یادگیری سریع

یادگیری سریع

یادگیری سریع

آیا می خواهید در سریع ترین زمان ممکن کتاب هایتان را با درک مطلب بالا مطالعه کنید؟

تا انتهای این مقاله همراه ما باشید!

یادگیری پر سرعت کلیدی ۱۰ تکنیک کاربردی و موءثر نگار آذری نمین به‌روزرسانی: فروردین 1400 ۶ دقیقه آزمون و کنکوریادگیری سریع ۷ اشتراک‌گذاری دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، هر لحظه اهمیت ترقی تکنولوژی، علم و ظهور نوآوری‌های مختلف، درحال تغییر و تحول و رویش است. ولی این شتاب رویش و تغییر تا زمانی‌ که بتوانید اهمیت آن همگام شوید، عالی است؛ ولی در حالتی که قدرت یادگیری پرسرعت نداشته باشید، از قافله عقب خواهید ماند. پس بهترین روش همین هست که مهارت خویش را به جهت یادگیری سریع مباحث تازه ارتقاء دهید. در همین مقاله شما را اصلی ۱۰ تکنیک کاربردی اثرگذار برای یادگیری سرعت بالا آشنا خوا هیم کرد. راهنمای مطالعه سناریو قطعا بخوانید: ۷ مهارتی که یادگیری آنان طاقت فرسا اما برای زندگی ضروری است ۵ استراتژی که یادگیری شما را ارتقا می دهد بهترین شیوه های یادگیری؛ به چه صورت هر آنچه می‌خواهیم یاد بگیریم؟ ۱. تند خوانی مطالعه یکی از از عادت‌های با بنیان‌گذاران شرکت‌های برنده است.

 به‌عنوان مثال، وارن بافت، سرمایه‌دار آمریکایی، عادت دارااست که در روز چند ساعت را به مطالعه و خواندن اختصاص دهد. یک خواننده‌ی معمولی به‌طور میانگین می‌تواند ۲۰۰ تا ۴۰۰ کلمه و واژه در دقیقه بخواند، همین در حالی‌ هست که یک خواننده‌ی ماهر می‌تواند ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ واژه در دقیقه می‌خواند. فارغ از شک مهارت تلاوت پرسرعت و مؤثر، برای یادگیری سریع، بسیار اهمیت بها است. تندخوانی – یادگیری سریع مهارت تند خوانی شامل مهارت‌های ذیل است: مهارت‌های تلاوت کلمه ها به‌صورت گروهی (به‌صورت کلمه و گزاره به‌جای مطالعه‌ی کلمه به کلمه)؛ عدم تکرار کلمه ها زمان قرائت متن در ذهن؛ سطحی خواندن (مطالعه گزاره کلیدی هدف فهم و شعور معنا کلی به‌جای مطالعه‌ی ریزبینانه) استفاده از ابزار راهنما (استفاده از یک خودکار و خودکار برای دنبال کردن لغات و سطرها هنگام خواندن) تند خوانی نیاز به تمرین دارد، اما زمانی که این مهارت به یک عادت در ذهن شما تبدیل شود، می‌توانید حجم انبوهی از اطلاعات را در بازه‌ی زمانی کوتاه مطالعه کنید. ۲. کنترل محفظه یادگیری زمان یادگیری مطلبی جدید، گاهی همه‌چیز خوب پیش می‌رود و فراوان راحت مطلب را درک می‌کنیم، ولی زمان‌هایی وجود دارند که انگار ذهن ما قفل میگردد و شتاب یادگیری مضاعف تحت می‌آید؛ همه‌ی ما همین مسئله را تجربه کرده‌ایم.

در سریع ترین زمان ممکن یاد بگیرید!

در سریعترین زمان ممکن یاد بگیرید

 ساختار بدن ما برای خواب، دمای بدن و حتی بضاعت ذهنی، ریتم و الگوی بیولوژیکی معینی دارد. زمان‌هایی را که هوشیاری و دوراندیشی شما در بالاترین حد ممکن قرار دارد، شناسایی نمایید و در این زمان‌ها به یادگیری مطالب نو بپردازید. محیط‌های بی‌نظم، پراسترس و ناامن قدرت ابتکار اختراع و هوشیاری شما را کمتر می‌دهند. برای این‌که در بهترین شرایط یادگیری باشید، یک محیط منظم، امن و ریلکس را به جهت این عمل تعیین کنید. به جهت آرامش و تمرکز، نفس عمیق بکشید. مطالعات علمی حاکی از آن است که حتی دمای گوشه و کنار نیز روی اقتدار یادگیری ما تأثیر دارد. به جهت بهبود مهارت های یادگیری دمای گوشه و کنار بایستی در میان ۲۲ تا ۲۷ درجه‌ باشد. ۳. یادداشت برداری نمایید yektanet.com یادداشت – یادگیری پرسرعت تحقیقات اثبات کرده‌اند، تأثیر یادداشت برداری به کمک تایپ کردن اصلی دست، بخش اعظم از تایپ کلیدی کیبورد در مقدار یادگیری نقش دارد. سرعت تالیف در مقایسه اهمیت تایپ کمتر می باشد و همین مسئله، سبب ساز تمرکز بیشتر بر روی اطلاعاتی می‌گردد که درحال گوش دادن به آنان هستیم. زمان تایپ با کیبورد معمولا به مفهوم کلی دیتاها اعتنا نمی‌کنیم و بر روی عبارات متمرکز می‌شویم. به جهت ارتقا سرعت و اقتدار یادگیری، مهارت یادداشت برداری به امداد تایپ کردن را در خویش تقویت کنید. می‌توانید از نرم‌افزارهای مفیدی مثل evernote برای همگام‌سازی یادداشت‌های خویش روی دستگاه‌های متفاوت (لپ‌تاپ، تلفن همپا و…) استعمال کنید. این نرم‌افزار می‌تواند نوشته‌های دستی را اسکن کند و بخواند. ۴. مدل‌های یادگیری خویش را ترکیب کنید یادگیری در هر فرد از چهار شیوه دیداری، شنیداری، خواندن/ تایپ کردن و لامسه (سبک‌های یادگیری VARK) انجام می‌شود. اگر سبک یادگیری شما دیداری است، یادگیری شما کلیدی بازدید چهره یی مطالب نو به‌صورت عکس، نمودار یا این که پاورپوینت انجام می‌گیرد.

درصورتیکه کلیدی گوش دادن سریع‌تر یاد می‌گیرید، گوش دادن به پادکست‌ها، مصاحبه‌ها و کتاب های صوتی در پروسه یادگیری شما مؤثر خواهند بود. سبک یادگیری برخی از اشخاص خواندن/ تالیف است. همین اشخاص حیاتی تلاوت و یادداشت برداری از مطلب جدید، آن را یاد می‌گیرند. مجموعه اخیر افرادی میباشند که از حساس لامسه برای یادگیری استفاده می‌کنند. لمس فیزیکی و آزمون کردن، یادگیری را در این مجموعه شتاب می‌بخشد. اگر شیوه یادگیری خود را به‌خوبی بشناسید، می‌توانید مناسب‌ترین سیستم را به جهت یادگیری خویش تعیین کنید و سرعت جذب و یادگیری داده ها را ارتقاء دهید. درصورتیکه طرفدار سرعت بخش اعظم هستید، کل روش‌های چهارگانه را باهم ترکیب کنید. مثلا اگر درحال یادگیری برنامه نویسی هستید، حین خواندن کتاب آموزشی، مطالب را حیاتی صدای بلند تکرار کنید، یک نقشه‌ی ذهنی برای خود ترسیم کنید و بلافاصله کد موردنظر را روی کامپیوتر آزمون کنید. ۵. ارتباط فرضی ساخت کنید تولید رابطه فی مابین چیزهایی که تا قبل از این می‌دانستید اساسی مطالب جدید، موجب یادگیری سریع شما می‌شود. استعمال از لغت ها مخفف یا ساختن شعر برای به‌خاطرسپردن پروسه بازاریابی، به کار گیری از رنگ‌های موردعلاقه به جهت حفظ کردن الگوریتم و یا این که تولید یک تصویر فرضی به جهت به‌خاطرسپردن نام مشتری‌ها، تکنیک‌های تولید رابطه ذهنی میان مطالب هستند. هر چه تعداد بیشتری از این تکنیک‌ها را بلد باشید، شتاب یادگیری شما فراتر خواهد رفت.

 برای شرکت کردن در دوره های توسعه فردی و تندخوانی می توانیدبا شماره زیر تماس حاصل فرمایید:09374538499

منبع : shariatnia.com

 

 

 

ایندکسر