فیس بوک خشم را به هم می زند، دنده حفاری در ساحل اورگن

را رها می کند

توسط اندرو SELSKY

TIERRA DEL MAR, Ore. (AP) — تلاش فیس بوک برای ساخت یک سایت فرود در یک روستا در ساحل اورگان برای کابل فیبر نوری پیوند آسیا و شمال امریکا را به مشکل جدی اجرا شده است.

اول، یک لوله مته زیر بستر دریا شکسته شد. کارگران در حالی که محل را تعطیل می کردند، ۱۱۰۰ فوت لوله، ۶۵۰۰ گالن مایع حفاری، نوک مته و دیگر مواد زیر بستر دریا را در حالی که محل را تعطیل می کردند، ترک کردند و هدف آن تلاش دوباره در سال آینده بود.

و سپس شرکت تابعه فیس بوک هفت هفته صبر کرد قبل از اینکه به مقامات ایالتی در مورد تجهیزات رها شده بگوید، به گزارش وزارت امور خارجه اورگن.

صاحب خانه ها در Tierra del Mar که حدود ۲۰۰ خانه دارد، هیچ چراغ توقف یا سرویس تلفن همراهی ندارد، از همان ابتدا با این پروژه مخالفت کرده بود و با اشاره به اینکه مسکونی منطقه ای است و داشتن یک سایت فرود کابل شخصیت جامعه خود را تهدید می کند و می تواند پروژه های مشابهی را دعوت کند.

حالا خشمگین هستند و رهبران سیاسی هم هستند.

Tierra del Mar در ۶۵ مایلی (۱۰۵ کیلومتری) جنوب غربی پورتلند، محل زندگی ترکیبی از حرفه ای ها و بازنشستگانی است که عشقی به ساحل دست نخوری که با درختان درخت درختی ساحلی و گوزن، عقاب ها و دیگر پرندگانی که در این منطقه ساکن هستند، به اشتراک می گذارند.

نمایندگان فیس بوک گفته بودند Tierra del Mar یکی از چند مکان در ساحل غربی آمریکا مناسب برای کابل فوق العاده پرسرعت است. این است که برای ارتباط مکان های متعدد ایالات متحده، از جمله مرکز داده های بزرگ فیس بوک در شهر اورگان مرکزی پرینویل، با ژاپن و فیلیپین، و کمک به پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای خدمات اینترنتی در سراسر جهان، این شرکت می گوید.

قرار بود ساخت محل فرود کابل تنها در چند هفته انجام شده و تا پایان ماه آوریل به پایان رسیده باشد. در عوض، حفاری دوباره در ماه ژانویه از سر گرفته خواهد شد – تا زمانی که دولت مجوز را لغو نمی کند. همسايه ها گفتند حفاری پر سر و صدا بود.

در همین حال اندازه زیادی از ۱۰ زمین تنیس از درختان، چمن ها و دیگر پوشش های گیاهی آن سلب شده و هم اکنون با شن و بتن پوشیده شده است.

جف براینر که خانه اش همسایه است، در حالی که به ملک نگاه می کرد، گفت: «اساساً پارکینگ است.

ساحل پهن و شنی دست نخورده به نظر می رسد. اما در زیر بستر دریا نزدیک به ساحل نشسته تجهیزات حفاری، رها شده توسط یک شرکت تابعه فیس بوک، لبه کابل هولدینگز.

Lynnae Ruttledge، بازنشسته با یک خانه تعطیلات در Tierra دل مار، یکی از سازمان دهندگان جامعه مخالف محل فرود کابل بود.

او می گوید: «آنها رفتند و برای کسی فاش نکردند که تجهیزات حفاری را که اکنون در زیر بستر دریا ما قرار دارد، ترک کرده اند. و هیچ عزمی وجود ندارد که این اشتباه است، که از نظر زیست محیطی بی صدایی است.» راتلج در حالی که روی عرشه آب و هوا خانه اش صحبت می کرد، گفت.

Ruttledge و شوهرش ، Ed ، گفت که آنها معتقدند سازمان های دولتی نیز به اشتراک گذاشتن سرزنش ، برای lax در دامپزشکی پروژه و در پیگیری در حادثه حفاری.

وزارت زمین های ایالتی آن را ترک کرده است تا لبه کابل هولدینگز به ارائه تجزیه و تحلیل از سلامت بالقوه، ایمنی، و اثرات زیست محیطی به دلیل حضور تجهیزات رها شده است.

راتلج گفت: «این برای من یک صفت است که به مرتکب جرم اجازه می دهند به مردم بگوید: «اوه، این چیزی است که تاثیر آن خواهد بود.»

علی هانسن سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که این تحلیل در صورت لزوم توسط کارکنان بخش و کارشناسان مستقل بررسی خواهد شد.

رهبران سياسی می گويند فيس بوک استقبال خود را به تن دارد.

استیت ریپ دیوید گومبرگ، دموکراتی که منطقه اش شامل Tierra del Mar است، گفت که او در ابتدا در این پروژه بی طرف است و فقط می خواست اطمینان حاصل کند که، همانطور که روند تصویب را پشت سر می گذاشت، مردم محلی می توانستند سوالاتی را برای فیس بوک مطرح کنند. اکنون او منتقد چگونگی کشیده شدن این پروژه و تاخیر در اطلاع رسانی به مقامات دولتی است که تجهیزات پس از میش حفاری ۲۸ آوریل رها شده است.

گومبرگ روز سه شنبه گفت: فیس بوک خود را همسایه دوستانه یا تعاونی ثابت نکرده است.

دولت کیت براون هم خوشحال نیست.

در ژانویه ۲۰۱۶ براون کنفرانس مخابرات اقیانوس آرام را که نشست سالانه خود را در هاوایی برگزار می کرد تشویق کرد تا اورگن را به عنوان یک محل فرود کابل در ساحل غربی آمریکای شمالی در نظر بگیرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر