مظنون دستگیر شده پس از کشته شدن 2 در اعتراض کنوشا
KENOSHA, Wis.— پلیس ایلینوی روز چهارشنبه یک نوجوان را پس از آن دستگیر کرد که دو نفر در یک حمله شورشی احتمالی در جریان اعتراض در کنوشا بر سر تیراندازی پلیس به یک سیاه پوست به نام جیکوب بارنز به ضرب گلوله کشته شدند.

فرمانده نورمن جانسون از اداره پلیس آنتیوخ گفت مظنون — مرد جوانی که نامش به دلیل زیر ۱۸ سال آزاد نشد — به ظن قتل عمد درجه یک دستگیر شد. پليس بلافاصله جزئيات ديگری منتشر نکرد.

آنتیوخ حدود ۱۵ مایل از کنوشا فاصله دارد که از زمانی که بلیک در طول تعطیلات آخر هفته توسط پلیس زخمی شد، سه شب مستقیم ناآرامی دیده است.

دو نفر سه شنبه شب در حمله ای که يک مرد جوان سفيد پوست انجام داد و با يک تفنگ نيمه خودکار در ويديوی تلفن همراه در حال گشودن آتش در وسط خيابان گرفتار شده بود، کشته شدند.

“من فقط کسی را کشتم،” او شنیده می شود گفت در یک نقطه در طول داد و بیداد تیراندازی که درست قبل از نیمه شب فوران کرد.

در پی این قتل ها، تونی اورز، دولت ویسکانسین به ۵۰۰ عضو گارد ملی اجازه داد تا از اجرای قانون محلی در اطراف کنوشا حمایت کنند و تعداد سربازان فرستاده شده به آن ها را دو برابر کرد. دفتر فرمانداری گفت او در ايالت های ديگر برای آوردن سربازان اضافی گارد ملی و افسران قانون کار می کند.

کلانتر دیوید بث به مجله میلواکی سنتینل گفت: یک قربانی به سر و دیگری در سینه تیرباران شد. نفر سومی دچار اصابت گلوله شد که گمان نمی رود تهدید کننده جانی باشد.

دوین اسکات معترض ۱۹ ساله به شیکاگو تریبون گفت: «همه ما در پمپ بنزین شعار «زندگی سیاه اهمیت دارد» می دادیم و بعد شنیدیم، بوم، بوم، و من به دوستم گفتم: «این آتش بازی نیست». “و بعد این مرد با این تفنگ بزرگ توسط ما در وسط خیابان اجرا می شود و مردم فریاد می زنند، “او به کسی شلیک کرد! اون به يکي شليک کرد! و همه دارن سعي ميکنن با اون يارو بجنگين و تعقيبش کنن و بعدش دوباره شروع به تيراندازي کرد

اسکات گفت که یک قربانی بی جان را در آغوش گرفته و زنی شروع به اجرای CPR کرده است، اما «فکر نمی کنم ساخته باشد.»

بر اساس گزارش شاهدان و تصاویر ویدئویی، ظاهرا پلیس اجازه داد مرد جوانی که مسئول تیراندازی ها است، با تفنگی بر روی شانه اش از آن ها ب گذشت چرا که اعضای جمعیت فریاد می زدند که او دستگیر شود زیرا او به مردم شلیک کرده بود.

کلانتر به ژورنال سنتینل گفت که افراد مسلح در شب های اخیر در خیابان های شهر گشت می زدند، اما او نمی دانست که آیا مرد مسلح در میان آن ها است یا نه.

بث گفت: آنها یک شبه نظامی هستند. “اونا مثل يه گروه شورشی هستن”

اف بی آی گفت که در این پرونده کمک می کند.

ویسکانسین ستوان ماندلا بارنز که سیاه پوست است در مصاحبه ای با برنامه خبری «دموکراسی حالا!» گفت که تیراندازی ها تعجب آور نیست و شبه نظامیان سفیدپوست بیش از حد طولانی نادیده گرفته شده اند.

“چند بار در سراسر این کشور مردان مسلح را می بینید، اعتراض می کنند، وارد کاپیتول های ایالتی می شوند، و همه فقط فکر می کنند اشکالی ندارد؟” بارنز گفت. “مردم با این رفتار می کنند که انگار نوعی فعالیت عادی است که مردم با تفنگ های تهاجمی در اطراف راه می روند.”

