بلاروس' استبدادی هواپیمای خارجی توطئه خنثی

توسط YURAS KARMANAU مینسک بلاروس (AP) — رئیس جمهور بلاروس روز جمعه گفت که دولت او خنثی خارجی الهام گرفته از تو

توسط NEWSSHANS در 30 خرداد 1399

توسط YURAS KARMANAU

مینسک بلاروس (AP) — رئیس جمهور بلاروس روز جمعه گفت که دولت او خنثی خارجی الهام گرفته از توطئه برای بی ثبات کردن شوروی سابق کشور قبل از ماه اوت, انتخابات ریاست جمهوری, که در آن او است که به دنبال یک ششم مدت است.

این ادعا توسط رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو به دنبال بازداشت چهار شنبه بالقوه خود را بالا انتخابات رقیب رئیس سابق روسیه متعلق به بانک و نشان دهنده رشد سویه در روابط خود با روسیه است.

استبدادی لوکاشنکو است که برای نزدیک به 26 سال گفت: "مقامات گرفته اند پیشگیرانه مراحل و مانع از شکل گیری یک طرح جامع برای بی ثبات کردن کشور بلاروس."

"ما آشکار نه تنها عروسک در اینجا, اما همچنین برخی از عروسک خیمه شب بازی کارشناسی ارشد در خارج از کشور بلاروس," او گفت:.

لوکاشنکو نیست نام هر کشور خاص است اما این بیانیه به شرح زیر گذشته خود مطالب در مورد مسکو گفته است قصد دارد به زانو در آوردن آن متحد و همسایه.

مقامات بلاروس بازداشت نامزد بالقوه ریاست جمهوری و سابق Belgazprombank رئیس ویکتور Babariko روز پنج شنبه پس از دستگیری 15 مدیران بانک در فرار از پرداخت مالیات و پول شویی اتهام و قرار دادن بانک دولت موقت.

کرملین گفت: نبود پشتوانه Babariko در انتخابات اما هشدار داد این امر در عمل برای حفاظت از منافع کسب و کار روسیه در بلاروس.

Babariko که هنوز به طور رسمی ثبت نام به عنوان یک نامزد را محکوم کرده این دستگیری به عنوان بخشی از یک کمپین ارعاب. هواداران خود را 425,000 امضا در حالی که حداقل 100000 مورد نیاز برای واجد شرایط برای مسابقه.

Babariko است که به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان قوی ترین از یک دوجین از نامزدها که اعلام کرد قصد خود را برای به چالش کشیدن لوکاشنکو که حکومت این کشور از 9.5 میلیون با مشت آهنین از ژوئیه سال 1994 و بی وقفه سرکوب مخالفان سیاسی و رسانه های مستقل.

چند هزار تظاهرکنندگان با تشکیل یک زنجیره است که گسترش حدود چهار کیلومتر (2.5 کیلومتر) در سراسر مرکز شهر مینسک در روز پنج شنبه در اعتراض به Babariko را بازداشت. آنها دست تکان داد تاریخی سفید-قرمز-سفید پرچم مورد استفاده مخالفان و شعار می دادند "آزادی!"

اتحادیه اروپا نام مقامات بلاروس به رایگان Babariko و "برای اطمینان معنی دار و رقابتی سیاسی مسابقه."

"هیچ نامزد بالقوه باید مانع از انجام روند ثبت نام با توجه به انگیزه های سیاسی اقدامات محدود کننده" آن گفت:.

Belgazprombank است که اکثریت متعلق به روسیه دولتی گازپروم گاز شرکت و Gazprombank است که وابسته به آن است. روسیه صاحبان انتقاد مقامات بلاروس' تصمیم روز دوشنبه به معرفی دولت موقت در بانک به عنوان یک "تخلف آشکار" از بلاروس قانون و قوانین روسیه-led اقتصادی داد.

ایوان Tertel سر بلاروس' کنترل دولت کمیته شارژ پنج شنبه که "کارفرمایان بزرگ در گازپروم و احتمالا بالاتر" می تواند درگیر شده اند و اتهام نقض در Belgazprombank.

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین سخنگوی دیمیتری Peskov گفت: روسیه به حفاظت از منافع گازپروم اما اتهامات را رد کرده است که کرملین حمایت از Babariko را نامزد انتخابات ریاست جمهوری.

"کرملین ندارد هر نامزد در بلاروس انتخابات" Peskov گفت: در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران.

مسکو طولانی ارائه انرژی ارزان برای کمک به حفظ بلاروس' اتحاد جماهیر شوروی به سبک اقتصاد شناور. در سال گذشته دولت روسیه نقل مکان کرد و به قطع یارانه ها با این استدلال که نزدیک همگرایی اقتصادی بین دو کشور شد مورد نیاز برای بلاروس برای ادامه دریافت نفت و گاز در قیمت های پایین.

لوکاشنکو را رد کرد کرملین فشار برای نزدیک تر سیاسی و اقتصادی یکپارچه سازی, ریخته گری, آن را به عنوان بخشی از مسکو تلاش به زور بلاروس به رها کردن آن فروپاشی شوروی سابق و استقلال است. اما حتی به عنوان او به طور منظم ranted علیه روسیه از سیاست های او به دقت اجتناب شخصی انتقاد از پوتین.

"اگر برخی از امید برای ما در برابر هر یک از دیگر و بدتر شدن رابطه ما آنها موفق نخواهد شد" لوکاشنکو گفت: وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف که بازدید مینسک جمعه.

کرملین گفت: پوتین و لوکاشنکو نیز تا به حال یک تماس سهشنبه برای بحث در مورد این بیماری همه گیر کوروناویروس و رئیس جمهور بلاروس را در برنامه ریزی سفر به مسکو در هفته آینده برای حضور در میدان سرخ رژه به مناسبت سالگرد 75 از نازی ها شکست آلمان در جنگ جهانی دوم است. لوکاشنکو دفتر گفت: Belgazprombank وضعیت نبود مورد بحث در طول تماس.

به عنوان Aug. 9 انتخابات ریاست جمهوری رویکردهای مقامات بلاروس را تشدید تلاش برای اخلال مخالفان بازداشت حدود 100 مخالفت فعالان در سراسر کشور است. آنها شامل از جمله محبوب بلاگر سرگئی Tikhanovski بود که جمع آوری امضا برای همسرش نامزدی به عنوان یک کاندیدای ریاست جمهوری. همسرش گفت: او تهدید شد که همراه با فرزندان خود را.

___

ولادیمیر Isachenkov در مسکو در کمک به این گزارش.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب