تبت Potala باقی می ماند یک رمز و راز حل نشده پس از قرن ها

کاخ Potala در تبت یک معبد کوهستانی است که جلب توجه در سراسر جهان برای هزاران سال. آن را مجذوب کرده است تعداد ب

توسط NEWSSHANS در 11 خرداد 1399

کاخ Potala در تبت یک معبد کوهستانی است که جلب توجه در سراسر جهان برای هزاران سال. آن را مجذوب کرده است تعداد بیشماری از مردم به دلیل این معبد پنهان بسیاری از اسرار غیر قابل توضیح است که باعث می شود مردم احساس کنجکاو و مشتاق بودن برای پاسخ.

کاخ Potala واقع شده است در بالای یک کوه به نام Marpori (کوه سرخ) در شمال غربی شهر لهاسا پایتخت تبت منطقه خودمختار چین است. این یک گرند قلعه مانند پیچیده که در اصل ساخته شده در قرن 7th. بعد از یک رعد و برق اعتصاب موجب خاموش کردن آتش سوزی و تخریب آن است. پس از بازسازی در قرن 17 آن شد کاخ زمستانی از دالایی لاما و آن را تبت مرکز سیاسی و مذهبی.

کاخ Potala متمایز دارد تبتی سبک ساخته شده بر روی یک کوه و یک محیط با شکوه. وجود گنجینه های بی شماری در این کاخ که آن هم یک هنر کاخ. اعلام شد "ملی مهم فرهنگی واحد یادگار" در سال 1961 توسط شورای دولتی چین و گنجانده شد در میراث فرهنگی جهان در سال 1994.

 The former quarters of the Dalai Lama. The figure in the throne represents Tenzin Gyatso, the incumbent Dalai Lama. (Image: Luca Galuzzi via Wikimedia CC BY-SA 2.5)

سابق چهارم از دالایی لاما. این رقم در تاج و تخت نشان دهنده Tenzin Gyatso, وقت دالایی لاما. (تصویر: Luca Galuzzi از طریق ویکیمدیا CC BY-SA 2.5)

کاخ Potala است 13-داستان ساختمان 117.2 متر ارتفاع 360 متری شرق-غرب 140 متر شمالی-جنوبی و یک رد پا از حدود 130,000 متر مربع است. بنیاد جامد تضمین ایمنی آن ساخته شده بود که با بلوک از سنگ ها به صورت ضخیم مضرس دیوار. جامد کاخ دیوار پشتیبانی خود را بزرگ و حجم و پایه دیوار به عمق سنگ لایه تا 5 متر ضخامت دارد. کاخ دیوار به تدریج کاهش یافت و دیوار بود تنها 1 متر ضخامت هنگامی که آن را به بالای قصر. از دیوار بالا از صدها متر است که به عنوان صاف به عنوان یک چاقو است که بسیار خیره کننده است.

دینگ Changzheng سر از کاخ Potala مدیریت گفت که با توجه به سوابق تاریخی برخی از دیوارهای کاخ بودند ریخت و به مایع آهن برای تقویت ستبری. این "اسب سفید چمن" که دشوار است و می تواند مورد استفاده برای عایق حرارتی و تهویه در حالی که worm اثبات شد رنگ قرمز و به عنوان بخشی از مواد آن نیز تا حد زیادی کاهش می یابد و وزن خود را.

در همان زمان شایعه است که وجود دارد مانند پیچ و خم زیرزمینی کاخ, در کاخ Potala که شامل گنجینه های گرانبها و کتاب. دینگ گفت: خبرنگاران که به غیر از لبه دیوار وجود نداشت کاخ زیرزمینی. کاخ Potala حفظ ثروت از آثار تاریخی: یک آرایه وسیعی از نقاشی های دیواری stupas مجسمه thangkas, pattra برگ sutras, Kangyur و مقدار زیادی از طلا و نقره و ظروف مینا و جید به نام فقط تعداد کمی از بسیاری از اقلام گرانبها در کاخ دیوار.

چنین مکان مقدس به جمع زیادی از زباله. در سال 1980 هنگامی که مرحله اول تعمیر و نگهداری از کاخ Potala صورت گرفت کارکنان ساخته شده کامل موجودی از تمام موارد در طول تمیز کردن و در نهایت یک دوجین وسایل نقلیه از زباله شد دور گرفته شده است.

View of the Potala from the former Lhasa West Gate. (Image: Antoine Taveneaux via Wikimedia CC BY-SA 3.0)

مشاهده پتلا از سابق لهاسا غرب دروازه. (تصویر: آنتوان Taveneaux از طریق ویکیمدیا CC BY-SA 3.0)

با توجه به دینگ زباله به طور عمده در توزیع زیرزمینی ریج-فضای دیوار و انبارها و برخی از آن حتی برای قرن ها. در طول ساخت و ساز از خط الراس دیوار برخی از رها مواد ساخت و ساز و بی فایده پشته بودند و نه پاک. بخشی از زباله آمد از هوازدگی مواد از لبه دیوار و تیر شکسته و پس از زوال.

تبتیها بر این باورند که کاخ Potala یک مکان مقدس بودیسم. هر آیتم در کاخ اتحاد الوهیت. دور انداختن زباله را به شما بد شانس. برخی از زباله انباشته شد تا در انبارها.

کاخ Potala پر از گنجینه های و برخی از با ارزش اشیاء کوچک به راحتی می تواند مخلوط با زباله. بنابراین هیچ کس جرات نداره به دور انداختن زباله معمولی; در غیر این صورت گنجینه خواهد بود احتمالا دور انداخته می شود.

گفته شده است که در مرحله اول تعمیر و نگهداری زمانی که کارکنان به دقت بررسی زباله برخی از گنجینه های مانند مرجان و فیروزه و نقره یافت شد. این ساختمان با شکوه پر از سحر و جادو در انتظار مردم برای درک و کشف آن را به آرامی.

ترجمه شده توسط یوسف وو و edited توسط هلن

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

پری غار و دست بودا غار در تایوان


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن