سقف سبز اساساً به سقفی اشاره دارد که بر روی آن یک لایه رویشی رشد می کند. ممکن است یک باغ یا به سادگی یک دسته چمن باشد. نه تنها سبزي باعث مي شه سقف شما کاملا زيبا به نظر برسه، بلکه خانه شما رو با منافع زيادي فراهم مي کنه.

کمتر گرما

اگر خانه شما در یک منطقه شهری قرار دارد، شما باید به این مورد که هوای داخل اتاق ها اغلب گرم است، را به شما خواهد گفت. درجه حرارت شهر به حدود 12 درجه فارنهایت بالاتر از حومه. این به این دلیل است که ساختمان ها و جاده های متعدد در یک شهر جذب گرما، و در این راه هوا گرم تر است. تبدیل به سبز سقف راه حل بسیار خوبی برای مبارزه با چنین گرمایی است. بر اساس یک برآورد، سقف های سنتی در شهرها به ۷۲ درجه فارنهایت گرم تر از بام های سبز تمایل دارند.

مدیریت آب باران

سقف های سبز می توانند آب های آب طوفانی را کاهش دهد. “چون پشت بام ها و خیابان ها در شهرها سطوح سخت هستند، حجم و سرعت آب های آب طوفانی به طور فوق العاده ای افزایش می یابد و منبع عمده ای از سیل و آلودگی در سراسر جهان است. به دلیل سطوح غیر مسطح مانند پیاده رو و پشت بام، یک بلوک شهری معمولی بیش از پنج برابر آب های آب های جاری بیشتر از یک منطقه جنگلی با همان اندازه، تولید می کند، با توجه به پایداری. با نصب بام های سبز، بار سیستم های فاضلاب در طول تابستان می تواند 70 تا 95 درصد کاهش یابد. سقف های سبز می توانند تا ۹۰ درصد بارش را در طول تابستان حفظ کند. در طول زمستان، این عدد به ۴۰ درصد می رسه.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

سقف های سبز می توانند آب های آب طوفانی را کاهش دهد. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

مزیت اقتصادی

با نصب یک سقف سبز می توان مصرف انرژی را کاهش داد. در طول زمستان، شما می توانید هزینه های گرمایشخود را ۴۰ درصد کاهش دهید. و در طول تابستان، شما می توانید از خنک کردن خانه خود را به طور کامل اجتناب کنید. در طول یک سال، شما به طور بالقوه می تواند بازیابی تمام پول صرف شده برای سبز کردن سقف. به علاوه، بام های سبز تمایل دارند که تقریباً سه برابر بیشتر از سقف های معمولی زندگی کنند از آنجایی که سطح از دمای شدید، اشعه ماورای بنفش و… محافظت می شود. همچنین این بدان معناست که شما مجبور نیستید برای هزینه های نوسازی هزینه های بیش از حد صرف کنید.

هوای پاک

هنگامی که سقف در گیاهان پوشیده شده باشد، کیفیت هوای محیط فوری بهبود خواهد یافت. تمام گرد و غبار و آلاینده های که قبلاً هوا را آلوده می کرد، اسیر می شوند و به این طریق به مردم داخل خانه اجازه تنفس هوای پاک تر را می دهد. اگر شما اعضای خانواده ای داشته اید که از بیماری آسم یا مسائل تنفسی رنج می برند، یک سقف سبز می تواند راه طولانی را به سمت کاهش وضعیت خود را.

(Image: Marco Verch Professional Photographer and Speaker via flickr CC BY 2.0 )

هنگامی که سقف در گیاهان پوشیده شده باشد، کیفیت هوای محیط فوری بهبود خواهد یافت. (تصویر: مارکو ورچ عکاس حرفه ای و بلندگو از طریق flickr CC BY 2.0 )

عایق صدا

اگر می خواهید خانه شما از سر و صدای بیرون محافظت شود، یک سقف سبز می تواند کمک کند. عایق ارائه شده توسط سبزی تضمین می کند که هر گونه سر و صدا از خارج می شود تا حد خوبی قبل از آن می تواند وارد خانه خود را سد. تخمین زده می شود که یک سقف سبز قادر به جذب تقریباً ۳۰ درصد آلودگی صوتی محیط زیست است.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

ارتباط بین احساسات و اندام های شما

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de