آلما کشف عظیم دیسک دوار در اوایل جهان

ما در 13.8 میلیارد ساله جهان, ترین کهکشان مانند راه شیری, شکل, به تدریج به خود توده بزرگ نسبتا دیر است. اما یک

توسط NEWSSHANS در 4 خرداد 1399

ما در 13.8 میلیارد ساله جهان, ترین کهکشان مانند راه شیری, شکل, به تدریج به خود توده بزرگ نسبتا دیر است. اما یک کشف جدید ساخته شده با Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) از یک دیسک دوار کهکشان دیده می شود زمانی که جهان تنها 10 درصد از آن زمان سن و چالش های سنتی مدل galaxy سازند.

ALMA radio image of the Wolfe Disk, seen when the universe was only ten percent of its current age. (Credit: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO), M. Neeleman; NRAO/AUI/NSF, S. Dagnello)

آلما رادیو تصویر از ولف دیسک دیده می شود زمانی که جهان تنها 10 درصد از آن زمان سن. (تصویر: آلما (ESO / NAOJ / NRAO), M. Neeleman; NRAO / AUI / NSF, S. Dagnello)

کهکشان DLA0817g با نام مستعار ولف دیسک پس از اواخر ستاره شناس Arthur M. ولف ترین دور چرخش دیسک کهکشان تا کنون مشاهده شده است. بی نظیر قدرت آلما ساخته شده این امکان را به دیدن این کهکشان در حال چرخش در 170 مایل (272 کیلومتر) در هر ثانیه شبیه به کهکشان راه شیری. منجر نویسنده مارسل Neeleman از موسسه ماکس پلانک برای نجوم در هایدلبرگ, آلمان گفت:

چگونه ولف دیسک فرم ؟

کشف ولف دیسک را فراهم می کند یک چالش برای بسیاری از کهکشان شکل گیری شبیه سازی که پیش بینی است که عظیم کهکشان ها در این مرحله در تکامل کیهان رشد از طریق بسیاری از ادغام کوچکتر از کهکشان ها و توده گاز است. Neeleman توضیح داد:

در بسیاری از کهکشان تشکیل حالات کهکشانها تنها شروع به نشان می دهد به خوبی شکل گرفته دیسک حدود 6 میلیارد سال پس از انفجار بزرگ. واقعیت این است که ستاره شناسان در بر داشت چنین دیسک کهکشان در زمانی که جهان تنها 10 درصد از آن زمان سن و سال نشان می دهد که دیگر پروسه رشد باید تحت سلطه. J. خاویر Prochaska از دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز و همکاری نویسنده این مقاله که در مجله طبیعتگفت:

ستاره تشکیل

این تیم همچنین با استفاده از بنیاد ملی علوم را Karl G. Jansky آرایه بسیار بزرگ (VLA) و NASA/ESA تلسکوپ فضایی هابل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شکل گیری ستاره در ولف دیسک.

The Wolfe Disk as seen with ALMA (right - in red), VLA (left - in green) and the Hubble Space Telescope (both images - blue). In radio light, ALMA looked at the galaxy’s movements and mass of atomic gas and dust and the VLA measured the amount of molecular mass. In UV-light, Hubble observed massive stars. The VLA image is made in a lower spatial resolution than the ALMA image, and therefore looks larger and more pixelated. (Credit: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO), M. Neeleman; NRAO/AUI/NSF, S. Dagnello; NASA/ESA Hubble)

این ولف دیسک به عنوان دیده می شود با آلما (راست به رنگ قرمز), VLA (چپ – سبز) و تلسکوپ فضایی هابل (هر دو تصاویر – آبی). در رادیو نور آلما نگاه galaxy حرکات و جرم اتمی گاز و گرد و غبار و VLA اندازه گیری میزان جرم مولکولی. در اشعه ماوراء بنفش نور هابل مشاهده ستاره های عظیم. این VLA تصویر ساخته شده است در پایین وضوح فضایی از آلما تصویر و بنابراین به نظر می رسد بزرگتر و بیشتر pixelated.
(اعتبار: آلما (ESO/NAOJ/NRAO), M. Neeleman; NRAO/AUI/NSF, S. Dagnello; NASA/ESA Esa)

در رادیو موج آلما نگاه galaxy حرکات و جرم اتمی گاز و گرد و غبار در حالی که VLA اندازه گیری میزان جرم مولکولی – سوخت برای ستاره سازند. در اشعه ماوراء بنفش نور هابل مشاهده عظیم ستاره Prochaska توضیح داد:

'معمولی' کهکشان

این ولف دیسک برای اولین بار کشف شد توسط ALMA در سال 2017. Neeleman و تیم خود را پیدا کهکشان زمانی که آنها با بررسی نور از دور کوازار. نور از کوازار جذب شده به عنوان آن را از طریق یک مخزن گاز هیدروژن در اطراف کهکشان – است که چگونه از آن خود را نشان داد.

به جای به دنبال نور مستقیم از بسیار روشن است اما بیشتر نادر در کهکشان ها ستاره شناسان با استفاده از این 'جذب' روش برای پیدا کردن ضعیف و بیشتر 'عادی' و کهکشانها در اوایل جهان Neeleman گفت:

جو Pesce, برنامه ستاره شناسی مدیر در بنیاد ملی علوم آمریکا که بودجه تلسکوپ گفت:

ارائه شده توسط: National Radio Astronomy Observatory [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

ازدحام پروب تضعیف میدان مغناطیسی زمین


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب