مواجه است

توسط شان مورفی

با تمام حساب ها، شهردار تولسا جی تی بینوم یک ستاره سیاسی در حال افزایش سریع در اوکلاهما بوده است.

بخشی از یک دودمان سیاسی که عمو، پدربزرگ و پدربزرگش همگی به عنوان شهردار دومین شهر بزرگ این ایالت، ملایم رفتار، ۴۳ ساله که به عنوان کارمند سنز سابق ایالات متحده کار می کرد، دان نیکلز و تام کوبرن، هر دو آیکون GOP در این ایالت کار می کردند.

او یک جمهوری خواه همکار را در مسابقه شهردار غیرحزبی در سال ۲۰۱۶ تا حدودی با رسیدن به جامعه سیاه پوستان شهر شکست داد. بسیاری انتخاب مجدد او را در سال جاری همه چیز جز خودکار فرض کردند.

اما با نزدیک شدن به انتخابات روز سه شنبه، بینوم خود را هم از چپ و هم از سمت راست در شهر ۴۲۰ هزار نفر مورد حمله قرار می دهد و با اشتباهاتی که گشایش احتمالی یکی از هفت چلنجر را به امید باز کردن او ارائه کرده است، زخمی می شود.

مبارزات او برای حفظ تعادل او نشان دهنده برخی از متقابل سیاسی قوی است که توسط بحران همه گیر پرتاب می شود، همراه با تنش بر سر عدالت نژادی و پیشنهاد انتخاب مجدد رئیس جمهور دونالد ترامپ، در مناطق شهری در مکان های سنتی محافظه کار.

در میان چالشگران بینوم یک سازمان دهنده جوان جامعه سیاه پوستان به نام گرگ رابینسون است که کمپین دقیقه آخر ش یک وزوز در یک سنگر دیرینه جمهوری خواهان ایجاد کرده است که به طور فزاینده ای شاهد پیروزی دموکرات ها در نژادهای محلی است.

رابینسون ۳۰ ساله که در سمت شمال عمدتاً سیاه پوست شهر بزرگ شده بود، پس از کار بر روی کمپین انتخاب مجدد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۲ و برای کمپین هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۶ به زادگاهش بازگشت تا به پیدا کردن یک سازمان غیرانتفاعی کمک کند.

هنگامی که یکی از حامیان بینوم، او گفت که او متقاعد شده است که شهردار هرگز به اندازه کافی دور نخواهد شد تا شهر را به عنوان مترقی به عنوان آن را باید باشد.

رابینسون می گوید: «ما بارها توسط شهردار که همچنان به نظم برادری پلیس خم می شود یا به رئیس جمهور ترامپ در مقابل ایستادن در کنار مردم تولسا شکست خورده ایم.» “من فقط احساس می کردم در لحظه ای که ما در بود، نه تنها در شهر تولسا، بلکه در سراسر کشور با افرادی که خواستار انسانیت خود را به رسمیت شناخته شده است … وقت آن رسیده بود که در تولسا به ما چاره ای بدهد.»

بینوم گفت که سعی می کند مدل پدربزرگش رابرت لافورتون را که از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۸ شهر را اداره می کرد دنبال کند و قبل از تصمیم گیری در مورد مسئله ای اصرار داشت که از همه طرف به استدلال ها گوش دهد.

او می گوید: «چهار سال بسیار سخت بوده است که آن را پیمایش کنیم، به ویژه هنگامی که فرصت های زیادی برای تقسیم خارج وجود دارد.»

بینوم مزیت مالی سنگینی در مسابقه دارد و بیش از ۶۰۰٬۰۰۰ دلار کمک گزارش می دهد و تأیید بسیاری از سازمان ها از جمله تولسا ورلد، روزنامه محلی. اما 215،000 دلار رابینسون قابل توجه است برای کسی که به طور گسترده ای شناخته شده نیست. او یک کمپین پستی مستقیم شدید سوار کرده است و نشانه هایش هم اکنون در محله های میان شهری که بسیاری از متخصصان سفیدپوست در آن زندگی می کنند جوانه می زنند.

تولسا در میان گروهی از شهرهای در حال گذار در ایالت های قرمز آمریکا است که از نظر سیاسی از مناطق روستایی عمیقاً محافظه کار اطراف خود جدا می شوند. در قرن بیستم به این شهر لقب «پایتخت نفتی جهان» داده شد و به حدود ۴۰۰ شرکت نفتی، بزرگ و کوچک مباهات می کرد. تولسا همچنین خانه ثروتمندترین جامعه آفریقایی-آمریکایی این ایالت بود، هارلم جنوب غربی از انواعی به نام «وال استریت سیاه» که بازرگانان، پزشکان و کارآفرینان مرفه در آن رونق یافتند. در بدترین زخم تاریخ این شهر، یک اوباش سفیدپوست در ماه مه ۱۹۲۱ این منطقه را سوزاندند، چند صد نفر از ساکنان را کشت و هزاران نفر دیگر را بی خانمان کرد.

برای دهه ها محافظه کاران شرکت های بزرگ سنتی بر دولت تولسا مسلط بودند، اما بینوم و چند نیکوکار محلی برای پرداختن به میراث نژادی و پر جنب و جوش تر و متنوع تر کردن شهر از نظر اقتصادی فشار داده اند. میلیاردر نفتچی جورج قیصر بودجه تحسین شده 465 میلیون دلار پارک عمومی و دیگر امکانات رفاهی عمومی، و ارائه مسکن کاهش نرخ برای جذب کارآفرینان جوان است. بینوم پول پایه و اساس پروژه های بهداشت و آموزش و پرورش را در جامعه سیاه پوستان شهر جذب کرده و رهبری یک بسته مالیاتی ۶۴۰ میلیون دلاری برای بهبود جامعه را بر بر جای داشته است.

اما ترکیب قابل توجه حمایت دو حزبی بینوم که برای تلاش ها به دست آورده بود، زمانی ضربه جدی به خود گرفت که ترامپ تولسا را به عنوان سری جدیدی از تجمعات انتخاباتی در ماه ژوئن انتخاب کرد. بینوم ، دلسرد کردن تجمع و امتناع از حضور در آن ، بلکه امتناع از تعطیلی آن با وجود هشدار از مقامات بهداشتی در مورد گسترش ویروس کرونا. مدیر بهداشت این شهر بعدها گفت: این تجمع ” به افزایش موارد مثبت کروناویروس در هفته های پس از آن، مدیر بهداشت این شهر بعدها گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de