کنفوسیوس موسسات با برچسب ماموریت های خارجی

دولت ایالات متحده موسسه های کنفوسیوس (CI) مورد حمایت پکن را به عنوان «ماموریت های خارجی» تعیین کرده است و بیان می دارد که این سازمان به طور مؤثر توسط یک دولت خارجی کنترل می شود. در ایالات متحده، این موسسات توسط مرکز ایالات متحده مؤسسه کنفوسیوس (CIUS) مستقر در واشنگتن مدیریت می شوند.

توقف نفوذ CI

با CIUS که به عنوان یک ماموریت خارجی طبقه بندی شده، این سازمان در حال حاضر به طور منظم باید اطلاعات مربوط به بودجه خود را ارائه, عملیات, کارکنان, و غیره, به وزارت امور خارجه. بخش گفت که نام گذاری جدید را مجبور نمی CIUS به بستن موسسات خود را در حال حاضر عملیاتی در دانشگاه های آمریکا. در عوض، تنها به معنای شفافیت در مورد فعالیت های CIUS در کشور است. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه، CI را به خاطر گسترش نفوذ بدخیم حزب کمونیست چین (CCP) به سیستم آموزش آمریکا مورد انتقاد قرار داد.

(Image: The White House / CC0 1.0)

مایک پمپئو وزیر امور خارجه از CI به خاطر گسترش نفوذ بدخیم حزب کمونیست چین به سیستم آموزش و پرورش آمریکا انتقاد کرد. (تصویر: کاخ سفید / CC0 1.0)

هدف از این اقدامات ساده است: برای اطمینان از اینکه مربیان آمریکایی و مدیران مدرسه می توانند انتخاب آگاهانه ای در مورد اینکه آیا این برنامه های با حمایت CCP باید اجازه ادامه داشته باشد، و اگر چنین است، در چه مد… ایالات متحده می خواهد اطمینان حاصل کند که دانشجویان در پردیس های ایالات متحده به زبان چینی و ارائه های فرهنگی به دور از دستکاری حزب Breitbartکمونیست چین و پروکسی های آن دسترسی دارند، “پومپئو گفت، به گزارش بریتبارت. او افزود که نام گذاری جدید به معنای به دنبال تمثل از چین است، با اشاره به این که پکن بهره گیری از جامعه باز آمریکا در حالی که انکار آزادی های مشابه به آمریکایی ها در چین است.

در ایالات متحده ۷۵ مؤسسه کنفوسیوس وجود دارد که ۶۵ مؤسسه در پردیس های دانشگاهی قرار دارد. علاوه بر این، تقریباً ۵۰۰ کلاس درس نیز با CI ارتباط دارد. این موسسات از طریق نهادی به نام هانبان که توسط دولت چین حمایت می شود، تامین می شوند. از سال ۲۰۰۶، هنبان بیش از ۱۵۰ میلیون دلار آمریکا برای راه اندازی انستیتوهای کنفوسیوس در دانشگاه های آمریکا خرج کرده است. A U.S.Senate report released last year warned that CIs impose conditions on teachers that compromise academic freedom. تمام معلمانی که مایل به عقد قرارداد با موسسه ها هستند، باید تعهد کنند که به منافع ملی چین آسیبی نخواهند دید. در این گزارش استدلال می شود که چنین تعهدی اساساً مانع از بحث صادقانه در مورد موضوعات سیاسی چینی می شود. هانبان CIUS را به عنوان نماینده خارج از کشور خود در ایالات متحده تعیین کرده است.

محققان انجمن ملی اندیشمندان (ناس) اظهار کردند که انستیتوهای کنفوسیوس جنایات رژیم کمونیستی چین را تنها با تمرکز بر اخبار مثبت سفید می کنند و در حالی که از همه اخبار حساس مانند سوء استفاده از حقوق بشر اجتناب می کنند. ناس همواره برای بسته شدن انستیتوهای کنفوسیوس در آمریکا راشل پترسون، یک همکار ارشد تحقیقاتی در ناس استدلال می کرد، معتقد است که طرح جدید چنین استدلالی را تقویت می کند.

(Image: Screenshot / YouTube)

NAS همواره برای بسته شدن انستیتوهای کنفوسیوس در آمریکا استدلال کرده است (تصویر: تصویر: تصویر / یوتیوب)

هندي ها بان؟

دولت هند آغاز کرده است تحقیقات در مورد فصل های مختلف از موسسه کنفوسیوس در این کشور فعالیت می کنند. *دو شعبه خاص که در شهرهای بمبئی و کلکته واقع شده اند، توجه دولت را به خود جلب کرده اند. بررسی پس از آن آغاز شد که سازمان های امنیتی زنگ خطر را بر افزایش نفوذ چینی ها در فرهنگ آموزش عالی هند مطرح کرد.

ارزیابی اولیه به 54 توافق نامه امضا شده بین موسسات چینی و دانشگاه های هند نگاه کرد. بسیاری از دانشگاه ها بدون کسب تأیید قبلی از دولت به توافق اتراد شده بودند.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

وزارت دادگستری آمریکا: یال تبعیض علیه متقاضیان سفید پوست و آسیایی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر