یک ترکیب شیمیایی از آلودگی هوا در پکن چین در طول COVID-19 شیوع

COVID-19 به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان است و محدود مردم فعالیت قابل ملاحظه ای است. کیفیت هوا است بنابراین

توسط NEWSSHANS در 26 تیر 1399

COVID-19 به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان است و محدود مردم فعالیت قابل ملاحظه ای است. کیفیت هوا است بنابراین انتظار می رود بهبود یافته با توجه به کاهش تولید گازهای گلخانه ای انسانی. اما در برخی از کلانشهر بوده و بهبود یافته است به عنوان انتظار می رود و شدید رقیق قسمت هنوز رخ داده است در طول COVID-19 مستند.

یک تیم تحقیقاتی به رهبری پروفسور خورشید Yele از موسسه فیزیک جو (IAP) از آکادمی چینی علوم و تحليل شش سال و ذرات آئروسل ترکیب اندازه گیری به منظور بررسی پاسخ از کیفیت هوا به تغییرات در تولید گازهای گلخانه ای انسانی در طول COVID-19 شیوع در پکن, چین و همچنین سال نو چینی, تعطیلات, اثرات آلودگی هوا.

Changes in primary aerosols, gaseous precursors, and secondary aerosols during the COVID-19 outbreak and Chinese New Year holiday (Image by LI Hao)

تغییرات اصلی ذرات معلق در هوا گازی پیش سازهای و ثانویه ذرات معلق در هوا در طول COVID-19 شیوع و تعطیلات سال جدید. (تصویر: by LI Hao)

آنها دریافتند که آلودگی هوا در طول COVID-19 مستند بود و عمدتا به علت های مختلف واکنش های شیمیایی اولیه و ثانویه ذرات معلق در هوا به تغییرات در تولید گازهای گلخانه ای انسانی. پروفسور خورشید گفت:

کیفیت هوا در پکن بهبود یافته در طول دهه گذشته و توده غلظت هر دو اولیه و ثانویه آلاینده ها کاهش قابل ملاحظه. با توجه به این مطالعه جدید منتشر شده در علم کل محیط زیستافزایش گوگرد و نیتروژن اکسیداسیون ظرفیت را سرکوب اثرات کاهش انتشار آلاینده با توجه به افزایش ثانویه سازند.

این یافته ها برجسته یک چالش بزرگ برای کاهش ثانویه آلودگی هوا در مناطق با کوکتل غلظت بالای گازی پیش سازهای. پروفسور خورشید گفت:

ارائه شده توسط: آکادمی علوم چین [توجه داشته باشید: مواد ممکن است برای ویرایش محتوا و طول.]

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

نوآورانه: Cool Kickstarter محصولات


tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن