-پا الزام آور و پیامدهای بهداشتی

پا اتصال یک رسم چینی باستان بود که در آن زنان استفاده می شود به پیچیدن پای خود را با هدف تغییر شکل از پای خود. سنت در قرن10 آغاز شده و به خوبی وجودth دارد به اوایل قرن 20. زنانی که پای خود را بسته بودند به عوارض متعدد بهداشتی که بسیاری از آنها با تمایل در پیگیری تایید اجتماعی و وضعیت پذیرفته شده است.

آسیب رساندن به سلامت

که اعتقاد بر این است که هوس اتصال پا در زمان امپراتور لی یو از دودماهای تانگ جنوبی آغاز شده است. امپراتور یک بار از یک کهمزن خواست تا پاهایش را با ابریشم سفید ببندد تا به شکل هلالی مانند دربیایند. سپس از کنیز خواسته شد که رقصی شبیه باله را با پاهایش به سطح آن اشاره کند. رقص او به پایان رسید تا مسحور تماشاگران آنقدر که آنها شروع به تقلید از آن. به زودی، این رسم در میان زنان طبقه بالا و بخش از مردم برای متصل کردن پای خود شد. تمرین تا حد زیادی در سال 1900 درگذشت. تا آغاز قرن بیستst و یکم، تنها چند زن چینی سالخوردهای بودند که پاهای بسته ای داشته اند.

با اتصال پا بار وزن را به پایین بدن انتقال می دهد و در این راه باعث درد در ناحیه لگن می شود. از آنجا که پاها از سن پایین محدود شده بودند، این عمل زنان را مجبور می کرد با حالت یخ دار راه بروند و رشد استخوان ی شان رنج می برد. دختران مجبور به گام های کوچک و مجبور به درازا در بدن خود را به سمت در کنار به طوری که به جلو حرکت می کنند. این روش حتی جذاب هم به نظر می رفت. زنان مسن تر می شد، آنها آن را به طور فزاینده دشوار به تعادل در حالی که ایستاده، به خطر می انداخت لگن شکسته.

(Image: Screenshot / YouTube)

از آنجا که پاها از سن پایین محدود شده بودند، این عمل زنان را مجبور می کرد با حالت یخ دار راه بروند و رشد استخوان ی شان رنج می برد. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

عفونت یکی دیگر از مسئله های عمده بود. پاهای دختران جوان حتی پس از محدود شدن رشد می کند. در نتیجه، انگشت های پا به سمت داخل حلقه می زد و ناخن ها به کف پا رشد می کرد. بسیاری از زنان مجبور بودند که به طور کامل از دست خود را از دست. پاها نیز در طول زمان باعث ایجاد کالس های بزرگ می شود. بعضی از افراد عادت داشته اند اشیاء مانند شیشه های داخل اتصال ها را طوری قرار می داده اند که پاها را قطع کنند و به طور هدفمند باعث عفونت شوند. این کار به آنها اجازه می دهد که پاها را از پا درمی کنند و پاها حتی کوچکتر و «برش دهنده» به نظر می رسه.

یک مطالعه به پیامدهای اتصال پا در میان زنان بالای 70 سال نگاه کرد. ۳۸ درصد زنان ۸۰ ساله و بالاتر و ۱۸ درصد زنان ۷۰ تا ۷۹ سال از بدشکلی های پای محدودی دارند. زنانی که پاهای بسته دارند، بیشتر احتمال سقوط دارند، کمتر قادر به کوبه ایشدن هستند، و کمتر قادر ند از روی صندلی بدون کمک از زنانی که پاهای طبیعی دارند، ایستادگی کنند. همچنین آنها 14.3 درصد کمتر از میزان عملکرد (آزمون تعادل) و 5.1 study درصد پایین تر از تراکم استخوان ران داشتند، “مطالعه یافت شد.

-قشرهای مضر

در حالی که چین پا اتصال داشت، غرب به حال خود مضر زن زیبایی ایده آل — corsets. از قرن ۱۶ شروعشد، کورست ها در اروپا بسیار محبوب شدند. با این حال، در قرن19، corsets برای زنان مشکل ساز شد از آن زمان، آنها با هدف ساخت کمر به عنوان باریک که ممکن است. کرست های تنگ تر جدید، تنفس زنان را بسیار دشوار می کرد و بسیار ناراحت کننده بودند.

(Image: Peloponnesian Folklore Foundation via wikimedia CC BY-SA 4.0)

غرب زیبایی زن مضر خود را ایده آل — corsets. (تصویر: بنیاد فولکلور پلوپنزاز از طریق ویکی مدیا CC BY-SA 4.0)

تا پایان قرن ۱۹th افکار عمومی نسبت به کورست ها شروع به منفی شدن کردند. حتی گروه های سازمان یافته ای هم بودند که علیه لباس اعتراض می کنند. در سال ۱۹۰۸، اشعه ایکس زنانی که از کورست استفاده می کرده اند منتشر شد که اثرات مضر قشرهای تنگ را نشان می داد. تا دو سال ۱۹۲۰، کورست ها از مد افتاده و تمرکز شروع به تغییر به لباس های راحت کرد.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

غذاهایی که شما را در پاییز تغذیه

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>