چه چیزی تقویت خودرو نیازی ندارم را بدانید

بدون روغن، انرژی به صورت اصطکاک از بین می رود و بازده آن کاهش می یابد. به طور مثال می توانید، لوله های اگزوز

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

بدون روغن، انرژی به صورت اصطکاک از بین می رود و بازده آن کاهش می یابد. به طور مثال می توانید، لوله های اگزوز را اسپرت کنید و یا جنس لوله و مخزن اگزوز خود را از استیل صاف و صیقلی انتخاب کنید. تیونینگ خودرو رابه طور خلاصه میتوان بعنوان ارتقا دادن مشخصات فنی و ظاهری یک خودرو تعریف کرد. با این حال تعداد زیادی از خودرو دوستان ترجیح میدهند بـه کمک بحث تیونینگ، خودروی خودرا چـه از لحاظ برخورداری از ویژگیهاي ظاهری جذاب و چـه از نظر بهرهمندی از مشخصات باطنی و فنی نیرومند بـه ماشینهاي مسابقهاي شبیه سازند. تقویت سیستم تعلیق خودرو، بهرهمندی از رینگهاي عریض تر، برخورداری از ترمزهای قویتر، وجود فرمانپذیری دقیقتر و استفاده از جعبه دندههایي با عملکرد سریعتر اشاره کرد. همان طور کـه اشاره شد، اگر ارتفاع زدن ماشین بدون درنظر گرفتن شیوه اصولی آن انجام شود، می تواند هم برای راننده و هم برای خودرو، مشکلاتی را ایجاد کند کـه پس از مدتی، راننده را مجاب می کند تا عطای ارتفاع پایین خودرو رابه لقای آن بخشیده و دوباره ارتفاع خودرو رابه حالت استاندارد خود در بیاورد. علاوه بر آن جزییاتی نظیر تقویت صندلیهاي خودرو نیز از جمله مواردی اسـت کـه در بحث تیونینگ فضای داخلی یک خودرو همواره مدنظر فعالان دراین زمینه قرار خواهد گرفت. علاوه بر مواردی کـه ذکر شد، باید این نکته را نیز درنظر داشته باشید کـه طبق معمول خودرو هایي کـه ارتفاع یا ارت زده باشند مشتری چندانی نداشته و تنها افرادی کـه بـه این خودرو ها علاقه مند هستند نسبت بـه خرید انها اقدام میکنند. قطعاتی کـه به لحاظ توان فنی از قدرت بیشتری نسبت بـه قطعات استاندارد بکار رفته در خودروها برخوردار بودند. ایجاد صداهای اضافی از خودرو، وجود منع قانونی ودر نظر گرفتن جریمه برای خودروهایی کـه ارتفاع کمتری از حد استاندارد دارند از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی، شکستن و ترک خوردن متعلقات سیستم تعلیق و چرخ هاي خودرو در اثر ضربه یا عبور از دست اندازهای شدید و کم شدن میزان چرخش فرمان و همچنین امکان ایجاد لاستیک سائی در اثر کم شدن فاصله لاستیک نسبت بـه گلگیر. مـا در ادامه ابتدا بـه معایب ارتفاع زدن ماشین پرداخته و پس ازآن مزایایی کـه از ارتفاع زدن بدست میآیند را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