حساب های شاهد و ویدئو نشان می دهد که تیراندازی ها در دو مرحله صورت گرفته است: مرد مسلح ابتدا به سمت یک ماشین به کسی شلیک کرد، سپس دوید، تصادفاً تصادفاً در خیابان سقوط کرد و در حالی که اعضای جمعیت در او بسته شده بودند، دوباره آتش گشود.

یک شاهد به نام خولیو روزاس ۲۴ ساله گفت که وقتی مرد مسلح تصادفاً به روی او پریدم و مبارزه ای برای کنترل تفنگش وجود داشت. در آن مرحله در طول مبارزه، او تازه شروع به شلیک گلوله های متعدد کرد و آن افراد را در نزدیکی او متفرق کرد.»

روزاس گفت: “تفنگ در تمام جهات در حالی که آن را در حال شلیک حرکت تند و سریع بود،” روزاس گفت.

سام ديرکز ۲۲ ساله از ميلواکی گفت اوايل عصر مرد مسلح مظنون را ديده است و سر برخی از معترضان فرياد می زد.

“او قطعا بسیار آشفته بود. اون داشت قدم ميکرد فقط اسلحه اش رو به طور کلي اشاره ميکرد نه لزوماً در هیچ به طور خاص.»

در دیگر ویدئوهای در حال گردش گسترده، پلیس را می توان دید که آب بطری شده را از یک وسیله نقلیه زرهی پرت می کند تا آنچه به نظر می رسد غیرنظامیان مسلحی هستند که در خیابان ها راه می روند. به نظر می رسد یکی از غیرنظامیان مرد مسلحی است که بعدها به معترضان شلیک کرد.

یک افسر شنیده می شود که با بلندگو به گروه می گوید: «ما از اینجا بودن شما قدردانی می کنیم.»

در ویسکانسین، قانونی است برای مردم 18 و بیش از آشکارا حمل اسلحه، بدون مجوز مورد نیاز است.

بن کرامپ، وکيل خانواده بليک، اوايل روز سه شنبه در يک کنفرانس خبری گفت راه رفتن دوباره بليک ۲۹ ساله را «معجزه» خواهد کرد. او خواستار دستگیری افسری شد که آتش گشود و دیگران درگیر شغل خود را از دست بدهند.

بلیک روز یکشنبه در حالی که به اس یووی خود تکیه داده بود، سه نفر از فرزندانش که در داخل نشسته بودند، مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

پليس کنوشا در مورد آنچه غير از آن اتفاق افتاد که به يک اختلاف داخلی پاسخ می دادند، چيز چندانی نگفته است. آنها نگفته اند چرا ماموران آتش گشودند یا بلیک مسلح بود و مسابقه سه افسر در صحنه را فاش نکرده اند.

این تیراندازی بر روی ویدئو تلفن همراه دستگیر شد و سه ماه پس از مرگ جورج فلوید در زیر زانوی یک افسر پلیس مینیاپولیس، اعتراضات جدیدی را در آمریکا شعله ور کرد.

پدر بلیک که جیکوب بلیک نیز نام دارد، گفت پلیس «هفت بار، هفت بار، انگار اهمیتی نداشت» به پسرش شلیک کرد.

ولي پسرم اهميت داره او یک انسان است و اهمیت دارد.»

در جريان آخرين دور ناآرامی ها در روز سه شنبه، پليس برای سومين شب مستقيم برای متفرق کردن معترضان در خارج از دادگاه کنوشا، که برخی حصار حفاظتی را تکان دادند و بطری های آب و آتش بازی را به سوی ماموران پرتاب کردند، گاز اشک آور شليک کرد. دوشنبه شب جمعیت ده ها ساختمان را ویران کردند و بیش از ۳۰ آتش سوزی در مرکز شهر به آتش کشید.

___

باور از مدیسون، ویسکانسین گزارش داد. خبرنگاران آسوشیتدپرس تاد ریچموند در مدیسون، ویسکانسین، گرتچن اهلکه در میلواکی، جف بینن و امی Forliti در مینیاپولیس، دون بابوین در شیکاگو و تامی وبر در فنتون، میشیگان، مانند محقق خبری روندا شفنر در نیویورک کمک کردند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر