زندانیان زن کره شمالی: افشای شکنجه

دفتر کميسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گزارشی را منتشر کرده است که در آن ۷۲ صفحه گزارشی منتشر شده است که در آن به شرح نقض حقوق بشر توسط پليس کره شمالی و مأموران امنيت در مورد زنان می شود. در این گزارش مصاحبه هایی از بیش از ۱۰۰ زن کره شمالی وجود دارد.

سوء استفاده از زنان

زنان مصاحبه شده یک چیز مشترک دارند – آنها از کره شمالی به کشورهای دیگر فرار کردند، عمدتا به چین. با این حال، آنها بازداشت و به کره شمالی که در آن زنان تحت شکنجه بی حد و زیاد به کشور بازگشته بودند. مصاحبه ها پس از آن انجام شد که زنان از کره شمالی فرار کرده بودند و برای زندگی مسالمت آمیز در کره جنوبی ساکن شده بودند. گزارش نشان می دهد که تقریبا 80 درصد از افرادی که موفق به عبور به کره جنوبی در سال 2019 زنان بودند.

هنگامی که زنان به کره شمالی بازپس داده شدند، آنها مجبور بودند با ضرب و شتم های متعدد مواجه شدند. افسران سعی کردند که در پشت هر اقدام یکه خود در خارج از کشور، مانند چرا از کشور دور، افرادی که ملاقات کردند، اهداف بلند مدت خود و… زنانی که موفق شدند مقاماتی را که تنها برای پول درآوردبه خارج از کشور مهاجرت کرده بودند قانع کنند که فقط یک سال در زندان بسر بکنند. زنانی که مدت ها در خارج از کشور باقی مانده بودند، مجبور بودند با پرسش و تنبیه شدید مواجه بشن.

من با يه باشگاه توسط يه دفتر تحقيقات اوليه کتک خوردم و افسر اونو لگد زد اگر کسی پیدا شود که در حین اقامت در چین به یک کلیسای کره جنوبی رفته باشد، مرده اند. بنابراین، من، تلاش بسیار برای آشکار کردن زندگی من در چین است. من تا حدي کتک خوردم که دنده ام شکسته من هنوز هم احساس درد ، “یک زن گفت ، به عنوان گزارش شده توسط DW..

(Image: Screenshot / YouTube)

به گفته یکی از زنان، اگر کسی پیدا می شد که در حین اقامت در چین به کلیسای کره جنوبی رفته باشد، کشته می شود. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

زنان بازداشت شده در شرایط غیر بهداشتی نگه داشته شدند. شکنجه و کتک خورده بودند. یک زن می که شش نفر در طول زندان مردن بیشتر مرگ ها ناشی از سوء تغذیه بوده است. بازداشت شدگان باردار به قدری بد کتک خورده بودند که نوزاد متولد نشده باید سقط می شد. بعضی از نگهبانها حتی نوزادان تازه متولد شده را از خود دور کردند و با خون سردی به قتل می رسه. میشل باچیله، کمیشنر عالی حقوق بشر سازمان ملل با زنان کره شمالی همدردی کرد. در این گزارش خواسته شده بود که دولت کره شمالی سوء استفاده سیستمیک از زنان را متوقف کند و از دیگر ملت ها می خواهد که اگر حقوق بشر آنها احتمالاً نقض شود، مردم را به کشور شان بازنپس ندهند.

زنان در کره شمالی

درست مثل همتاهای مرد خود، زنان کره شمالی با محدودیت های متعددی مواجه هستند وقتی که بحث آزادی حرکت و آزادی بیان است. حتی چیزی به همین سادگی مدل موهای فرد توسط سیاست دولت تعیین می شود. اکثریت زنان در صنایع سبک کار می کنند که بر تولید کالاهای مصرفی کوچک تمرکز دارند. به این ترتیب، آنها تمایل به دریافت کمتر از مردانی که تسلط بر شغل در صنعت سنگین است. هنگامی که آن را به کار دفتر می آید، زنان تمایل به محدود به مشاغل پایین تر مانند منشی ها، منشی ها، و مانند آن.

(Image: Screenshot / YouTube)

در کره شمالی، حتی چیزی به همین سادگی مدل موهای فرد با سیاست دولت تعیین می شود. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

اگرچه دولت مدعی ترویج برابری است، واقعیت این است که طبقه و خانواده نقش بزرگی در جامعه ایفا می کنند. حتی اگر در طبقه پایین تر متولد شوند، مردان این فرصت را دارند که از طریق کار خود در جامعه قیام کنند (هر چند این یک شانس کوچک است). در مقابل، زنان از طبقات پایین تر شانس کمی برای پیشرفت از طریق کلاس را ندارن. هنگامی که آنها ازدواج کرده اند، حرفه خود را اساسا به یک حالت ایستاده می آید. زنان از طبقات بالا فرصت بیشتری برای اکسل در زندگی خود را دریافت کنید.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

آمریکا اخراج همه اعضای CCP را در نظر می دارد

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>