همچنین بهتر است موتور خودرو شما توسط مکانیک بررسی شود؛ زیرا این موضوع ممکن است بهتعویض یا تنظیم زنجیرتایم موتور خودرو شما منتهی شود. تقویت اتمسفریک موتور پراید بدون تغییر حجم در موتور راههای متنوع کم دردسر و نسبتا کم هزینهای را شامل میشود که بیشتر مالکان آن برای رسیدن به اعداد و قدرت بهتر میتوانند آن را اجرا نمایند. به این ترتیب بحث حفظ ایمنی خودرو و سرنشینان آن در حین عملیات تیونینگ بـه شکل جدیتری توسط مهندسان کاربلد دنبال شد. داشتن خودروساز داخلی مزیت خوبی است و باید خودروسازی داخلی را حفظ و تقویت کرد. باید از سوخت باکیفیت و ترجیحاً بنزین سوپر برای احتراق بهتر استفاده کنید. مسلم اسـت کـه هیچ کدام از تغییرات یاد شده در ظاهر خودرو مشاهده نمیشود و بـه هیچ عنوان از نمای بیرونی آن بـه چشم نمیآید. در واقع بهمین دلیل اسـت کـه طبق معمول تغییرات ظاهری متعددی روی یک خودروی تیون شده انجام میشود تا عملیات تیونینگ فنی آن بـهطور کامل بـه چشم بیاید. افزون بر تمام مواردی کـه بـه آن اشاره شد، باید عملیات تیونینگ خودرو را زیر نظر افرادی کـه دراین زمینه از تخصص لازم و کافی بهره می برند بـه انجام رساند. البته بحث تیونینگ تنها بـه مواردی کـه در سطور پیشین این متن بـه آنها اشاره شد محدود نمیشود و جنبههاي دیگری را نیز در بر می گیرد. البته ارتفاع زدن ماشین ، همیشه با معایب بسیار همراه نیست و اگر اینکار بـه صورت استاندارد و اصولی انجام شود، در پاره اي از موارد حتی عملکرد خودرو را التیام نیز می بخشد. از دهه ۱۹۷۰، نورنبرگ، آلمان، راهروهای ترافیکی اصلی را به صورت مرحلهای بستهاست و مرکز شهر نورنبرگ عمدتاً به منطقهای بدون خودرو تبدیل شدهاست. حذف خودروها از مرکز شهر با نوسازی ساختمانها و نصب آثار هنری جدید همراه شد و یک محوطه عابر پیاده جذاب را ایجاد کرد. بیشترین تعداد دوچرخههای بزرگسالی را تشکیل میداد که در بریتانیا و بسیاری از مناطق امپراتوری بریتانیا فروخته میشد. در سال ۱۸۹۷. م یک فرد انگلیسی بنام فردریک لنچستر موتور دو سیلندری ساخت که در آن از جعبهدنده خورشیدی (گیربکس سیارهای) با محور محرک به جای زنجیر محرک استفاده norbert performance میشد. اما روش استاندارد و بهتری کـه برای ارتفاع زدن خودرو پیشنهاد می شود، استفاده از کمک فنر هاي اسپرت بجای کمک فنرهای معمولی خودرو اسـت. برای اینکه ماشین شما عملکرد بهتری داشته باشد، آن را سبک کنید. چون تغییر نوع چیپ ست ECU به مدل اسپرت آن نقش بسیار تاثیرگذاری در افزایش توان خودرو بازی خواهد کرد. اکثرا دستکاری ارتفاع خودرو بـه سبب اهدافی هم چون اسپرت کردن یا تیونینگ خودرو انجام می شود. بطور کل میتوان گفت کـه تغييرات فنی ایجاد شده دریک خودرو تنها برای رسیدن بـه سرعت بیشتر و شتاب بهینهتر صورت نميگيرد و شاخصهاي دیگری هم چون التیام كنترل و افزايش قدرت آن و همچنین افزايش قابليتهاي موثر در ترمز اتومبيل را نیز شامل میشود. با افزودن لاستیک های دیواری کوتاه می توانید شتاب خودرو را نیز بهبود ببخشید اما این کار باعث می شود کیلومتر شمار خودرو به درستی کار نکند.

با برداشتن وسایل اضافی از صندوق عقب و فضای داخلی خود، می توانید به موتور و عملکرد خود کمک کنید. اگر خودروی شما سنگین است نمی توانید انتظار داشته باشید که به محض فشردن پدال گاز، بتوانید با سرعت فزاینده ای شروع به حرکت نمایید. برای افزایش سرعت وسیله نقلیه و تقویت موتور ماشین خود میتوانید از قسمت های سنگین خودرو خلاص شوید و جایگزین های سبکتری پیدا کنید. رویه مرسوم در آن زمان بـه این ترتیب بود که آن دسته از عاشقان خودرو کـه در امور مکانیکی دستی بر آتش داشتند، اقدام بـه طراحی قطعات جدیدی برای خودروها می کردند. هدفی کـه طبق معمول با انجام کارهای مختلفی نظیر طراحی صندلیهاي مخصوص مسابقه، قرار دادن فرمان اسپورت، تغییر رنگ صفحه کیلومتر شمار و جذابتر جلوه دادن آن امکانپذیر خواهد بود. در آن زمان بیش ازآن که تغییر شکل ظاهری خودروها یا بـه اصطلاح تیونینگ بدنهي آنها باب شود، تغییر در توان موتور و مشخصات فنی خودروها بود کـه گسترش یافت. در واقع برای ارتقاء دادن قسمت فنی خودرو، موتور را تقویت می کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا این راهکارها را آموزش داده و روش های خاصی را برای تیونینگ ساده خودرو به این روش، ارائه کنیم. کمک فنرهای اسپرت با طراحی خاصی کـه دارند سبب میشوند تا خودرو علاوه بر این کـه از ارتفاع کمتری برخوردار شود، سواری نرم تری را نیز بـه خودرو ببخشد ودر نتیجه در دست انداز ها کمتر متوجه غیر استاندارد بودن خودرو شوید. این قطعه هم مانند دیگر قطعات اتومبیل دارای وزن خاصی می باشد. یکی دیگر از سؤالاتی که در مورد تقویت موتور یک ماشین باید بدانید، این است که قدرت ماشین به چه چیزی بستگی دارد. بـه عبارت بهتر با رواج یافتن بحث تیونینگ در بین خودرو دوستان، تعداد زیادی از شرکتهاي فعال در صنعت تولید خودرو اقدام بـه تاسیس شرکتهاي جانبی متمرکز بر امر تیونینگ نمودند. پس در ادامه این مطلب با پیا صنعت همراه باشید. با مـا در ادامه همراه باشید تا در رابطه با ارتفاع زدن خودرو مباحثی را عنوان کرده و معایب ارتفاع زدن ماشین را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه تعدادی از مزایای ارتفاع زدن خودرو ذکر شده اسـت کـه با یک دیگر بـه بررسی انها خواهیم پرداخت. در راستای تغییر نام مینیاتور بیش از ۹۰ هزار نام پیشنهادی به شرکت سایپا ارائه شد که پس از بررسی توسط کمیته تغییر نام تیبا انتخاب شد. در کشور ما در حال حاضر خودرو های پر شتاب و سریع نظیر پورشه، بنز، ب ام و و بسیاری از برندهای محبوب دیگر قیمت هایی گزافی دارند و تنها قشرهای مرفه و ثروتمند توانایی خریداری این خودرو ها را دارند.افرادی که خودروهایی میان رده یا حتی ارزان قیمت دارند آرزوی رسیدن به شتابی نظیر این خودرو ها را داردند و برای رسیدن به این آرزو به تیونینگ خودرو متوسل می شوند.

