توسط دنیس لاووی و سارا رنکن

ریچموند، وا (AP) – هنگامی که مجسمه برنزی اسب یوری ژنرال رابرت لی توسط ریل در ریچموند از پاریس در سال ۱۸۹۰، ۱۰۰۰۰ مرد، زن و کودک را گرفت تا قطعات آن را بیش از یک مایل به محل که بنای یادبود برج دار به عنوان ادای احترام به یک قهرمان کنفدراسیون بنا شده بود، بپیماد.

اکنون، 130 سال بعد، کارشناسان حفاظت که قصد جابجایی، حفظ و نگهداری دارند، مجسمه با تدارکات پیچیده ای از تکه تکه کردن و انتقال آن به یک انبار مواجه است. همچنین باید اطمینان حاصل کنند که ایمنی کارگران در میان بحث های عمومی داغ در مورد اینکه آیا مجسمه یک قطعه مهم از میراث جنوبی است یا نمادی از سفیدپوستان و نژادپرستی است.

ویرجینیا گوف رالف نورثام اعلام کرد برنامه ریزی برای مجسمه ۱۳ تن (۱۲ متریک تن) در ماه ژوئن، پس از مرگ جرج فلوید، جنبش اعتراضی سراسری بر سر نابرابری نژادی و وحشی گی پلیس را در پی داشت. فلوید، یک سیاه پوست، در ماه مه پس از اینکه یک افسر پلیس مینیاپولیس سفید پوست زانو زد، برای چند دقیقه به گردن فلوید درگذشت.

طرح حذف بنای تاریخی — تحمیل ، 21 فوت (6.4 متر) بلند برنز یال مانند لی در اسب که در بالای یک سنگفرش گرانیت نزدیک به دو برابر که بالا — متوقف شده است حداقل به طور موقت توسط. اما نورثام عهد کرده است که مجسمه دولتی را به سرعت از بین ببرد اگر و زمانی که قاضی مانع از حذف آن شود.

اکنون با دیوارهای دیوار، بنای یادبود لی به مرکز جنبش در ریچموند تبدیل شده است، پایتخت سابق قنادی که در اشیای گذشته اش به آرامی حرکت کرده است. چهار مجسمه دیگر از کنفدراسیون شهر در خیابان تاریخی یادبود ریچموند ماه گذشته در پاسخ به اعتراضات گاهی اوقات خشونت آمیز بود.

B.R. هاوارد حفاظت، یک شرکت پنسیلوانیا که متخصص در حفاظت هنر و پروژه های حفاظت تاریخی، طرحی را تدوین کرده است که خواستار از بین بردن ۱۶ پین برنزی برای جدا کردن مجسمه از پایه آن، از بین بردن مهار و راین اسب لی، سپس اتصال بندهای خالی و استفاده از جرثقیل برای بلند کردن آن و پایین آوردن آن به زمین است.

جرثقیل 100 تن (90.7 متریک تن) که از کنتیکات آورده شده بود برای حذف مجسمه های بزرگ از کنفدراسیون جن استفاده شد. J.E.B. استوارت و استون وال جکسون ، گفت : پل دی پاسکوال ، مجسمه ساز که طراحی و ساخت بنای یادبود ریچموند به افسانه تنیس سیاه و به عنوان مشاور در حذف مجسمه استوارت و جکسون خدمت کرد. انتظار می رود که از جرثقیل ی بزرگی به همین اندازه برای پایین گرفتن مجسمه لی استفاده شود.

به دلیل اندازه عظیم آن، مجسمه سپس به سه قطعه برش داده خواهد شد به طوری که می تواند در زیر بزرگراه overpasses با محدودیت ارتفاع بین 13 1/2 تا 14 فوت (4.1 تا 4.3 متر) به عنوان آن را به یک محل ذخیره سازی فاش نشده گرفته شده است. دولت نورثام گفته است که به دنبال ورودی عمومی در آینده مجسمه خواهد بود.

DiPasquale گفت: پایین کشیدن مجسمه می تواند برخی از چالش ها ارائه, اما می تواند با خیال راحت انجام شود در حالی که حفظ یکپارچگی هنری مجسمه, یکی از بزرگترین و قابل تشخیص ترین مجسمه های کنفدراسیون در ایالات متحده.

“بلند کردن آن چالش است، جایی که آن را قطع چالش و سپس چگونه آن را بار، شما می خواهید آن را به سفر با خیال راحت است،” او گفت.

DiPasquale گفت علاقه عمومی قوی وجود دارد برای شاهد آثار پایین می آیم به دلیل اهمیت تاریخی و نماد از بین بردن آیکون های کنفدراسیون.

“هنگامی که حذف، آن را شدت تاریخ چرا آن را وجود دارد و چرا آن را پایین آمدن است، “او گفت. این یک مرحله عطف در تجربه فرهنگی ماست، و من فکر می کنم که آیا این کار آگاهانه است یا نه، به همین دلیل است که مردم می خواهند آنجا بشن.”

طرح خواستار قطع مجسمه در امتداد چین ها و درزهای موجود برای به حداقل رساندن هر گونه آسیب است. بر اساس نوشته های توصیف مونتاژ مجسمه در سال 1890، بخش اول که قطع خواهد شد شامل پایه بازیگران و پاهای اسب لی; بخش دوم، بدن و سر اسب؛ و سومی، رقم لی، از کمر تا.

*محافظ توصیه می کند تا یک پارتیشن قرار دهد تا کار “به دور از دید عموم مردم برای ایمنی و حفاظت از خدمه” انجام شود.

حذف بنای یادبود کنفدراسیون تنش های بالایی را در جای دیگر ایالات متحده برانگیخته است.

در نیواورلئان، پیمانکاران درگیر در حذف بناهای تاریخی کنفدراسیون شهر در سال ۲۰۱۷ با تهدیدمواجه شدند. آنها اغلب جلیقه ضد گلوله، کلاه ایمنی و پوشش صورت به سپر هویت خود را به عنوان کار صورت گرفت، گاهی اوقات در ساعات شبانه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de