دیدار با سریعترین ابررایانه جهان: Fugaku

با سرعت حدود 415.53 petaflopsژاپن Fugaku بهترینها آن ایالات متحده و رقبای چینی و نقطه بالا به عنوان "سریعترین

توسط NEWSSHANS در 21 تیر 1399

با سرعت حدود 415.53 petaflopsژاپن Fugaku بهترینها آن ایالات متحده و رقبای چینی و نقطه بالا به عنوان "سریعترین ابر رایانه در جهان است." رتبه بندی منتشر شده توسط Top500 یک پروژه است که ردیابی تکامل از کامپیوتر قدرت پردازش برای نزدیک به سه دهه است. Fugaku را به پیروزی به ارمغان می آورد به عنوان بازگشت به ژاپن پس از 9 سال. سلف خود, K کامپیوتر تا به حال موفق به کسب عنوان در سال 2011.

فقط زیر Fugaku است که ایالات متحده در اجلاس سران ابررایانه در دوم. فاصله بین سرعت از دو ابر رایانه بود جای تعجب بزرگ. اجلاس سرعت 148.6 petaflops به سختی می تواند نگه دارید تا در برابر Fugaku. پس از اجلاس کامپیوتر یک آی بی ام سیستم از کالیفرنیا در حالی که مکان های چهارم و پنجم بودند اشغال شده توسط ابر رایانه ها از چین است.

معرفی Fugaku

دولت مورد حمایت موسسه Riken و شرکت فن آوری Fujitsu همکاری برای توسعه ابررایانه برای بیش از شش سال است. آن را در زمان حدود 130 میلیارد ین (1.2 میلیارد دلار) ارزش سرمایه گذاری ها از بخش های دولتی و خصوصی را Fubaku اتفاق می افتد.

سرعت آن از 415.53 petaflops فقط برجسته است. چرا ؟ خوب به شما می دهد یک توضیح ساده یک سیستم است که انجام می دهد در یک petaflop می توانید محاسبه یک کوادریلیون floating-point operations یا کامپیوتر محاسبات ریاضی. با توجه به دانشگاه ایندیانا با نگه داشتن یک petaflop ابر رایانه به معنی انجام یک ممیز شناور عملیات در هر ثانیه برای 31,688,765 سال است. و در برابر Fugaku محاسبه شده انجام شود در هر ثانیه حدود 13.2 میلیارد سال است.

اتاق به اندازه Fugaku معنی کوه فوجی در ژاپن در حال حاضر نصب شده در شهر کوبه. همانطور که از هم اکنون با استفاده از ابر رایانه ها تنها در حدود یک ششم از حداکثر ظرفیت خود. اما حتی پس از آن در حال حاضر به یک سطح است که 8 بار که از K کامپیوتر محاسباتی عملکرد. و ظرفیت آن است که هنوز هم انتظار می رود به رشد و حتی بیشتر. برای ابر رایانه ها قادر به نجوم پیشرفته محاسبات Fugaku می تواند کمک در حل مسائل مختلف.

در واقع با توجه به فوجیتسوبا قابلیت های شماره 1 ابر رایانه ها استفاده می شود برای مقابله با اجتماعی و مسائل علمی. اولویت مسائل عبارتند از: — دستیابی به جامعه گسترده سلامتی و طول عمر, مقررات پیشگیری از حوادث و حل و فصل جهانی آب و هوا مشکلات و ارائه راه حل های انرژی, افزایش, صنعتی, رقابت و توسعه علوم پایه.

رئیس مرکز Riken برای محاسباتی علم ساتوشی Matsuoka است انتظارات بزرگ از Fugaku آینده کمک به جامعه است. "من امیدوارم که پیشرو آن برای توسعه آن کمک خواهد کرد به پیشرفت های عمده ای در شرایط دشوار, چالش های اجتماعی مانند Covid-19 او گفت:" به همسرم.

مبارزه با COVID-19

هر چند ابر رایانه ها است که میله میله به شروع زمان عملیات در سال آینده Fugaku در حال حاضر فرستاده شده به کمک در مبارزه با COVID-19. دولت ها و شرکت ها در سراسر جهان در حال انجام تحقیقات برای پیدا کردن یک درمان برای COVID-19. برای مثال ضد آنفلوانزا مواد مخدر Avigan یک نامزد برای COVID-19 درمان به دست آورده توجه در سراسر جهان است و هنوز هم تحت محاکمه است. برای سرعت بخشیدن به این جهانی تلاش Riken و وزارت آموزش و پرورش, فرهنگ, ورزش, علم و فناوری تصمیم گرفته اند به استفاده از Fugaku به تحقیقات بنیادی درمان.

What could a supercomputer like Fugaku do to combat COVID-19? (Image: YouTube/Screenshot)

چه چیزی می تواند یک ابر رایانه مانند Fugaku را برای مبارزه با COVID-19? (تصویر: یوتیوب / تصویر)

ابر رایانه ها همواره یک ابزار عالی برای اجرای شبیه سازی برای توسعه داروهای جدید. Yasushi Okuno, یک استاد در دانشگاه کیوتو با هدف کشف پتانسیل دارو برای درمان CCP coronavirus عفونت با استفاده از ابر رایانه ها است. او امیدوار است به نتایج دلگرم کننده در حداقل یک ماه. تجمع از 2000 داروهای موجود در این تحقیقات بررسی خواهد شد که چگونه مواد مخدر کار بر روی ویروس ها در سطح مولکولی.

Fugaku است که نه تنها ابر رایانه در محل کار در طول این بیماری همه گیر. ایالات متحده نیز شاغل ابر رایانه. یک کنسرسیوم در حال حاضر تشکیل شده توسط کاخ سفید را از سیاست علم و فناوری که شامل صنایع مختلف دانشگاهی رهبران و دولت است. در حال حاضر ایالات متحده مستقر نشست و 29 سایر ابر رایانه ها برای این منظور است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

تلگرام مخالف ایرانی و چینی سانسور


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب