توسط متیو پررون

واشنگتن (AP) — غذا و دارو در روز چهارشنبه اجازه اولین تست سریع کروناویروس است که هیچ تجهیزات کامپیوتری خاص برای به دست آوردن نتایج نیاز ندارد.

آزمایش 15 دقیقه ای از آزمایشگاه های ابوت به قیمت 5 دلار به فروش خواهد رسید، و به آن لبه رقابتی بیش از آزمایش های مشابه است که نیاز به به یک ماشین کوچک ظاهر می شود. اندازه یک کارت اعتباری، آزمایش خود مهار شده بر اساس همان فناوری مورد استفاده برای آزمایش آنفولانزا، گلوی استرپتوکوک و عفونت های دیگر است.

این آخرین آزمون ارزان تر، ساده تر برای ضربه زدن به بازار ایالات متحده، ارائه گزینه های جدید برای گسترش تست به عنوان مدارس و کسب و کار مبارزه برای بازگشایی و آنفولانزا فصل نزدیک است. FDA همچنین به تازگی یک آزمایش بزاق از دانشگاه ییل را روشن کرد که برخی از تدارکاتی را که منجر به آزمایش تنگناها شده است دور می زد.

هر دو آزمایش محدودیت هایی دارند و در خانه هم نمی توان این کار را انجام داد. چندین شرکت در حال توسعه آزمایش های سریع و در خانه هستند، اما هنوز هیچ کدام تأییدیه ای را به دست نداده اند. آزمایش جدید ابوت هنوز مانند بیشتر آزمایش های قدیمی تر کروناویروس نیاز به سواب بینی توسط یک پزشک بهداشتی دارد. آزمایش بزاق ییل نیاز به سواب را از بین می برد، اما تنها می تواند در آزمایشگاه های درجه بالا اجرا شود.

و به طور کلی آزمایش های سریعی مانند ابوت کمتر از آزمایش های توسعه یافته آزمایشگاه دقیق تر است. FDA در بیانیه ای اعلام کرد که نتایج منفی با آزمایش ابوت ممکن است نیاز به تایید با یک آزمایش آزمایشگاهی در برخی موارد داشته باشد. آژانس اواخر روز چهارشنبه مجوز استفاده اضطراری برای بیماران مشکوک به COVID-19 را به آزمایش ابوت اعطا کرد.

این دو اضافات باید به گسترش تعداد آزمایش های موجود کمک کنند. آمریکا هم اکنون حدود ۶۹۰ هزار نفر در روز را آزمایش می کند که از اوج ۸۵۰ هزار آزمایش روزانه در اواخر ماه گذشته پایین است. بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی بر این باورند که این کشور به زودی نیاز به آزمایش افراد بسیار بیشتری برای پیدا کردن کسانی که آلوده هستند، منزوی کردن آنها و حاوی ویروس خواهد بود.

FDA خاطر نشان کرد که آزمایش ابوت می تواند در مفیس پزشک، اورژانس یا برخی مدارس مورد استفاده قرار گیرد. FDA می گوید: «با توجه به ماهیت ساده این آزمایش، این احتمال وجود دارد که این آزمایش ها به طور گسترده ای در دسترس قرار گیرند.»

از زمان شروع همه گیر، آزمایش های سواب بینی که به یک آزمایشگاه فرستاده می شوند، استاندارد غربالگری COVID-19 بوده است. در حالی که بسیار دقیق در نظر گرفته می شود، آزمایش ها بر ماشین های گران قیمت، تخصصی و مواد شیمیایی تکیه می کنند. کمبود آن تدارکات منجر به تاخیر های مکرر در گزارش نتایج، به ویژه در طول یک سنبله در موارد ماه گذشته شده است.

کارشناسان دولتی و بهداشتی آزمایش های سریعی را می بینند که می تواند در خارج از سیستم آزمایشگاهی به عنوان کلید افزایش ظرفیت اجرا شود.

دکتر جاناتان کوییک از بنیاد راکفلر در مصاحبه ای در اوایل ماه جاری گفت: «آن آزمایش های غربالگری همان چیزی است که ما در مدارس، محل های کار و خانه های سالمندان نیاز داریم تا گسترش دهندگان بدون نشان را بگیریم.» این گروه غیرانتفاعی خواستار آن شده است که آمریکا تا ماه اکتبر حدود ۴ میلیون در روز انجام دهد که بیشتر آزمایش های سریع و نقطه مراقبتی است.

BinaxNOW ابوت چهارمین آزمایش سریعی است که آنتیژن های COVID-19 را تشخیص می دهد، پروتئین هایی که بر روی سطح کروناویروس یافت می شوند، نه خود ویروس. این در نظر گرفته شده سریع تر، هر چند گاهی اوقات کمتر دقیق، روش غربالگری. آزمایش های دیگر باید در یک ماشین کوچک وارد شوند.

در داخل آزمایش ابوت یک نوار به خصوص پوشش داده شده است که با آنتیژن های COVID-19 تعامل دارد. سواب بینی بیمار وارد کارت می شود و چند قطره محلول شیمیایی به آن اضافه می شود. نشانه گذاری ها بر روی کارت ظاهر می شوند تا نشان دهند که آیا نمونه مثبت است یا منفی – بسیار شبیه به یک آزمایش بارداری.

دو سازندگان دیگر آزمایش های آنتیژن — کویدل و بتون دیکینسون گفته اند که نتوانسته اند تقاضا برای آزمایش ها را برآورده کنند. سوم ، LumiraDx ، قصد دارد برای شروع حمل و نقل خود را به تازگی تایید آزمایش آنتیژن تا پایان ماه جاری. ابوت انتظار دارد آزمايش های کشتیرانی را در ماه سپتامبر آغاز کند و در ماه اکتبر به ۵۰ ميليون آزمايش در ماه برسد.

هجوم آزمایش های آنتیژن راه درازی را به سمت دیدار با پیش بینی دولت ترامپ پیش خواهد رفت که ۹۰ میلیون آزمایش COVID-19 در ماه تا ماه سپتامبر در صورت نیاز در دسترس خواهد بود. اما “آزمایش czar” آمریکا Adm. برت ژیرویر تاکید کرده است که ایالات متحده می تواند شیوع بیماری را با آزمایش های به مراتب کمتر مهار کند.

“این ظرفیت است … ما نیازی به آن آزمایش های زیادی برای با خیال راحت و معقول بازگشایی نیستیم.» وی به چندین شاخص کلیدی اشاره کرد که در حال سقوط بوده اند، از جمله عفونت های جدید و بستری شدن در بیمارستان، حتی با کند شدن آزمایش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de