تایلندی معترضان تجمع مرحله که ممکن است حمایت جنبش

آزمون توسط جری هرمر بانکوک (AP) -- معترضان ضد دولت در پایتخت تایلند در روز یکشنبه برای تجمع که ممکن است آزمایش

توسط NEWSSHANS در 26 مرداد 1399
آزمون

توسط جری هرمر

بانکوک (AP) -- معترضان ضد دولت در پایتخت تایلند در روز یکشنبه برای تجمع که ممکن است آزمایش که آیا جنبش خود را تا به هر قدرت فراتر از پردیس کالج که در آن شکوفه جمع آوری شده است.

هزاران نفر در بنای یادبود دموکراسی بانکوک که محل سنتی فعالیت های سیاسی است، گرد هم می اید. صدها پلیس نیز حضور داشته اند و همچنین یک گروه کوچک از سلطنت طلبان مخالف معترضان.

جنبش به رهبری دانشجو سه خواسته اصلی دارد: برگزاری انتخابات جدید، اصلاح قانون اساسی و پایان دادن به رعایای منتقدان دولت. به عنوان رئیس ارتش در سال ۲۰۱۴، نخست وزیر کنونی Prayuth Chan-ocha رهبری کودتا را بر یک دولت منتخب برمی داشت. سپس به عنوان نخست وزیر در رژیم نظامی که موفق به انجام آن شد خدمت کرد، و پس از یک انتخابات عمومی در سال گذشته به عنوان نخست وزیر بازگشت. قوانین ی که در انتخابات ۲۰۱۹ هدایت می شدند به طور گسترده ای به شدت در نفع Prayuth تقلب شده بودند که پیروزی همه جز تضمین شده بود.

رهبران معترض هفته گذشته هنگامی که برنامه خود را گسترش داده بودند، جنجال ی را آغاز کرده بودند، به طور عمومی از سلطنت مشروطه تایلند انتقاد کرده و بیانیه ای ده نقطه ای را منتشر می کنند که خواستار اصلاح آن شده است.

عمل آنها عملا بی سابقه بود، چرا که سلطنت در تایلند به عنوان ساکراسنت در نظر گرفته شده است، و هر گونه انتقاد به طور معمول خصوصی نگه داشته می شود. قانون لسه مهست خواستار محکومیت زندان سه تا ۱۵ سال برای هر کسی است که به جرم سرزنش نهاد سلطنتی مجرم شناخته شود.

حساسیت موضوع با شکست اکثر رسانه های اصلی تایلندی به گزارش در هر جزئیات در مانیفست دانشجویان در مورد سلطنت نشان داده شد.

پلیس چندین رهبر معترض را دستگیر کرده و آنها را به خاطر اظهاراتی که در تجمع کوچکی در ماه ژوئیه صورت گرفته است، به اهتکار متهم کرده است. آنها با وثیقه آزاد شدند و عهد کرده بودند که در تجمع روز یکشنبه شرکت کنند، در آنچه به نظر می رسد سرپیچی از شرایط آزادی آنها ست.

اما معلوم نیست که چگونه تشدید خواسته های ش برای شامل شدن سلطنت بر محبوبیت جنبش اعتراضی تأثیر گذار بوده است، چرا که می تواند برخی از پیروان را بیگانه کند یا آنها را از ترس اینکه مقامات به شدت بر آنها شکافته شود، بکند.

دولت همچنین ممکن است با یک معضل مواجه باشد، از آنجا که آن را به دفاع از نهاد سلطنتی متعهد است اما به احتمال زیاد از عمل با دست بیش از حد سنگین است که ممکن است حمایت عمومی را به معترضان کج.

دولت نخست وزیر Prayuth را به خوبی در مقابله با جنبه های بهداشتی از coronavirus انجام داده است، اما مدیریت آن از اقتصاد شده بود lackluster حتی قبل از COVID-19 آن را خمیر.

royalists به جنبش دانشجویی با دفاع از سلطنت در بیانیه ها و دادخواست های آنلاین ، و در فرد با حضور کوچک در مجاورت تجمع یکشنبه پاسخ داده اند. آنها قبلا اعلام کرد که آنها وجود دارد به مشاهده و شهادت هر گونه توهین به سلطنت.

___

نویسنده اسوشیتدپرس بوسابا سیواسومبون در این گزارش سهمی داشته استtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب