تلاش پیشنهادی می تواند پرچم با تدهای شورشی میسیسیپی را احیا کند

توسط امیلی واگنتر پتس

جکسون، خانم (AP) – برخی از ساکنان میسیسیپی علیه تصمیم قوه قانونگذاری برای بازنشسته کردن پرچم ایالتی با تجمیع کنفدراسیون، شورش می کنند، و آنها توسط قانونگذاران محافظه کار که با این تغییر مبارزه می کنند، تشویق می شوند.

سازمان دهندگان گروهی به نام Let Mississippi Vote روز دوشنبه گفتند که آنها ابتکار یرای قرار دادن پرچم بازنشسته و سه طرح پرچم دیگر را در رای گیری ایالت های پهن آغاز می کنند.

دن کار، رهبر گروه گفت: «کاری که قانونگذاران انجام داده اند، به نظر من صد درصد اشتباه بود» “ما باید به مردم می سی سی پی حق رای دادن در این پرچم را ببخشیم.”

گرفتن هر گونه رای گیری نیاز به امضا از بیش از 106،000 رای دهندگان ، به طور هم زمان بین پنج منطقه کنگره می سی سی پی استفاده می شود 20 سال پیش توزیع شده است. اکثر ابتکارات شکست می خورند زیرا سازمان دهندگان در جمع آوری امضاها کوتاه می افتن.

حتی اگر این ابتکار به رأی گیری برسه، انتخابات می تونه یکی دو سال دور تر باشه. و ممکنه قبل از اون، ميسيسيپي پرچم جديدي داشته باشه

کمیسیونی در حال حاضر مشغول طراحی پرچم است که با حکم قانونگذاری نمی تواند شامل علامت نبرد کنفدراسیون باشد و باید عبارت «به خدا ما اعتماد کنیم» را داشته باشد.

بر اساس قانون که بازنشسته پرچم قدیمی، طراحی تنها که کمیسیون توصیه خواهد شد در رای گیری در ماه نوامبر. اگر رای دهندگان طرح را بپذیرند، این پرچم به پرچم ایالتی جدید تبدیل خواهد شد. اگر آن را رد کند، کمیسیون طرح جدیدی را به وجود خواهد اورد که در رأی گیری بعدی خواهد رفت.

در حال حاضر، میسیسیپی ایالتی بدون پرچم است.

پرچمی که قانونگذاران در اواخر ماه ژوئن بازنشسته شدند، نشان کنفدراسیون در آمریکا بود که به طور گسترده ای به عنوان نژادپرستانه محکوم شده است. رهبران از کسب و کار، آموزش، مذهب و ورزش — از جمله، به ویژه، کنفرانس جنوب شرقی – می سی سی پی را تحت فشار قرار داد تا پرچم را در میان زمینه اعتراضات گسترده علیه بی عدالتی نژادی پس از پلیس مینیاپولیس کشته شده یک سیاه پوست، جورج فلوید را به زیر فشار گذاشت.

می سی سی پی از سال ۱۸۹۴ از همان پرچم با تثلیث کنفدراسیون استفاده کرده بود، زمانی که سفیدپوستان در قوه ٔ قانون گذاری طرح را در میان واکنش به قدرت سیاسی که آمریکایی های آفریقایی تبار در طول بازسازی به دست آورده اند، تنظیم کرده اند. دولت در سال ۲۰۰۰ حکم داد که پرچم فاقد وضعیت رسمی است زیرا وقتی قوانین ایالتی در سال ۱۹۰۶ به روز شد، بخش های برخورد با پرچم به جلو انجام نمی شد.

گروهی در اواخر سال ۲۰۰۰ در مورد پرچم، جلسه های عمومی مجادله آمیز برگزار کرد و قانون گذار ها این موضوع را برای انتخابات در سال ۲۰۰۱ در سطح ایالت قرار داده اند تا به جای این که خودشان یک طرح پرچم را طراحی کنند. رأی دهندگان در سال ۲۰۰۱ انتخاب کردند که پرچم قدیمی را حفظ کنند، رد کردن یک جایگزین که می تواند جایگزین کانتون کنفدراسیون با یک مربع آبی صدر شده توسط ستاره های نمایندگی می سی سی پی به عنوان ایالت بیستم.

کار، کشیش و بازرگان گلف پورت، روز دوشنبه گفت که قانون گذار تعیین سابقه با برپاکردن انتخابات پرچم نزدیک به 20 سال پیش، و او معتقد است که آنها در حال حاضر صدای مردم را خاموش کرده اند. چهار انتخاب پیشنهاد شده توسط ابتکار پرچم 1894، پرچم دوصد ساله شامل مهر دولت، “پرچم مهمان نوازی” طراحی شده توسط هنرمند جکسون لورین Stennis و طراحی جدید است که توسط کمیسیون پرچم توصیه می شود.

لورن اسمیت، دانشمند آزمایشگاه پزشکی از توپلو، حامی ابتکار عمل خواهد بود. او دوشنبه گفت که قانونگذاران “snagged دور” آنچه او در نظر حق مردم را به رای دادن بر روی پرچم.

اسمیت گفت: «ما هر وقت احساس کنیم حقوقمان به هم می رسه، آرام نمی رویم»

حداقل سه قانون گذار جمهوری خواه روز شنبه در خارج از کنگره ایالتی برای افرادی که مخالف بازنشسته کردن پرچم قدیمی بدون رای گیری در سطح ایالت حضور پیدا کردند. یکی از آنها، سن کریس مک دانیل، دوشنبه گفت که مردم می خواهند انتخاب های متعدد در انتخابات پرچم.

“انتخاباتی که در آن تنها یک گزینه وجود دارد واقعا یک انتخابات در همه نیست ،” مک دانیل گفت.

حتی پس از سال ۲۰۰۱، پرچم با تفرقه در ایالت با ۳۸٪ جمعیت سیاه پوست انها باقی ماند. هشت دانشگاه دولتی می سی سی پی و تعداد فزاینده ای از شهرها و شهرستان ها در سال های اخیر پرواز پرچم ایالت را متوقف کردند.

مردم نزدیک به 3000 طرح برای پرچم جدید ارائه کرده اند. کميسرها روز جمعه اين و به پنج نفر از نامزدهاي فيناليست سه شنبه محدود ميشن تا اوایل سپتامبر، آنها در یک پیشنهاد واحد برای قرار دادن در رای گیری نوامبر 3 به توافق برسند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>