WeChat and TikTok Banned

رئیس جمهور ترامپ با استناد به نگرانی های امنیت ملی، در ۶ اوت ۲۰۲۰ دستور اجرایی صادر کرد تا هر شرکت یا شخصی در ایالات متحده را از انتقال بایت دنس، شرکت مادر چینی تیک تاک و پیام رسانی برنامه وی چت منع کند. دستورهای اجرایی ظرف 45 روز اجرا می شود و پس از آن وزیر بازرگانی آمریکا، ویلبر راس، بیشتر تعیین و تصویب خواهد کرد که چه معاملات تحت پوشش ممنوعیت قرار می دهد.

به دنبال اعلام EO، محققان شروع به بررسی سرمایه گذاری های سودآور دیگری کردند که شرکت مادر وی چت تنسنت در ایالات متحده صاحب آن است.

سرمایه گذاری تنسنت

تسلا، شرکت خودروسازی الکتریکی آمریکایی و شرکت انرژی پاک مستقر در پالو آلتو، کالیفرنیا است. در سال ۲۰۱۷، تنسنت ۵ درصد سود در خودروساز برقی به دست آورد که ۱/۷۸ میلیارد دلار آمریکا برای بهره پرداخت می کرد. سرمایه گذاری باعث می شود سهامدار پنجمین شرکت تنسنت تسلا، پشت بنیانگذار الون ماسک و چندین شرکت سرمایه گذاری دیگر باشد. در آن زمان; Elon Musk در توییتر نوشت: “من بسیار خوشحالم که Tencent می تواند تبدیل به یک سرمایه گذار و مشاور تسلا.”

In 2017, Tencent acquired a 5 percent stake Tesla paying US$1.78 billion for the interest.(Image: flickr / CC0 1.0)

در سال ۲۰۱۷، تنسنت ۵ درصد تسلا را به دست آورد که ۱/۷۸ میلیارد دلار آمریکا برای منافع شبه خود پرداخت می کرد. (تصویر: فلیکر / CC0 1.0)

بازی های ضد شورش (همچنین به عنوان باشگاه شورش شناخته می شود) لس League of Legendsآنجلس، کالیفرنیا مبتنی بر توسعه دهنده بازی های ویدئویی است که برای لیگ افسانه ها شناخته شده است، چند نفره آنلاین بازی عرصه نبرد است که محصول گل سرسبد این شرکت است. بازی های ضد شورش در سال ۲۰۱۱ توسط تنسنت به دست آورد و در سال ۲۰۱۵ به طور کامل به دست آورد.

Activision Blizzard یک شرکت هلدینگ بازی های ویدئویی آمریکایی مستقر در سانتا مونیکا، کالیفرنیا است. در سال ۲۰۰۹، این شرکت پس از شرکت ژاپنی بازی ویدئویی نینتندو، دومین شرکت بزرگ بازی در جهان بود. از جمله خواص فکری عمده تولید شده توسط Activision Blizzard می توان به Call of Dutyکه توسط TiMi Studios که زیرمجموعه ای از شرکت Tencent در موبایل است، توسعه داده شد. تنسنت حدود ۵ درصد از سهام را در کولاک اکیویژن در دست دارد.

بازی های حماسی که در شهر Cary، کارولینای شمالی مستقر است، یکی از معتبرترین توسعه دهندگان بازی های ویدئویی دهه گذشته است. پرفروش ترین بازی ویدئویی آن Gears of War و دیگران عبارتند از Bulletstorm و Fortress Night.  در سال ۲۰۱۲، تنسنت یک سرمایه ۴۸.۴ درصدی ممتاز به ارزش ۳۳۰ میلیون دلار آمریکا در اپیک بازی ها را خریداری کرد که برابر با ۴۰ درصد کل دارایی های این شرکت بود.

Tencent owns about 5 percent of the shares in Activision Blizzard. (Image: Wikimedia / CC0 1.0)

تنسنت حدود ۵ درصد از سهام را در کولاک اکیویژن در دست دارد. (تصویر: ویکی مدیا / CC0 1.0)

گروه موسیقی یونیورسال یک شرکت موسیقی جهانی آمریکایی است. Tencent، جدا از اینکه یک توسعه دهنده بازی، در سال های اخیر به طور پی در پی در شرکت های سرگرمی آمریکایی سرمایه گذاری کرده است. در ماه مارس سال جاری، اعلام کرد که تنسنت به اتمام خرید سهام سهام 10 درصددر یونیورسال گروه موسیقی و حق کسب سهام اضافی 10 درصد قبل از ژانویه سال آینده است.

گروه موسیقی وارنر کورپ (WMG)، سرگرمی چندملیتی آمریکایی و برچسب ضبط کنگلومرات، یکی از شرکت های ضبط “سه بزرگ” و سومین شرکت بزرگ در صنعت موسیقی جهانی پس از یونیورسال موزیک گروه و سونی موزیک انترتیونت است.  در ماه ژوئن امسال در ایالات متحده عمومی شد که در آن Tencent سرمایه گذاری 1.9 میلیارد یوان در سهام و در حال حاضر صاحب سهم 1.6 درصد در وارنر موسیقی.

موسیقی تنسنت (TME) در ایالات متحده ذکر شده است و آخرین سرمایه گذاری بازار آن در ایالات متحده 27.8 میلیارد دلار است.

In March this year, it announced that Tencents completed the acquisition of a 10 percent equity stake in Universal Music Group and the right to acquire an additional 10 percent stake before January next year. (Image: Wikimedia / CC0 1.0)

در ماه مارس سال جاری، تنسنت خرید سهام سهام ۱۰ درصدی را در یونیورسال موزیک گروه و حق کسب ۱۰ درصد سهام اضافی را قبل از ژانویه سال آینده به پایان رسید. (تصویر: ویکی مدیا / CC0 1.0)

spotify یک ارائه دهنده خدمات پخش موسیقی و رسانه ای سوئدی است. آن را توسط Spotify AB، که در NYSE به صورت عمومی از طریق شرکت برگزاری خود Spotify فناوری S.A. قبل از فهرست خود را در بازار سهام نیویورک در سال 2018، Spotify و TME برگزار بخشی از سهام یکدیگر اداره می شود.

اسنپ اینک، شرکت رسانه های اجتماعی آمریکایی است، که در شرکت اسنپ چت و عینک های هوشمند ی به نام عینک عینک یرای آمریکایی را توسعه داد. تنسنت در سال ۲۰۱۷ ۱۲ درصد از سهام این شرکت را به دست آورد.

Reddit یکی از شناخته شده ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در ایالات متحده است که در جمع بندی اخبار اجتماعی، امتیاز محتوای وب، و یک وب سایت بحث و گفتگو است. در سال ۲۰۱۹، از ۳۰۰ میلیون دلار آمریکا که توسط ردیت جمع آوری شده بود، ۱۵۰ میلیون دلار آمریکا توسط تنسنت تامین شد.

دیگر شرکت های فهرست شده ایالات متحده که هدف آن تنسنت قرار گرفته اند عبارتند از: Douyu Live (DOYU)، Huya Live (HUYA)، تجارت الکترونیک اجتماعی Pinduoduo (PDD)، وب سایت اشتراک گذاری ویدئو Bilibili (BILI)، سایت خرید آنلاین جهانی JD.com (JD)، و چینی تولید کننده خودروهای خودمختار الکتریکی Weilai (NIO).

ترجمه شده توسط چوا پیش از میلاد و ویرایش توسط مایکل سیگارتی

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

بحران بیکاری پنهان در چین

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>