پلیس در چین استفاده از شکنجه برای گرفتن اعترافات تلویزیونی

شکنجه معمولا توسط امنیت چین برای مجبور کردن یک فرد به شرکت در اعترافتلویزیونی استفاده می شود، می گوید گزارش جدیدی که به سازمان ملل ارائه شده است.

گروه حقوق مدافعان حفاظت و چند سازمان غیردولتی دیگر یک بررسی جامع در اعترافات تلویزیونی اجباری قبل از محاکمه در چین به نه روش ویژه سازمان ملل متحد در 11 اوت ارائه کرد.

در بخشی از گزارش ۱۱ صفحه ای این گزارش آورده شده است: «[اعترافات تلویزیونی] به طور نظام مند با سایر سوء استفاده ها مانند شکنجه، تهدید، داروهای اجباری، بازداشت خودسرانه و انفرادی طولانی مدت در مرحله بررسی مرتبط هستند.

“اعترافات اجباری بخش خاصی از جمعیت را هدف قرار می دهد که به عنوان دشمن یا منتقد حزب کمونیست چین (CCP) دیده می شود، “.

گزارش گفته است که اعترافات تلویزیونی در چین خوب و واقعا عادی شده است. مظنونین به طور معمول با وعده ها، دروغ ها یا تهدیدهایی که به اعتراف تلویزیونی می کنند، اجاب می کنند. استفاده از شکنجه هم گسترده بود.

در این گزارش گفته شده است: «استفاده از شکنجه برای استخراج اعترافات در چین چیزی است که به خوبی توسط سازمان های حقوق بشر، دانش مندان و حتی به طور رسمی توسط خود چین پذیرفته شده است»

در ادامه این گزارش گفته شده است که شکنجه به ویژه در مکان های توصیف شده به عنوان نظارت مسکونی در مکان های تعیین شده (RSDL) که در آن همه قربانیان اعتراف تلویزیونی برگزار می شود، شیوع دارد.

در گزارش گفته شده است: «شرایط به قدری افراطی است که امکانات RSDL با حذف تمام اجسام تیز و دست و پا زدن سطوح سخت، خودکشی می شوند»

بازداشت شدگان در شرایطی نگهداری می شوند که استرس و احساس ترس بسیار زیادی ایجاد می کنند. آنها به طور منظم محروم از خواب. چراغ ها در 24 ساعت در روز روشن نگه داشته می شوند و مظنونین ساعت ها مورد بازجویی قرار می گرفته اند. کسانی که در RSDL نگهداری می شوند نیز در معرض سلول انفرادی قرار می گیرن.”

این گزارش الجزیره در سال 2019 را در مورد اعترافات تلویزیونی در چین در اینجا تماشا کنید:

گزارش به تجربه های پیش از محاکمه تعدادی از قربانیان شکنجه شده در حالی که در RSDL برگزار شد. یکی از آنها، «زهای یانمین» بود که در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۵ در ارتباط با «سرکوب ۷۰۹» وکلای حقوق بشر بازداشت شد.

پلیس دستهایش را پشت سرش دستبند زد، به نرده های آهنی قفل کرد، پنج یا شش باتون برقی را برای کتک زدن ش به کار برد و روزها قبل از بازجویی وحشیانه از او خواب محروم کرد.

در روزهای اولیه بازداشت، او نمی توانست بیش از ۳۰ دقیقه در هر زمان و زمان داده شده بخوابد. پلیس هم از گرسنگی به او گرسنگی داد و حتی اجازه نداده بود آب بنوشد یا برای مدت طولانی به حمام برود.»

وکیل برجسته حقوق بشر چینی وانگ یو – متهم به تحریک براندازی قدرت دولت – برای ساعت ها در پایان در مربع 40×40 سانتی متر رنگ شده در کف سلول خود را محدود شد.

فعال و پکن Fengrui حقوقی دستیار اداری شرکت لیو Sixin بر روی صندلی “دانگ دار” دستگاه شکنجه در تمام طول روز قرار داده شد. در این گزارش گفته شده است: «علاوه بر این، پلیس شروع به توسل به محرومیت از آب و غذا کرد» در بعضی مواقع نگهبانش اجازه نمی داد غذایی که سرو می شد بخورد لیو باید به ش نگاه می کرد، در حالی که هوا سرد می شد.”

(Image: Safeguard Defenders)

شکنجه معمولاً توسط امنیت چین برای مجبور کردن یک فرد به شرکت در یک اعتراف تلویزیونی استفاده می شود. (تصویر: مدافعان حفاظت)

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>