آسیا امروز: فیلیپین پایتخت ویروس قفل شدن در حال آسان شدن

مانیل، فیلیپین (AP) – رئیس جمهور فیلیپین رودریگو چیپس تصمیم گرفته است به سهولت قفل خفیف در پایتخت و چهار استان دور دست برای بازکردن بیشتر اقتصاد کشور باتری با وجود داشتن گزارش شده ترین عفونت های کوروناویروس در جنوب شرقی آسیا.

اکثر کسب و کارها، از جمله مراکز خرید و رستوران های شام در، و کلیسای کاتولیک رومی خدمات خواهد شد اجازه خواهد داشت تا تا حدی در روز چهارشنبه با محدودیت از سر گرفته، از جمله ماسک و دور شدن اجتماعی.

شهر مانیل و استان های نزدیک بولاکان، کاویت، لاگونا و ریزال، منطقه ای حدود 25 میلیون نفر، به یک قفل ملایم دو هفته پیش پس از آن که گروه های پیشرو از پزشکان هشدار داد بیمارستان ها دوباره توسط بیماران COVID-19 تحت الاثر قرار گرفته و برای یک “زمان از” درخواست. همچنین از دولت خواسته اند پاسخ خود را به همه گیر شدن اصلاح کند.

فیلیپین بیش از ۱۶۴۰۰۰ مورد ویروس را گزارش کرده است که شامل ۲۶۸۱ مورد مرگ و میر می شود.

دولت چیم-شی-شی تحت فشار شدیدی برای احیای اقتصاد بوده است، که در سه ماهه دوم به رکود اقتصادی سقوط کرد چرا که میلیون ها نفر شغل خود را از دست داده اند.

چیم-چی، 75 ساله، از ظاهر تلویزیونی اش برای انکار شایعات در مورد بیمار شدن شبه هاست و آخر هفته برای درمان از کشور خارج شده است. “این مزخرفات را در مورد رفتن من به سنگاپور متوقف کنید، او گفت: “.

در تحولات دیگر در منطقه آسیا و اقیانوسیه:

— هند گزارش کرده است دیگر 55،079 مورد جدید کوروناویروس در 24 ساعت گذشته است. وزارت بهداشت روز سه شنبه همچنین از مرگ ۸۲۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد که در مجموع تلفات آن تا ۵۱۷۹۷ نفر می رسید. هند در حال حاضر دارای چهارمین تلفات از ویروس، پشت ایالات متحده، برزیل و مکزیک است. با این وجود، مرگ و میر این کشور در هر میلیون نفر در ۳۴ نفر ایستاده است – به مراتب کمتر از آنچه در برخی کشورهای آمریکای شمالی یا اروپا گزارش شده است. هند از اواسط ماه ژوئیه تا به حال حداقل 50000 عفونت جدید در روز ثبت شده است. هند در حال حاضر گزارش کرده است 2.7 میلیون عفونت, با حداقل 1.9 میلیون نفر در حال حاضر بهبود.

— کره جنوبی گزارش 246 مورد جدید به عنوان ویروس همچنان در منطقه پایتخت بزرگ که در آن کلیساها به عنوان خوشه های بزرگ ظهور کرده اند گسترش. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری کره جنوبی می گوید در پنج روز گذشته ۹۵۹ مورد گزارش شده است. یک کلیسای سئول شمالی به رهبری یک منتقد تلخ از مون جااین رئیس جمهور کره جنوبی به عنوان یک خوشه عمده از عفونت ها ظهور کرده است، با کارکنان بهداشتی تشخیص بیش از 450 عفونت مرتبط با اعضای آن. کشیش، جون کوانگ هون، پس از آزمایش مثبت در روز دوشنبه در بیمارستان بستری شد. مقامات بهداشتی تا کنون 2500 نفر از 4000 عضو کلیسا را آزمایش کرده اند، اما آنها ابراز نگرانی می کنند که بسیاری از آنها حاضر به جلو برای آزمایش نیست. پلیس در حال تعقیب برخی از 800 نفر از اعضای کلیسا که از تماس خارج شده اند.

— استرالیا نقطه گرم کوروناویروس ایالت ویکتوریا گزارش داد که کمترین میزان عفونت های جدید در یک ماه. بخش بهداشت ویکتوریا گزارش داد 222 مورد جدید سه شنبه, پایین ترین tally از جولای 18. همچنین در گزارش یکم ۱۷ کشته در پی ثبت روزانه ۲۵ کشته در روز دوشنبه رخ داده است. عفونت ها پس از اینکه در اوایل ماه اوت در پایتخت ایالت ملبورن به مرحله ٔ بعد از قفل دوم در ملبورن آمد، روند رو به پایینی داشته اند. همه گیرشناس روز سه شنبه به یک تحقیق گفت که تقریبا تمام موج دوم عفونت ها را می توان به مسافران بازگشت هدر داده شده در دو هتل ملبورن ردیابی کرد. گروه بهداشت و خدمات انسانی اپیدمیولوژیست چارلز آلپرن در یک تحقیق دولت منصوب دولت ایالتی در مورد شکست در سیستم قرنطینه که نیاز به استرالیایی ها بازگشت از خارج از کشور به منزوی در هتل ملبورن به مدت دو هفته شهادت داد. آلپرن گفت :”99%” از عفونت های کنونی ویروس کوروناویروس ویکتوریا به دو هتل مرتبط بود.

— یک کارگر نگهداری در هتل نیوزیلند که مسافران بازگشتی در آن جدا شده اند، آزمایش مثبتی برای ویروس کوروناویروس انجام داده است، دومین نمونه انتقال جامعه در این کشور از هفته گذشته. اما مقامات بهداشتی می گویند که تماس های نزدیک این مرد تا کنون آزمایش منفی داشته اند، و به آنها امیدوار ند که آخرین شیوع ممکن است مهار شود. مدیر کل بهداشت اشلی بلومفیلد گفت: کارمند در حین انجام کار نگهداری، تجهیزات حفاظتی می پوشد و به طور معمول با مهمانان تعامل نمی کند. در همین حال، خوشه از موارد ویروس برای اولین بار در هفته گذشته در اوکلند کشف شده است که بزرگترین شهرستان کشور را به قفل دو هفته ای فرستاده شده است به 69 عفونت رشد کرده است پس از مقامات گزارش 13 مورد جدید سه شنبه. نیوزیلند در حال حاضر در مجموع 90 مورد فعال، از جمله بازگشت مسافران که در قرنطینه هستند. قبل از هفته گذشته، نیوزیلند 102 روز بدون انتقال جامعه رفته بود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر