وزارت دادگستری آمریکا: یال تبعیض علیه متقاضیان سفید پوست و آسیایی

تحقیق دو ساله وزارت دادگستری در مورد شیوه های پذیرش دانشگاه یال نشان داده است که این مدرسه در برابر متقاضیان کارشناسی زمینه های سفید پوست و آسیایی بر اساس نژاد خود تبعیض قائل شده است.

در ۱۳ اوت، دپارتمان اعلام کرد که هر ساله، نژاد «عامل نابودکننده» در ارزیابی یال از بسیاری از کاربردهای است. “Yale رد نمرات از متقاضیان آسیایی آمریکایی و سفید پوست هر سال بر اساس نژاد خود را، که در غیر این صورت آن را به اعتراف.”

اقدامات یال، وزارت دادگستری گفت، در نقض قانون حقوق مدنی فدرال بود. در نامه ای که تاریخ آن همان روز یافته های آن، بخش به یال، که در نیو هون، کانکتیکت، دو هفته برای تنظیم شیوه های خود، و یا مواجه با طرح دعوی در دادگاه است.

تحقیق درباره ٔ یال در سال ۲۰۱۸ پس از آن آغاز شد که گروهی از سازمان ها به رهبری ائتلاف آسیایی آمریکا برای آموزش و پرورش، شکایتی را در سال ۲۰۱۶ به بخش های دادگستری و آموزش و پرورش ارائه کردند.

چهار دهه سابقه دیوان عالی کشور حق آموزش عالی در ایالات متحده را تأیید کرده است که از نژاد به عنوان عاملی در نظر گرفتن متقاضیان استفاده کند – و مدارس از مزایای تضمین تنوع بیشتر در محوطه دانشگاه استدلال می کنند. با این حال، محدودیت های قانونی در مورد اینکه نژاد تا چه حد مجاز به ایفای نقش در تصمیم گیری برای قبول یا رد یک برنامه است وجود دارد.

بررسی وزارت دادگستری مشخص کرد که عوامل نژاد به روند پذیرش یال به روشی که “هر چیزی جز محدود” است. نژاد در نقاط متعدد در آنچه که به طور موثر سهمیه بندی سیستم طراحی شده برای تعادل آرایش قومی کلاس های Yale در نظر گرفته شده است، و در نتیجه متقاضیانی که در درجه اول به دلیل نژاد خود محروم هستند.

ترک کردن دوربین ها، متقاضیان سفید پوست و آسیایی آمریکایی تنها یک دهم تا یک چهارم به احتمال زیاد به عنوان همتایان آفریقایی آمریکایی خود را از صلاحیت های تحصیلی مشابه پذیرفته شده است.

به گفته ٔ کارن پِرِت، کارن پِرِت، رئیس ِ دانشگاه یال، شیوه های پذیرش «کاملاً مطابق با دهه ها سابقهٔ دیوان عالی کشور» است.

پِرِت گفت که یال با تحقیقات همکاری کرده است، اما وزارت دادگستری یافته های خود را پیش از اینکه به مدرسه داده شود، به اطلاع عموم رسانید تا «تمام اطلاعاتی را که وزارت درخواست کرده تا کنون فراهم کند» را در دست داشته باشد.

او گفت که هر متقاضی به عنوان یک فرد در نظر گرفته شده است، با عوامل مختلف مانند دانشگاهیان، رهبری، و پس زمینه همه نقش بازی.

با این حال، نامه وزارت دادگستری گفت که یال “عملا هیچ چیز را به کابین، محدود کردن، و یا تعریف استفاده از نژاد خود را” در روند پذیرش، و که تنوع مدرسه اهداف “مبهم، گریزان، و بی ریخت است.”

Four decades of Supreme Court precedent has supported the right of higher education in the United States to use race as a factor in considering applicants. (Image: Alex Guerrero via Flickr CC BY 2.0)

چهار دهه سابقه دیوان عالی کشور از حق آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا برای استفاده از نژاد به عنوان عاملی در نظر گرفتن متقاضیان حمایت کرده است. (تصویر: الکس گوررو از طریق فلیکر CC BY 2.0)

peart با انتقاد از بخش ، گفت : مدرسه را تغییر دهید راه آن را انتخاب دانش آموزان “بر اساس چنین بی لیاقت ، اتهام پر از تعجل.”

ما به شیوه های پذیرش یال افتخار می کنیم.

دولت ترامپ مدت هاست که هدف شرایح را از کار بیاثر کردن استفاده از نژاد به عنوان عاملی در تعیین پذیرش در کالج های برتر آمریکا عنوان کرده است. دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۴ از سیاست های مثبت عمل خود شکایت کرد، اما دادگاهی در بوستون در سال ۲۰۱۹ حکم داد که این دانشگاه تبعیض عمدی علیه متقاضیان آسیایی-آمریکایی را عملی نکند. حکم دادگاه استیناف شد و به دادگاه تجدید نظر فدرال خواهد رفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>