ستون B یا ستون میانی در میان درهای جلو و عقب یک خوردوی استیشنواگن ایامسی کنکورد. ضمن آن کـه می توان بـه کمک تغییر در طراحی سر دنده، تغییر در نوع طراحی نمای داخل و خارج خودرو، تغییر شکل چراغهاي جلو و عقب و آینههاي بغل و همچنین تغییر در اندازه و نوع طراحی رینگ، لاستیک و کیتهاي بدنه نیز بـه این هدف مهم دست یافت. حال اگر قیمت کارخانه به ۲۵۰ میلیون تومان برسد نیز شکاف حل نمیشود زیرا شرایط تثبیتکننده نیست. معمولا در افزایش حجم موتور پراید به تغییر مسیرهای آب و روغن نیاز چندانی نیست مگر اینکه سرسیلندر آن با یک مدل دیگر تعویض شده باشد که در آن صورت نیز تغییر مدار روغن و آب واجب است. اما همانگونه کـه اشاره شد، ارتفاع زدن خودرو تنها دارای معایب نیست و برخی مزایا نیز دارد کـه اگر در حالت استاندارد و از روی اصول انجام شود، می تواند حس بسیار خوبی را نیز بـه راننده تلقین کند. ثروتمندان میتوانستند اسبها را برای استفاده شخصی نگهداری کنند، از این رو اصطلاح تجارت کالسکه به حمایت نخبگان اشاره میکرد. پس از خنک شدن موتور، به مایع خنک کننده خود نگاهی بیندازید. با تغییر سیستم ترمز کاسهای به دیسکی سوراخ دار، برداشتن ابزار و لوازم اضافهای که مدتها با خود از اینطرف به آنطرف میبرید از صندوقعقب، تغییر جنس شیشههای اتومبیل و سایر مواردی که باعث کاهش وزن خودروی شما میشود، ازجمله روشهایی است که میتوان موتور ماشین را تقویت کرد. از همین رو آن دسته از کسانی کـه خیال تیونینگ خودروی خودرا در سر میپرورانند، بهتر اسـت اینکار رابه صورت مرحلهاي و بـه شکل کاملا حساب شده انجام دهند. بلکه در صورتی که به شکل اصولی و استاندارد؛ روش تقویت موتور خودرو پیاده سازی شود؛ این امر موجب بهبود مصرف سوخت می شود. باید این نکته را مد نظر داشت که تمام سیستم های دیگر خودرو مانند سیستم تعلیق، سیتسم انتقال قدرت و ترمز، کاملا متناسب با سیستم تولید نیروی محرکه ماشین انتخاب و بهینه سازی شده اند. روغن موتور از تولید گرمای بیش از حد این قطعات و فرسودگی موتور جلوگیری می کند. همچنین متاسفانه صنعت فوق در کشور ما ایران مملو از خودروهای تجاری غیر استاندارد، قدیمی و گاها بی کیفیت چینی شده و وسایل نقلیه استاندارد و به اصطلاح پرمیوم (Premium) از برندهای معتبر مانند ولو، اسکانیا، مان و مرسدس بنز با مشکلات عدیده مربوط به سیستم های SCR، DPF، ادبلو، سیستم های پیشرفته کنترل آلایندگی و کاتالیست خودرو مواجه هستند. چرا کـه بطور حتم سیستم قدیمی ترمز شـما پاسخگوی موتور جدید و ارتقا یافتهي آن، کـه سرعت فراوانی را هم رقم خواهد زد، نخواهد بودو همانند توان موتور نیاز بـه اصلاح و ارتقا خواهد داشت. به یاد داشته باشید که هر موتور خودرو از قطعات متحرک تشکیل شده است. در سال ۱۹۹۹ عمده سهام AMG توسط شرکت دایملر کرایسلر خریداری و عملاً تحت نظارت شرکت دایملر کرایسلر درآمد و در سال ۲۰۰۵ پس از خرید تمام سهام آن رسماً با نام فعلی قسمتی از شرکت چند ملیتی دایملر آگ گردید که مقر فعلی آن در شهر آفالترباخ در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع میباشد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از norbert performance ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 12 اردیبهشت 1402