بوروندی باز می شود بسیار مهم انتخابات ریاست جمهوری در میان همه گیر

توسط ELOGE ویلی KANEZA و ایگناتیوس SSUUNA نایروبی, کنیا (AP) — مهم را آغاز کرده است در شرق کشور آفریقایی بروند

توسط NEWSSHANS در 31 اردیبهشت 1399

توسط ELOGE ویلی KANEZA و ایگناتیوس SSUUNA

نایروبی, کنیا (AP) — مهم را آغاز کرده است در شرق کشور آفریقایی بروندی که در آن رئیس جمهور Pierre Nkurunziza است که کنار پله پس از تفرقه 15 سال حکومت اما باقی خواهد ماند "برترین رهبر" در این کشور است که همچنان به رد خارج نمي شود.

رای گیری یکی از مهم ترین نقل و انتقال قدرت در بروندی پس از استقلال در سال 1962.

ماسک صورت و اجتماعی فاصله مشاهده شد که رای گیری آغاز شد و پس از 6 صبح اما بوروندی دولت مورد انتقاد قرار گرفته به ظاهر نیست به این بیماری همه گیر کوروناویروس به طور جدی. Nkurunziza خود را با حضور شلوغ تظاهرات سیاسی. این کشور دارای 42 تایید ویروس موارد است.

ناظران منطقه ای در حال حاضر نیست پس از گفت که ورود خارجی ها خواهد صورت 14 روز در قرنطینه و در صبح روز چهارشنبه شهروندان و روزنامه نگاران گفت: دسترسی به رسانه های اجتماعی امکان پذیر نخواهد بود بدون یک شبکه خصوصی مجازی.

"دولت است که برش های رسانه های اجتماعی به طوری که ما اصلا به دنیا بگویید آنچه اتفاق می افتد گفت:" رای دهندگان Jean Pierre Bazikamwe.

پیش از رای ماموران دولت متهم به اذیت و آزار مخالفان اصلی حزب CNL که رهبر Agathon Rwasa اعتقاد بر این است در یک مسابقه نزدیک با Nkurunziza انتخاب جانشین در حکم CNDD-FDD Evariste Ndayishimiye. پلیس را متهم به Rwasa از ساخت "آتش زا و توهین آمیز" سخنان و تحریک شورش.

برخی در بروندی نگرانی که در انتخابات تقلب می تواند جرقه این نوع از تظاهرات خیابانی که مشخص شده قبلی رای در سال 2015 زمانی که Nkurunziza تصمیم به اجرا برای یک دوره سوم که برخی به نام قانون اساسی.

مرگبار آشفتگی که به دنبال شدت آسیب دیده جهانی روابط و بروندی شد این کشور را ترک دادگاه جنایی بین المللی پس از آن شروع به تحقیق در مورد اتهامات سوء استفاده. سازمان ملل و دفتر حقوق بشر گزارش داد بیش از 300 فراقانونی و لگد از کشور است. بوروندی دولت اتهامات را رد کرده آن را به اهداف خود مردم است.

هفته گذشته سازمان بهداشت جهانی بالا رسمی در بروندی شد و همچنین نگرانی در مورد همه گیری پاسخ.

اگر هیچ یک از هفت نامزد دریافت بیش از 50 درصد از آرا در یک انتخابات خواهد رخ می دهد در عرض چند هفته. بیش از 5 میلیون نفر ثبت نام شده برای رای دادن در این کشور از نزدیک به 12 میلیون نفر است.

تحلیلگران گفته اند که Ndayishimiye یک ژنرال بازنشسته بود ضعیف رئیس جمهور به خاطر او خواهد بود یک جبهه 56 ساله Nkurunziza و قدرتمند دیگر اعضای حزب حاکم.

بسیاری از Burundians شگفت زده شدند که Nkurunziza خواهد مرحله گذشته پس از یک رفراندوم در سال 2018 تمدید طول یک دوره ریاست جمهوری به هفت سال و رهبری بسیاری به این باور او خواهد سعی کنید به ماندن در قدرت است.

منتقدان و گروه های حقوق بشر هشدار داده اند که Nkurunziza غیر قابل پیش بینی است و این انتخابات می تواند صرف تشریفات.

Rwasa بالا نامزد مخالفان و معاون مجلس است آسوشیتدپرس گفت او احساس می کند این مهم نه به تحریم انتخابات حتی اگر نتیجه انتظار نمی رود که به صورت عادلانه است.

"وجود دارد هیچ رایگان زمین بازی. ما در حال رفتن به یک معتبر انتخابات گفت:" استفانی Wolters یک تحلیلگر با آفریقای جنوبی موسسه امور بین الملل. "اگر Ndayishimiye انتخاب شده است او را مجبور به دعوت اپوزیسیون و جامعه مدنی را به کشور و همچنین شرکت در گفتگوی ملی با مخالفان."

برخی از رای دهندگان منعکس شک و تردید و عدم قطعیت است.

"من می دانم که من رای نمی محسوب می شود اما من باید به ایجاد یک تغییر. همین دلیل است که من از خواب بیدار در 4:00 صبح به رای گفت:" یکی Suzane Bucumi.

"من آمد به رای دادن برای تغییر. همه در طلب آن برای تغییر در حال حاضر گفت:" ژان کلود Bitsure.

حزب حاکم حامیان مخالفت کرد.

"در طول جنگ داخلی (از سال 1993 تا 2005 که به کشته شدن حدود 300000 نفر) من از دست پدر و مادر من بودند و ما نمی گذراندن شب در خانه ما است. من باید رای Evriste Ndayishimiye به دلیل آن است که CNDD-FDD که پایان جنگ گفت:" رای دهندگان ماری Nduwimana.

"ما از CNDD-FDD زیرا این 15 سال اخیر ما امنیت" گفت: Melance Hakizimana که اضافه شده است که "در یک خانواده وجود دارد باید یک وارث برای سازماندهی امور."

بیش از 300,000 افرادی که فرار کرد بروندی در بحبوحه آشفتگی ناشی از انتخابات قبلی باقی می ماند پناهندگان.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب