش میخ و پرچ استفاده می شود. Dougong باعث می شود استفاده از هم پیوسته براکت های چوبی.

The Shan Gate of the Dule Temple. (Image: Xin via Wikimedia CC BY-SA 4.0)

این Shan دروازه Dule معبد. (تصویر: شین از طریق ویکیمدیا CC BY-SA 4.0)

مسکن خدای

غرفه قدیمی ترین و همچنین بلندترین ساختار موجود از نوع خود در چین است. این پنج تک eave سقف و بیش از یک هزار نفر به صورت جداگانه تنظیم قطعات وجود دارد هیئت مدیره قرار داده شده در زیر پیش امدگی لبه بام پایین از غرفه با کتیبه "ju zu یوان چنگ" که به معنی "کامل و بالغ است." گذشته از ارزش زیبایی از غرفه این تابع اولیه است به خانه محور معبد — الهه Avalokitesvara. ایستاده از 16 متر ارتفاع به رنگ خاک رس مجسمه از الهه بزرگترین از نوع خود در آسیا است.

نام "Avalokitesvara" به معنی "یازده طرفه بودهیچیتا." این مجسمه یکی از مهمترین و زیبایی رنگ خاک رس مجسمه در چین است. پس از ورود به غرفه شما متوجه دیوار پوشش داده شده با پیچیده گردد نقاشی های دیواری است که نشان می دهد مختلف بودایی آیکون. معبد فراهم می کند یک محیط منحصر به فرد است که تنها می تواند به عنوان روح و بدن هماهنگ سازی. شما می توانید خودتان غوطه ور شدن در یک حالت غیر قابل نفوذ آرام است.

از ارزش تاریخی و فرهنگی از جمله یک ساختار است که در برابر آزمون زمان برای بیش از یک هزاره نمی تواند اندازه گیری شود. آن می ایستد عهد به تغییر ارزش ها و اولویت ها از گونه های ما به عنوان یک کل.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

منحصر به فرد مسطح پارک جنگلی در تایوان


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب