پروژه حقوق بشر اویغور (UHRP) اخیرا گزارشی منتشر کرد که هشدار می داد حزب کمونیست چین یک کمپین تبلیغاتی بین المللی را با هدف توجیه اقدامات زشت خود علیه اقلیت قومی اویغور راه اندازی کرده است. گفته می شود که این تبلیغات پس از انتشار کنسرسیوم بین المللی روزنامه نگاران تحقیقی در نوامبر ۲۰۱۹ «کابل های چین» شدت گرفته است که سیاست های پکن در خصوص استیدن و نظارت جمعی اویغورها را آشکار ساخت.

…یافته ها

بنابر گزارش UHRP، پکن در ابتدا در مورد مسئله بازداشتگاه های اویغور سکوت اختیار کرد. سپس به طور درست انکار کرد که چنین اردوگاه هایی وجود داشته است. در نهایت، رژیم به سمت یورش به اردوگاه های کارآموزی به عنوان «مراکز آموزش حرفه ای» حرکت کرد که به عملیات ضد تروریسم کمک می کرد. رسانه های مورد پشتورو دولتی مقالاتی منتشر می کنند که مشخصه آن تصویر گلگون ی چنین اردوگاه هایی است. دیپلمات ها و روزنامه نگاران خارجی در معرض تورهای با دقت تنظیم شده ای قرار می گیرد که چنین اردوگاه هایی را در یک نور مثبت نشان می دهد تا حمایت خود را از وجود این «مراکز آموزش دوباره» به دست آورد.

• بسترهای رسانه های اجتماعی نیز برای انتشار تبلیغات برای شکل دادن به افکار عمومی مورد استفاده قرار می گیرید. یکی از عواملی که CCP سعی در مقابله با آن دارد، کار اویغورهای خارج از کشور است که جنایات رژیم کمونیستی را افشا می کنند. پکن بستگان چنین اویغورهایی را مجبور می کند که اظهارات ویدئویی ای را که در آن انکار می کنند که به هر شیوه ای با آنها بد رفتار شده است، بیان کنند. خویشاوندان مجبور ند اویغورهای خارج از کشور را به خاطر «گسترش دروغ» محکوم کنند. به این ترتیب، اویغورهایی که در کشورهای دیگر زندگی می کنند نه تنها مجبورند با ضربه روحی اعضای خانواده خود که در اردوگاه های بازداشت ربوده و شکنجه می شوند، مقابله کنند، بلکه باید با دروغ هایی که بستگانشان برای بیرون زدن در ویدئوهای تبلیغاتی ساخته شده اند، روبرو شوند.

(Image: Screenshot / YouTube)

اویغورهای ساکن کشورهای دیگر نه تنها مجبورند با ضربه روحی اعضای خانواده خود که در اردوگاه های بازداشت ربوده و شکنجه می شوند، مقابله کنند، بلکه باید با دروغ هایی که بستگان شان برای پرکردن در ویدئوهای تبلیغاتی ساخته شده اند، روبرو شوند. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

در این گزارش توصیه می شود که دولت آمریکا کمیسیونی را تأسیس کند که وظیفه آن مبارزه با کمپین تبلیغاتی است. FBI باید نفوذ توسط CCP در امور داخلی را بررسی و به نگاه چگونه عوامل کمونیست در حال اقدام علیه اویغور های واقع در ایالات متحده است. همچنین از دانشگاه های آمریکا می خواهد که روابط خود را با انستیتوهای کنفوسیوس که صرفاابزاری برای تبلیغات و نفوذ CCP هستند قطع کنند. علاوه بر این، از شرکت های رسانه های اجتماعی می شود که با گسترش اطلاعات از طریق سیستم عامل خود مقابله کنند.

Bethany Allen-Ebrahimian, who was the lead reporter on ICIJ’s China Cables investigation, points that the CCP’s propaganda campaigns seem be influenced by the Russian model of dissemiing misinformation online. او احساس می کند که تمایل به دروغ گفتن بی پرده مستقیم به صورت یک تاکتیک جدید اتخاذ شده توسط رژیم کمونیستی است.

تحریم

دولت ایالات متحده اخیرا تحریم ها بر یک نهاد دولتی چین و دو مقام مرتبط با آن را اعلام کرد. نهاد، سین کیانگ تولید و ساخت و ساز سپاه (XPCC)، یک سازمان شبه نظامی است که به طور رسمی در فعالیت های توسعه ای سین کیانگ درگیر است. اما در واقع، سازمان اساساً با تسهیل اسکان تعداد زیادی از قوم هان در منطقه، بر استعمار سین کیانگ متمرکز است. دو مقام سون جینلانگ و پنگ جیاروی وظیفه مدیریت این سازمان را بر آن ها بر می دارد.

(Image: Screenshot / YouTube)

سپاه تولید و ساخت سین کیانگ یک سازمان شبه نظامی است که رسماً در فعالیت های توسعه ای سین کیانگ فعالیت می کند. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

استیون تی منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفته است که آمریکا متعهد است از وسعت کامل قدرت مالی خود برای نگه داشتن The New York Timesسوءاستفاده کنندگان حقوق بشر پاسخگو در سین کیانگ و سراسر جهان استفاده کند. مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، XPCC را متهم کرد که در نظارت، بازداشت و تجسس اویغورها دست داشته است.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

آزادی مطبوعات تهدید به عنوان بنیانگذار ‘اپل روزانه’ دستگیر شده توسط پلیس هنگ کنگ

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de