Vice President Mike Pence stands on stage with President Donald Trump after Pence spoke on the third day of the Republican National Convention at Fort McHenry National Monument and Historic Shrine in Baltimore on Wednesday. Andrew Harnik | AP photo

مايک پنس معاون رئيس جمهوری پس از آن که پنس روز چهارشنبه در سومين روز کنوانسيون ملی جمهوريخواهان در بنای يادبود ملی فورت مک هنری و زيارتگاه تاريخی در بالتيمور صحبت کرد، با دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمريکا روی صحنه می ايستد.

اندرو هارنیک | عکس AP

بالتیمور — معاون رئیس جمهور مایک پنس به زور دفاع از اجرای قانون اما ساخته شده هیچ اشاره ای از سیاه پوستان آمریکایی کشته شده توسط پلیس در سال جاری به عنوان او خطاب به رسیدگی به کنوانسیون جمهوری خواهان که در میان اعتراضات جدید علیه بی عدالتی نژادی پس از آخرین تیراندازی آشکار شد.

پنس سخنران برجسته شامگاه چهارشنبه استدلال کرد که رهبران دمکرات اجازه می دهند بی قانونی از ساحل به ساحل غالب شود. او و دیگران شهرهایی را که از خشونت به خشم می آیند توصیف کردند، هر چند اعتراضات در بیشتر مکان ها تا حد زیادی مسالمت آمیز بوده است.

وی گفت: مردم آمریکا می دانند که ما مجبور نیستیم بین حمایت از اجرای قانون و ایستادن در کنار همسایگان آمریکایی آفریقایی برای بهبود کیفیت زندگی در شهرها و شهرهای مان یکی را انتخاب کنیم. او به جو بایدن نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری حمله کرد که گفته بود یک «سوگیری ضمنی» علیه افراد رنگین پوست و «نژادپرستی سیستمیک» در آمریکا وجود دارد.

“حقیقت سخت این است که … شما در آمریکای جو بایدن در امان ن خواهید بود.» “اجازه دهید من روشن است: خشونت باید متوقف شود – چه در مینیاپولیس، پورتلند، و یا کنوشا.”

غایب از سخنرانی ۳۷ دقیقه ای پنس: اشاره ای مستقیم به جیکوب بلیک، سیاه پوست که روز یکشنبه در کنوشا، ویسکانسین توسط پلیس زخمی شد. همچنین اشاره ای به جورج فلوید، برونا تیلور یا دیگر سیاه پوستان که در سال جاری توسط پلیس کشته شده اند، وجود نداشت و جنبش اعتراضی سراسری جدیدی را برانگیخت.

در حالی که کنوانسيون آنها روز پنجشنبه به نتيجه خود نزديک می شود، جمهوريخواهان به دنبال آشتی دادن تصوير خود از دونالد ترامپ رئيس جمهوری آمريکا به عنوان يک رهبر هموار و با ثبات با اين واقعيت هستند که آمريکا با يک سلسله بحران ها روبرو ست که شامل تظاهرات، يک گردباد بالقوه فاجعه بار و همه گيری مواج است که روزی بيش از هزار آمريکايی را می کشد.

همگرایی تاریخی فوریت های بهداشتی، اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی تنها فشار بر ترامپ را افزایش می دهد، چرا که به نظر می رسد برجستگی های کمپین عقب مانده اش علیه بایدن را با روز انتخابات تنها ۱۰ هفته خاموش و رای گیری زودهنگام خیلی زودتر آغاز می شود.

کلیدی کنوانسیون به پنس فرصت دیگری داد تا وفاداری خود را به ترامپ نشان دهد. معاون رئیس جمهور که ریاست کارگروه کروناویروس کاخ سفید را نیز بر عهده دارد، از رسیدگی دولت به همه گیر دفاع کرد، مسئولیتی سیاسی که در غیر این صورت تا حد زیادی در برنامه کنوانسیون غایب بود. او همچنین هوشیار تحویل داد، تشویق کلمات به ساکنان ساحل خلیج فارس به عنوان طوفان لورا نزدیک شد.

پنس گفت: این یک طوفان جدی است. “و ما از همه کسانی که در مناطق آسیب دیده هستند می خواهیم که به مقامات ایالتی و محلی کمک کنند. در امان بمانید و بدانید که ما در هر مرحله از راه حمایت، نجات، پاسخ و بهبودی در روزها و هفته های پیش رو با شما خواهیم بود.»

پنس که خود را وارث بالقوه ترامپ در سال ۲۰۲۴ قرار داد، حملات شدیدی علیه بایدن انجام داد، اما چشم انداز خوش بینانه ای نسبت به آینده این کشور نیز ارائه داد. او از فورت مک هنری بالتیمور صحبت کرد، جایی که نبردی در سال ۱۸۱۴ الهام بخش سرود ملی – که در مرکز یک بحث فرهنگی بوده است، توسط ترامپ دامن زده است، بر سر ورزشکارانی که زانو می زنند به جای ایستادن در اعتراض به بی عدالتی نژادی.

ترامپ پس از اظهاراتش برای اجرای سرود در قلعه، برای پیوستن به پنس ظاهر اعلام نشده ای کرد. رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و همسرانشان بعدها به مهمانان سلام کردند که برخی از آن ها در واکرها بودند و برای سرود ایستادند.

برخی از جمعیت نزدیک به هم جمع شدند تا نگاهی اجمالی به پنس ها و ترامپ ها در نقض دستورالعمل های دوری اجتماعی بینند. پنس دیده شد که دست یک سلام کننده را تکان می دهد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de