ناراضی روسی تحت حفاظت پلیس در بیمارستان آلمان

توسط دیوید افزایش و داریا LITVINOVA

برلین (AP) — الکسی Navalny ناراضی روسیه در وضعیت بحرانی اما با ثبات در یک بیمارستان برلین باقی می ماند که در آن او پس از مسمومیت مشکوک تحت درمان قرار می گیرد ، با جزئیات حفاظتی ویژه در دست برای اطمینان از ایمنی خود را ، مقامات آلمانی روز دوشنبه گفت.

پليس برلين و ماموران فدرال در بيمارستان چاريته مرکز شهر شدند که اين جوان ۴۴ ساله در پی ورود او به آلمان در روز شنبه پس از آن که آنگلا مرکل صدر اعظم شخصا کمک های اين کشور را پيشنهاد کرد، تحت درمان قرار دارد.

استفن سیبرت سخنگوی او به خبرنگاران گفت: بدیهی بود که پس از ورود او باید اقدامات احتیاطی صورت می گرفت. “پس از همه، این یک بیمار است که با درجه خاصی از احتمال، مسموم شد.”

او در مورد وضعیت ناوالنی اظهار نظر نمی کرد، اما در اوایل روز، درک ویز هماهنگ کننده دولت آلمان در امور اروپای شرقی به گوینده عمومی زد دی اف گفت که «در حال حاضر بحرانی است، اما با ثبات است.»

ویز گفت: او هم اکنون بهترین درمان ممکن را دریافت می کند.

طرفداران ناوالنی بر این باورند که چایی که او می نوشید با سم لاک شده بود – و کرملین هم در پشت بیماری او و هم تاخیر در انتقال او به آلمان قرار دارد.

با اين حال پزشکان روسيه گفته اند آزمايش ها اثری از سم در سيستم او نشان نداده است. کرملین هنوز در مورد این ادعا اظهار نظر نکرده است.

کیرا یارمیش، سخنگوی ناوالنی می گوید تیم ناوالنی هفته گذشته درخواستی را در روسیه برای راه اندازی یک کاوشگر جنایی ارائه کرد، اما تا روز دوشنبه، کمیته تحقیق روسیه هنوز پرونده ای را باز نشده است.

ايلا ياشين، سياستمدار اپوزيسيون در مسکو و متحد نزديک ناوالنی، روز دوشنبه در يک بيانيه ويديوئی از اجرای قانون روسيه خواست در باره «تلاش برای زندگی يک چهره عمومی» تحقيق کند و به دخالت احتمالی ولاديمير پوتين رئيس جمهوری روسيه نگاه کند.

یاشین گفت: این پوتین است که از این یورش های بی پایان بهره می برد.

ناوالنی روز شنبه از سیبری پس از آن به آلمان پرواز کرد.

پس از ورود او، مانوئلا زینگل سخنگوی بیمارستان گفت که تحت آزمایش های تشخیصی گسترده ای قرار خواهد گرفت و پزشکان تا زمانی که نتونند نتایج را ارزیابی کنند، در مورد بیماری یا درمان او اظهار نظر ن خواهند کرد.

روز يکشنبه اما با خبرنگاران صحبت نکرد.

Navalny, , was ill on a flight back to Moscow from Siberia on and was taken to the hospital in the city of Omsk after the plane made an emergency landing.

پزشکان روسيه روز دوشنبه گفتند دو آزمايشگاه هيچ ماده سمی در سيستم او پيدا نشدند.

آناتولی کالینیچنکو، معاون دکتر ارشد بیمارستان آمبولانس اومسک شماره ۱ که ناوالنی در آن تحت درمان قرار گرفت، می گوید: «اگر مسمومیت را پیدا می کردیم که توسط چیزی تأیید می شد، برای ما بسیار آسان تر می شد.»

“اما ما از دو آزمایشگاه نتیجه نهایی گرفتیم که هیچ ماده شیمیایی سمی که بتواند سم یا محصولات جانبی سم محسوب شود، یافت نشد.”

الکساندر مورکافسکی، پزشک ارشد بیمارستان، ادعاهای تیم ناوالنی مبنی بر اقدام پزشکان در اومسک با هماهنگی سرویس های امنیتی روسیه را رد کرد.

موراخوفسکی روز دوشنبه گفت: ما بیمار را درمان می کردیم و او را نجات دادیم. “هیچ تاثیری در درمان بیمار وجود نداشت و نمی توانست.”

او نتونست مردانی را با لباس شخصی که هفته گذشته در بیمارستان دیده شده بود شناسایی کند که متحدان سیاستمدار می گفتند ماموران اجرای قانون و خدمات امنیتی هستند.

موراخوفسکی گفت: نمی توانم بگویم آنها چه کسانی بودند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین هفته گذشته گفت چیزی در مورد حضور عوامل سرویس امنیتی در بیمارستان نمی داند.

پسکوف روز جمعه گفت: ما در اداره ریاست جمهوری به سختی می توانیم علاقه مند باشیم که چه کسی در دفتر یک پزشک ارشد در بیمارستانی در اومسک حضور دارد.

ناوالنی نیز مانند بسیاری دیگر از سیاستمداران مخالف در روسیه بارها توسط اجرای قانون بازداشت شده و توسط گروه های طرفدار کرملین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. او در سال ۲۰۱۷ مورد حمله چند مرد قرار گرفت که ضد تپش را به صورتش پرتاب کردند و به یک چشم آسیب رساندند.

سال گذشته نوالنی به سرعت از زندان به بیمارستانی منتقل شد و در آنجا به اتهام نقض مقررات اعتراضی در حال گذراندن حکم بود. پس از آن تیم او نیز به مسمومیت مشکوک شد. پزشکان گفتند او واکنش آلرژیک شدیدی داشته و روز بعد او را دوباره به بازداشت فرستاده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر