هنرمندان، دانشگاهیان دفاع از حقوق دگرباشان جنسی در لهستان

== وارسا ، لهستان (AP) — ده ها نویسنده، هنرمند و دانشمند — از جمله نویسنده مارگارت اتوود و کارگردانان فیلم پدر

توسط NEWSSHANS در 28 مرداد 1399

== وارسا ، لهستان (AP) — ده ها نویسنده، هنرمند و دانشمند — از جمله نویسنده مارگارت اتوود و کارگردانان فیلم پدرو آلمودوار و مایک لی — خشم خود را از خصومت که به سوی دگرباشان جنسی در لهستان توسط رئیس جمهور این کشور و دیگر سیاستمداران هدایت می شود، ابراز کرده اند.

در آنچه که آن ها نامه ای را «همبستگی و اعتراض» می نامند، به اورسولا فون در لیین، رئیس کمیسیون اروپا، نوشتند و از اتحادیه اروپا خواست تا از ارزش های حقوق بشر «در لهستان به طور روشن نقض می شود» دفاع کند.

در این نامه نوشته شده است: «تجاوز همجنس گرا در لهستان رو به رشد است زیرا توسط حزب حاکم که اقلیت های جنسی را به عنوان یک کاستی بدون توجه به امنیت و رفاه شهروندان انتخاب کرده است، مدفون است»

نامه، تاریخ دوشنبه، در میان یک درگیری فرهنگی تلخ در لهستان، که در آن خواستار حقوق بیشتر برای دگرباشان جنسی شده اند با واکنش شدید کلیسای قدرتمند کاتولیک روم و حزب راست حاکم، قانون و عدالت ملاقات شده است.

رئیس جمهور آندرزیج دادا، متحد حزب، در ماه ژوئیه پس از یک کمپین که برای دفاع از هویت سنتی کاتولیک در کشور نذر کرده بود، یک انتخاب مجدد تنگاتنگ را به دست گرفت. او جنبش حقوق دگرباشان جنسی را خطرناک تر از کمونیسم می نامد.

در این نامه که توسط اولگا توکارچسوک، برنده جایزه نوبل ادبیات لهستان نیز امضا شده بود، به دفاع از فعالانی که در این ماه به خاطر اعتراض به دگرباشان جنسی مخالف این زبان بازداشت شده اند، رسید.

در این نامه نوشته شده است: «ما در همبستگی با فعالان و متحدانشان که در بازداشت، وحشی و تمرد هستند، سخن می گفتیم» ما نگرانی خود را در مورد آینده دموکراسی در لهستان، کشوری با سابقه قابل تحسین مقاومت در برابر توتاتانیسم و مبارزه برای آزادی، به صدا در می آوردیم."

اخیرا اتحادیه اروپا با کمک های مالی اندک به شش جامعه ای که خود را «آزاد از ایدئولوژی دگرباشان جنسی» اعلام کرده اند، واکنش نشان داد،

روز سه شنبه، زبیگنیف زیوبرو، وزیر دادگستری لهستان، گفت که یکی از آن جوامع به نام توخوف قربانی «آزار ایدئولوژیک» اتحادیه اروپا شده است و وزارت خانه اش ۲۵۰ هزار zlotys (۶۸۰۰۰ یا ۵۷۰۰۰ یورو) برای حمایت از آن از یک صندوق ویژه است.

او شهر را به خاطر آنچه که گفت حمایت از زندگی "خانواده خوب عملکرد" است ستایش کرد.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب