نیویورک کوروناویروس را کورالد. بهانه کالیفرنیا برای افزایش پرونده چیه؟

جان ووفولک و هريت بلر روآن

سان خوزه، کالیفرنیا _ خطوط روند به عنوان خیره کننده هستند: روزانه COVID-19 عفونت در نیویورک بیش از 90٪ از اواسط ماه آوریل خود را در اوج فرو رفته است، در حالی که موارد جدید کالیفرنیا در طول آن زمان ده برابر افزایش یافته است.

نیویورک، یک وحشت کوروناویروس در بهار، از آن زمان به بعد ستایش برای ایجاد بیماری واگیردار برنده شده است. کالیفرنیا، مدل یبرای اولین بار در کشور خود را در سراسر کشور اقامت در خانه به منظور آهسته گسترش ویروس، در حال حاضر یک داستان هشداری به عنوان آن را معکوس بازگشایی در مبارزه برای مهار شیوع. مدیر بهداشت عمومی ایالت بدون توضیح آخر هفته گذشته استعفا داد و نیویورک اصرار دارد که برای دو هفته از قرنطینه کالیفرنیابازدید کند.

چه اتفاقي تو دنيا افتاده؟

جواب ساده ای وجود نداره کارشناسان بیماری های عفونی به تعدادی از چیزهایی استناد می کنند که بر خط های شیوع ایالت ها تأثیر می گذارند، از راهی که رهبران ایالتی بازگشایی ها را به پیروی عمومی از دستورات بهداشتی، سطوح ایمنی متفاوت و سویه های ویروسی و حتی فقط شانس ساده مدیریت می کردند.

اما بسیاری اشاره می کنند که ویروس آنقدر آخرالزمان برای نیویورکی ها _ با آسیرشبانه آمبولانس ها هجوم می آورد به بیمارستان های غرق شده که در آن lobbies به ERs و کامیون های کولر تبدیل به سردخانه پیاده رو _ آنها به مراتب بیشتر مراقب باقی می ماند.

مورین میلر، همه گیرشناس بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت عمومی Mailman دانشگاه کلمبیا در نیویورک گفت: “موارد تازه فوران کرده اند، و مرگ و میر _ من هنوز هم از آن وحشت زده هستم.” “در چهره ات واقعا وحشتناک بود”

که در کالیفرنیا، که در آن بیمارستان های موج موقت و ERs عمدتا خالی در ماه های اولیه همه گیر بود _ اما در روز جمعه ایالت در مجموع بیش از 600،000 مورد و 11،000 مرگ و میر بود. میلر خاطر نشان کرد که یکی از بستگان در سن دیگو تنها اخیرا ً به طور مرتب شروع به پوشیدن ماسک صورت کرده است، چیزی که او و دیگر نیویورکی ها از ماه آوریل انجام می دهند.

برخلاف تگزاس و فلوریدا به رهبری جمهوری خواه، که همچنین دیده اند که موارد افزایش در طول تابستان، کالیفرنیا و نیویورک توسط دموکرات ها اداره می شود. اما اگرچه نیویورک گوو. اندرو کوئومو و گوون کالیفرنیا. گاوین نیوزوم سیاست مشابهی دارند، اما در سبک متفاوت هستند.

دیوید ولاهوف، همه گیرشناس بیماری های عفونی دانشگاه یال که در نیویورک زندگی می کند، کوئومو ۶۲ ساله را پیدا کرد تا در برقراری ارتباط آنچه برای گیرکردن ویروس لازم بود مؤثرتر از نیوزوم، ۵۲ ساله باشد.

“Cuomo قادر به گرفتن اطلاعات بسیار پیچیده و آن را قابل دسترس، Vlahov گفت: “. وقتي که اون گزارش هاي روزانه اش رو ميگرفت، دنيا متوقف ميشد، مردم ميايستنو تماشا ميکردن. اون واقعا همدلي رو از خودم ميپرسوند، مردمي که باهاش ارتباط داشتن من يه بار گاوين رو ديدم و فکر کردم اين يارو واقعا ً داره گپ مي بزنه این الهام بخش نیست، نه آموزنده.”

نگاه نزدیک به چگونگی واکنش هر دولت به عنوان شیوع خود را افزایش نشان می دهد که آنها در زمان روش های گسترده ای مشابه با چند استثناقابل توجه، نشان می دهد که بیشتر به نتایج نسبت به سیاست های خود وجود دارد.

دکتر آدالجا، محقق ارشد مرکز امنیت سلامت جانز هاپکینز در بالتیمور گفت: «سیاست تنها یک بخش از آن است. “پیروی از سیاست عامل دیگری است.”

کالیفرنیا اولین پرونده های COVID-19 خود را در ماه ژانویه دید. در اواسط ماه مارس، منطقه خلیج و جنوب کالیفرنیا، دستور داد ساکنان در محل پناه، و به دنبال آن نیوزوم در مارس 19 ایالت اقامت در خانه سفارش.

در همین حال در نیویورک که اولین مورد آن را تا ماه مارس نمی دید، کوئومو و شهردار شهر نیویورک بیل د و بلاسیو هنوز هم در حال بحث در مورد نیاز به چنین اقدامات شدیدی بودند. معادل ایالت نیویورک در ایالت مکث در تاریخ 22 مارس اجرا شد. همه گیرشناسان گفته اند حتی چند روز تاخیر می توانست به ویروس اجازه دهد تا به صورت نمایی در نیویورک پخش شود.

اما اگر رهبران نیویورک در ابتدا کند واکنش نشان می دهند، کابوس آشکار نبض شان را سریع تر می کرد. در ۱۵ آوریل، با اوج شدن موارد روزانه در نیویورک، کوئومو به اولین فرماندار ایالات متحده تبدیل شد که ساکنان را ملزم به پوشیدن ماسک کرد. لس آنجلس و سان فرانسیسکو حدود همان زمان حکم مشابهی صادر می کرد، اما نیوزوم تا ۱۸ ژوئن، بیش از دو ماه بعد، آن را اجباری به ایالت ودر سطح ایالت نکرد.

در میان اعتراضات ساکنان که از بازگشایی می خواست، هر دو ایالت در ماه مه شروع به گذاشتن قوانین یزمینی برای مناطق برای شل کردن قفل ها در فازها کردند چرا که معیارهایی برای کاهش بستری شدن و مرگ و میر و بالا بردن ظرفیت آزمایش و بررسی موردی را در نظر می گرفت. در اواسط ماه مه، نیوزوم برخی از الزامات پس از انتقاد که برخی از معیارهای بازگشایی کالیفرنیا _ مانند هیچ مرگ و میر بیش از 14 روز گذشته سست _ غیر ممکن خواهد بود برای اکثر استان ها به دیدار.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>