بخار دیگ شرح زیر است دایناسورها' مرگ

یک مطالعه جدید نشان می دهد که چیکخولوب تاثیر دهانه ممکن است پناه گسترده و طولانی زندگی می کردند گرمابی سیستم پ

توسط NEWSSHANS در 15 خرداد 1399

یک مطالعه جدید نشان می دهد که چیکخولوب تاثیر دهانه ممکن است پناه گسترده و طولانی زندگی می کردند گرمابی سیستم پس از فاجعه بار تاثیر رویداد مرتبط با انقراض دایناسورها 66 میلیون سال پیش. در چیکخولوب تاثیر دهانه حدود 180 کیلومتر در قطر بهترین حفظ زیادی تاثیر ساختار بر روی زمین و یک هدف برای اکتشاف چندین مربوط به تاثیر پدیده.

Close-up view of hydrothermal minerals (silica and feldspar) in impact melt rock. (Image: David A. Kring)

نمای نزدیک از گرمابی مواد معدنی (سیلیس و فلدسپات) در تاثیر ذوب شدن سنگ است. (تصویر: David A. Toni)

در سال 2016 یک تیم تحقیقاتی با حمایت بین المللی اقیانوس کشف برنامه های بین المللی و قاره ای علمی برنامه حفاری حفر دهانه به عمق 1,335 متر (> 1 کیلومتر) زیر مدرن روز کف دریا. تیم بازیافت سنگ نمونه های اصلی است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به مطالعه حرارتی و شیمیایی اصلاح پوسته زمین ناشی از تاثیر.

Portion of Expedition 364 rock core. (Image: Kring@ECORD_IODP)

بخشی از سفر 364 راک هسته. (تصویر: [email protected]_IODP)

از نمونه های اصلی نشان می دهد دهانه میزبانی گسترده گرمابی سیستم است که از نظر شیمیایی و mineralogically اصلاح بیش از 100,000 کیلومتر مکعب از پوسته زمین است. نویسنده سرب دانشگاه ها فضای انجمن تحقیقات دیوید Toni در Lunar and Planetary Institute (LPI), توضیح می دهد:

تیم شواهدی که زیر سطحی رودخانه ها از آب گرم و رانده شده به سمت بالا به سمت مرز بین کف تاثیر دهانه و پایین Yucatán دریا. آب گرم جریان در اطراف لبه های تقریبی 3 کیلومتر ضخامت استخر تاثیر-تولید ماگما پرکوله شده از طریق شکسته سنگ و گل رز به بستر دریا که در آن بادی به دریا. سیستم آب گرم بود به خصوص شدید در یک سوگند طیف وسیعی از کوه ها در بستر دریا که به صورت 90 کیلومتر-قطر حلقه در اطراف مرکز این دهانه.

Hydrothermal minerals (silica and feldspar) in cavity within impact melt rock core. (Image: ECORD-IODP Exp 364)

گرمابی مواد معدنی (سیلیس و فلدسپات) در یک حفره در داخل تاثیر ذوب سنگ هسته. (تصویر: ECORD-IODP Exp 364)

سنگ هسته ای از بهبود که اوج حلقه صلیب-برش توسط فسیلی گرمابی خط لوله که به انتظارنشسته بودند با چند رنگ و مواد معدنی و برخی از, مناسب به اندازه کافی آتشین رنگ قرمز نارنجی است. نزدیک به دو دوجین مواد معدنی رسوب از مایعات به عنوان آنها coursed از طریق راک جایگزین سنگ اصلی مواد معدنی است. اوج حلقه از دهانه تشکیل شده است از شکسته گرانیت-مانند سنگ است که سوگند از عمق حدود 10 کیلومتر با تاثیر. کسانی که سنگها تحت پوشش متخلخل و نفوذ پذیر تاثیر باقی مانده است. هر دو سنگ واحدهای تحت تاثیر گرمابی سیستم. سابق LPI پژوهشگر فوق دکترا مارتین Schmieder توضیح داد:

مواد معدنی شناسایی شده در سنگ جدید هسته ای نشان می دهد گرمابی سیستم در ابتدا بسیار داغ با درجه حرارت 300 درجه و 400 درجه سانتیگراد چنین دماهای بالا نشان می دهد که سیستم گرفته اند که یک مدت زمان طولانی به سرد است. این تیم تعیین زمان خنک کننده با استفاده از یک وابسته به جاذبه زمین قطب clock. همکاری نویسنده سونیا Tikoo از دانشگاه استنفورد گفت:

شواهد بیشتر برای گرمابی سیستم طول عمر می آید از یک anomalously بالا غلظت منگنز در رسوبات بستر دریا در نتیجه بستر دریا تخلیه. همکاری نویسنده اکسل Wittmann از دانشگاه ایالتی آریزونا توضیح می دهد:

اگر چه سفر تنها شنود گذاشته گرمابی سیستم در یک محل Toni گفت:

یلوستون را آتشفشانی گرمابی سیستم های غنی با موجودات میکروبی و حاکی از تاثیر تولید سیستم های آب گرم را به همان بیولوژیک بالقوه است. Toni آمده است:

A three-dimensional cross-section of the hydrothermal system in the Chicxulub impact crater and its seafloor vents. The system has the potential for harboring microbial life. (Image: Victor O. Leshyk for the Lunar and Planetary Institute)

سه بعدی مقطع از سیستم گرمابی در چیکخولوب تاثیر دهانه و آن seafloor منافذ. این سیستم دارای پتانسیل برای پناه دادن به زندگی میکروبی. (تصویر: Victor O. Leshyk برای Lunar and Planetary موسسه)

میزان و طول عمر چیکخولوب گرمابی سیستم نشان می دهد که تاثیر تولید شده توسط سیستم در اوایل تاریخ زمین ممکن است ارائه سوله برای زندگی است. هزاران نفر از این نوع از سیستم های تولید شده در طول یک دوره از تاثیر بمباران بیش از 3.8 میلیارد سال پیش. به عنوان هر یک از سیستم خنک آن را در ارائه یک محیط غنی از مواد مناسب برای گرما و hyperthermophilic موجودات زنده.

ارائه شده توسط: دانشگاهها فضای انجمن تحقیقات [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

جدید لکه های خورشیدی به طور بالقوه هرالد افزایش فعالیت های خورشیدی


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب