توسط جیم سالتر

O’FALLON, Mo. (AP) — زن و شوهر سنت لوئیس سفید به طور جنایی برای تکان دادن اسلحه در طول اعتراض ماده زندگی سیاه و سفید در خارج از خانه خود را به این مورد در سخنرانی شب افتتاحیه خود را از کنوانسیون ملی جمهوری خواهان که آنها تا به حال “خدا داده حق” برای دفاع از خود و اموال خود را.

ال واتکینز می گوید، وکلا در دهه ۶۰ خود، هر دو دوشنبه شب در پیام ضبط شده صحبت می کنند. مارک مک کلوسکی به “فاکس و دوستان” گفت که آنها تاکید خواهند کرد که ایمنی و امنیت اصول اساسی آزادی هستند – موضوعی که متناسب با تمرکز قانون و نظم کمپین انتخاب مجدد دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه است.

مک کلوسکی می گوید: «فقط این که ما حق خدا داده ای برای دفاع از خود داریم و حق دفاع از خود یکی از اساسی ترین حقوق مدنی است که یکی از اساسی ترین حقوق بشر است.»

پرونده مک کلوسکی توجه ترامپ را به ویژه پس از کیم گاردنر دادستان مدار سنت لوئیس دموکرات در ماه ژوئیه به خود جلب کرد. ترامپ این اتهامات را یک دبیر مطبوعاتی خود به نام کایلی مک نانی می دید.

چند صد تظاهرکننده در ۲۸ ژوئن به خیابان خصوصی که عمارت پالازو به سبک رنای مک کلوسکی در آن می نشیند، رفت. مک کلوسکی ها گفتند معترضان یک دروازه آهنین را به زمین کشیدند و تابلوی «بدون تجاوز» را نادیده گرفتند. رهبران معترض گفتند دروازه باز است و تظاهرات مسالمت آميز است.

مارک مک کلوسکی با یک تفنگ نیمه خودکار بیرون آمد و همسرش با یک تفنگ دستی نیمه خودکار ظهور کرد. هیچ گلوله ای شلیک نشد. قانون میزوری به صاحب خانه ها اجازه می دهد تا از زور، حتی نیروی مرگبار، برای دفاع از خانه های خود استفاده کنند.

گاردنر گفت اسلحه ها خطر خونریزی را ایجاد کردند. در یک بیانیه علت احتمالی پلیس آمده است که معترضان می ترسیدند «به دلیل قرار گرفتن انگشت پاتریشیا مک کلوسکی بر روی ماشه، همراه با رفتار هیجان زده اش مجروح شوند.»

مک کلوسکی ها ادعا می کنند که این اعتراض چیزی جز صلح آمیز بود.

پاتریشیا مک کلوسکی در “فاکس و دوستان” گفت: “آنها دروازه را شکستند. ” آن ها آن را باز شکستند، سپس آنچه از آن به زمین باقی مانده بود را شکستند، یک حصار آهنی، و وارد شدند و از ابتدا شروع به جیغ زدن تهدید کردند. سلاح داشته اند، مواد آتشی داشته اند.»

مارک مک کلوسکی در برنامه فاکس نیوز گفت که سنت لوئیس تحت کنترل دموکرات ها «جای بسیار خطرناکی است» و آمار از او حمایت می کند. این شهر از دیرباز یکی از بالاترین نرخ های قتل این کشور را داشته است و سال ۲۰۲۰ در حال شکل گیری است تا خشن ترین سال در دهه های اخیر باشد.

او می گوید: «این دادستانی است که نرخ پیگرد قانونی قابل ملاحظه ای پایین دارد، نرخ محکومیت قابل ملاحظه ای پایین است و من فکر می کنم او فقط سعی می کند از هر کسی که حاضر است در برابر بی قانونی و خشونت ذاتی در سنت لوئیس ایستادگی کند، مثال بزند.»

گاردنر در بیانیه ای اعلام کرد که ناامید شده است که این پرونده «برای مقاصد سیاسی مورد بهره برداری قرار گرفته است که به نوبه خود دروازه های سیل را برای پیام های نژادپرستانه و بدگویی براق و تهدید به مرگ باز کرده است. مردم سنت لوئیس از من انتظار دارند که عدالت برابر را تحت قانون بدون ترس و لطف دنبال کنم و این کاری است که قصد دارم انجام دهم.»

گاردنر، اولین وکیل مدار سیاه سنت لوئیس، در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد و به نظر می رسد به سمت دوره دیگری می رود. او به راحتی یک دادستان قتل سابق سفیدپوست را در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات اوت شکست داد و در ماه نوامبر به شدت علیه حریف جمهوری خواه خود مورد علاقه است.

اون قبلا ً با جمهوري خواهان بلندپايه در تضاد بوده

در سال ۲۰۱۸، یک جمهوری خواه، با تهاجم بزهکاری به حریم خصوصی به اتهام گرفتن یک عکس به خطر انداختن یک زن در طول یک ماجرای خارج از ازدواج. این اتهام در نهایت کنار گذاشته شد اما Greitens که او نیز در مورد نگرانی های اخلاقی در دست بررسی بود، در ژوئن ۲۰۱۸ استعفا داد. او ارتکاب هرگونه جرمی را تکذیب کرد.

تصمیم گاردنر برای متهم کردن مک کلوسکی ها علاوه بر ترامپ پاسخ خشمگینانه چند جمهوریخواه را به خود جلب کرد.

دولت مايک پارسون گفته است اگر محکوم شوند. اریک اشمیت دادستان کل میزوری از یک قاضی خواست تا اتهامات وارده را مطرح کند.

پارسون در جریان جلسه ویژه ای در اوایل ماه جاری برای رسیدگی به خشونت در شهرهای میزوری از قانونگزاران ایالتی خواست تا به اشمیت «صلاحیت همزمان» در پرونده های قتل سنت لوئیس – که توسط بسیاری به عنوان تلاشی برای دور کردن قدرت از گاردنر درک می شود- دهند.

حتی در قوه مقننه میزوری به رهبری جمهوری خواهان، این درخواست واکنش شدیدی را برانگیخت و باعث شد قانونگزاران کار بر روی قانون گذاری جرم پارسون را به تأخیر بیندازند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de