ضرب المثل «اگر ثروتمند باشد، باید از سه جا دور بمانید. اگر فقیر باشد، باید فاصله خود را از دو نوع آدم حفظ کنید.» راه اجداد ما این است که به ما اطلاع دهند اگر زندگی ما متناسب با یکی از این دو شرایط افراطی باشد چه باید بکنیم. اگر پول داشتید بهتر بود به سه جا زیر نرفتید.

قمار

قمار اعتیاد آور است و همراه با مسائل مختلف و بدون مزایای. هنگامی که شما به خانه قمار گام, شما معمولا پول از دست بدهند. موارد زیادی در اطراف ما وجود دارد که نشان می دهد قمار چگونه منجر به ورشکستگی و خانواده های شکسته می شود.

مکان های استریپ

مکان های نوار راحت ترین مکان برای از دست دادن مردم خواهد شد. هنگامی که از آن لذت می برند، نمی توانند خود را طرد کنند و در نهایت، ثروت و خانواده های خود را از دست بدهند. پس اجداد ما به مردم توصیه کردند که از چنین مکان هایی دور بمانند.

 Gambling is addictive and comes with various issues and no benefits. (Image: Enoch Lau via flickr CC BY-SA 3.0)

قمار اعتیاد آور است و همراه با مسائل مختلف و بدون مزایای. (تصویر: Enoch لاو از طریق flickr CC BY-SA 3.0)

زادگاه شما

چرا اگر پول داري نميتوني برگردي به زادگاهت؟ اگر فردی پول زیادی در آورد، با مشخصات بالایی به زادگاهش بازگردد و ثروتش را در همه جا نشان دهد، با افرادی روبرو می شود که صف می کنند تا از او پول قرض بگیرند.

وقتی بستگان و دوستان می آیند از شما می خواهند که به آنها پول قرض بدهید، اگر تسلیم می شوند، ممکن است آنها را تشویق کنید که چیزی برای هیچ چیز به دست بیایند. اگر اينکارو نکني، اونا فکر ميکنن که تو بي رحمي و تو بهشون توهين ميکني. بنابراین بهتر است به دنبال مشاوره باستانی و نگه داشتن مشخصات پایین زمانی که شما ثروتمند هستند.

هنگامی که یک فرد پول ندارد، زمان پریشانی است و به راحتی می توان رنگ های واقعی خویشاوندان و دوستان را دید. در این زمان نمی توان آرزوهای عالی را حفظ کرد و باید به یاد داشته باشد که به این دو نوع افراد نزدیک نمی شود.

Once a person has no money, it is a time of distress, and one can easily see the true colors of the relatives and friends around him. (Image: Leroy_Skalstad via Pixabay)

هنگامی که یک فرد پول ندارد، زمان پریشانی است و فرد به راحتی می تواند رنگ های واقعی خویشاوندان و دوستانش را ببیند. (تصویر: Leroy_Skalstad طریق Pixabay)

افرادی که وقتی پایین هستید به شما لگد می زنند

این نوع فرد بر سر بدبختی غلو می کند. وقتي پول داري اونا اين اطراف ميمونن و بهت احترام ميذارن اما وقتی پایین هستید، نه تنها به شما کمک نمی کنند، بلکه شما را لگد می زنند چون آفتی برای خودشان هستند.

نزدیک کسی که از تو دور می شود

هنگامی که شما فقیر هستید، برخی از افراد نزدیک شما را به عنوان یک شکست در نظر خواهند گرفت و شما را از خود بیگانگی خواهند کرد. این نوع فرد می تواند نعمت ها را به اشتراک بگذارد اما نه سختی ها با شما.

نقل قول فوق این است که شما را متقاعد کنید که زندگی خودتان را داشته باشد، به مکان های نامناسب نرفته و به افراد نادرست نزدیک نشوند. به این ترتیب می توانید زندگی با ثباتی داشته باشد.

ترجمه جوزف وو و edited توسط هلن

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

دانش آموز به رهبری غیر انتفاعی کمک به امداد همه گیر، جمع آوری پول برای محروم

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de