افزایش شدید در موارد ویروس در لبنان پس از انفجار مرگبار بندر

By BASSEM MROUE

BEIRUT (AP) — لبنان در حال افزایش در موارد کوروناویروس پس از انفجار ویرانگر در بندر بیروت در اوایل این ماه به کشته شدن نمرات و زخمی هزاران نفر ، باعث مقامات پزشکی به اصرار دوشنبه برای دو هفته قفل کردن سعی کنید به مهار همه گیر.

انتظار می رفت که تعداد ویروس ها در پی 4 اوت افزایش یابد، انفجار نزدیک به 3000 تن نیترات آمونیوم ذخیره شده در بندر. حدود ۱۸۰ نفر کشته، بیش از ۶۰۰۰ زخمی و یک چهارم میلیون نفر باقی مانده که خانه های مناسبی برای زندگی در آن ها باقی نمانده است. انفجار بیمارستان های شهر را تحت الفشار قرار داد و همچنین به دو آسیب دید که نقش کلیدی در رسیدگی به موارد ویروس داشت.

پیش از این موج، مقامات پزشکی در مورد خطرات ازدحام در بیمارستان ها در پس از انفجار، در مراسم تشییع جنازه و یا به عنوان مردم جستجو از طریق آبه هشدار داده بود. تظاهرات و تظاهرات نیز پس از انفجار به راه افتاده است که لبنانی ها خشم خود را از طبقه حاکم و سوء مدیریت دهه ها را مختومه کرد.

در روز یکشنبه لبنان ۴۳۹ مورد ویروس جدید و شش مورد مرگ و میر را به ثبت می برد. عفونت های جدید به 8881 تعداد کل موارد در کشور کوچک بیش از 5 میلیون نفر را به ارمغان می آورد، جایی که COVID-19 باعث کشته شدن 103 نفر شده است.

به طور جداگانه، سازمان ملل برای پناهندگان فلسطینی، UNRWA، گفت که چهار فلسطینی در طول هفته بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند – که دو برابر تعداد کشته ها تا کنون در اردوگاه های فلسطینی است.

در ابتدا اقدامات سختگیرانه ای تعداد موارد را در لبنان تحت کنترل خود نگه داشته بود اما پس از بسته شدن و زمان شب و زمان حکومت نظام يازدهم برآمد و تنها فرودگاه بین المللی این کشور در اوایل ماه ژوئیه بازشد.

وزیر بهداشت حمد حسن هشدار داد که عدد واقعی می تواند به مراتب بیشتر باشد. در پی ملاقات روز دوشنبه با مقامات پزشکی که خواستار یکی دیگر از دو هفته قفل شدن شدند، او از همه خواست ماسک بپوشند و گفت که این ویروس اکنون در هر شهر و تقریباً در هر دهکده ای در لبنان گسترش پیدا کرده است.

حسن گفت: «این موضوع مرگ و زندگی است» و می گوید که به زودی بیمارستان های خصوصی و دولتی ممکن است نتواند بیماران بیشتری را به خود بگیره.

بخش بهداشت لبنان توسط همه گیر که در میان بحران اقتصادی و مالی بی سابقه ای ضربه به چالش کشیده است. انفجار در بندر بیروت تنها فشار بر بیمارستان های پایتخت لبنان را افزایش داد و دست کم سه نفر از آنها را از کار افتاد.

دکتر فیراس ابیاد، مدیر کل بیمارستان دانشگاه رفیع حریری که مبارزه با ویروس کوروناویروس را رهبری می کند، این وضعیت را «بسیار نگران کننده» توصیف کرد، هشدار داد که بدون قفل شدن، اعداد همچنان افزایش خواهند داشت «طاقت فرسا ظرفیت بیمارستان» را افزایش خواهد داد.

حسن از هر فرد خارج از این شهر و خارجی که به لبنان برمی گردند خواست تا زمانی که مورد آزمایش و پاکسازی قرار نگرفتند هتل های خود را ترک نکنند. افراد يکه به لبنان سفر مي کنند، بايد قبل و بعد از ورود آزمايش بشن.

او همچنین برای بیمارستان های میدانی و گفت: برخی از بیمارستان های دولتی به طور انحصاری رسیدگی به بیماران ویروس.

پترا خوری، مشاور پزشکی نخست وزیر پیشتاز حسن دیاب در توییت کرد که نرخ مثبت COVID-19 تنها در چهار هفته از 2.1 درصد به 5.6 درصد افزایش یافته است.

ويروس بين ما فرقي نداره نرخ 5 درصد برای همه ملت ما تهدید واقعی است، او هشدار داد.

در همین حال، ایران که بزرگترین و مرگ بارترین شیوع ویروس کوروناویروس را در منطقه دارد، ۱۶۵ مرگ و میر دیگر از COVID-19 گزارش کرده است که به طور کلی تعداد کشته ها به ۱۹۸۰۴ نفر می رسه.

سیما سادات لاری،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، و، گفت: ایران تا کنون 345،450 مورد از این ویروس را تایید کرده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>