آزاد شده از زندان بلاروس، معترضان ضرب و شتم

را دوباره شمارش می کند

توسط YURAS KARMANAU

MINSK, Belarus (AP) — آنها سردرگم، متزلزل و در اشک از بازداشتگاه در مینسک، به ملاقات بستگان منتظر ظهور. آنها کبودی های سیاه و آبی را روی بدن خود به نمایش می گذاشته اند و می گویند پلیس بی رحم آنها را کتک خورده است. یک نوجوان از مادر گریه اش خواست که به دور و بر خود نگاه کند.

مقامات بلاروس دست کم ۲۰۰۰ نفر از حدود ۷۰۰۰ نفر را که در روزهای پس از انتخابات مورد اختلاف که الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور این کشور، الکساندر لوکاشنکو، رهبر مشت آهنین این کشور را در قدرت نگه داشته بود، از خیابان ها بیرون کشیده بودند، آزاد کرده اند.

در حالي که آنها در اوايل جمعه با عزيزان دوباره متحد شدند، آنها از اينکه بارها با ترنچيون ها زده شوند، به تجاوز باندي تهديد شده و در شرايط سخت و سلول هاي پر از دوسر در گير بودند، گفتند. حساب ها در حال سوخت گیری خشم در خانه و کشورهای اروپایی وزن تحریم های جدید علیه مقامات در بلاروس.

الکسی شچیتنکوف به اسوشیتدپرس پس از آزادی به خبرنگار اسوشیتدپرس گفت: «آنها بدون ترحم مرا می زدند، صورتش با کبودی ها بدشکل شد.

مدیر شرکت 47 ساله، صلیب کشیده شده بر پشت خود را به نمایش گذاشته است، نشانه آشکار توسط پلیس است که او باید درمان خشن داده شود.

او افزود: «آنها مانند راهزنان و جانوران واقعی رفتار می کرده اند. مردم “پيروزي لوکاشنکو” رو براي مدت طولاني به ياد خواهند داشت”

دانشجو ساشا ویلکس پاهایش را به خبرنگار نشان داد و پشتش از ضربات تنه به طور عمیق کبود شد، اما به مادر گریه اش گفت که نگاه نکند.

آن ها به ما تروریست می گفتند و ما را به شدت روی پاها و پشتمان می زدند. این جوان ۱۹ ساله به AP گفت: «آنها اول ما را کتک می زدند و بعد سوال می پرسیدند.»

او گفت که او را نگه داشته است صورت دراز مدت ساعت در دستبند و چهره از عذاب او را نمی بیند, که با بالاکلواس.

بعضي هاشون داشتن دور و بر مي رفتن و مي گفتن “يکي رو بده به من که بزنم” واقعا ترسناک بود، او گفت، شکستن به اشک.

تاتیانا، کتابفروش ۲۱ ساله ای که به خاطر ترس از تقابل پلیس، نام خانوادگی اش را به او نداده است، گفت که او به تجاوز جنسی به باند تهدید شده است.

“آن جهنم واقعی بود، او گفت. وقتی سوار اتوبوس پلیس بودم، تهدید می کردن که با یه ترونچیون بهم تجاوز می کنن. بیشتر گریه می کردم، بیشتر به من می زدند. آنها مدام تکرار می کرد: “شما رئیس جمهور را دوست دارید!”

او افزود: “آنها بی اختیار همه را در آنجا، مردان و زنان می زدند. در اتوبوس پلیس، دیدم که آنها دنده یک مرد را می شکنند و او در دم درد گریه می کرد.”

تظاهرات پس از آن آغاز شد که مقامات اعلام کردند که لوکاشنکو که ۲۶ سال است در قدرت است، در انتخابات روز یکشنبه ۸۰٪ آرا را کسب کرده است – نتیجه ای که معترضان به عنوان تقلب یمن تقبیحت کردند. در طول چهار شب پس از آن، پلیس ضد شورش سیاه پوش هزاران تظاهرکننده تا حد زیادی صلح آمیز را در مینسک و شهرهای دیگر پس از شلیک گاز اشک آور، گلوله های لاستیکی و نارنجک های بی ثبات بازداشت کرد. حداقل يک نفر کشته شده

توصیف گرافیکی ضرب و شتم وحشی و سوء استفاده های دیگر توسط پلیس ده ها هزار نفر را به خیابان های پایتخت بلاروس در بزرگترین چالش در تصدی خود را به ارمغان آورد.

یگور مارتینویچ، روزنامه نگار برنده جایزه و سردبیر روزنامه آنلاین مستقل نشا نیوا، از جمله بازداشت شدگان در سرکوب بود و گفت که او در حالی که در بازداشت بود، به شکل یخبار مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

او به AP گفت: «آنها همه ما را با ترانشون کتک زدند و در حالی که ما را در حال روشن کردن و خاموش کردن وسایل نقلیه پلیس قرار می داد، ما را با گلوله های زیر و رو می زدند. آنها ما را برای نیم روز روی زمین دراز می زدند، صورتمان پایین می افتاد. آنها ما را با سگ ها شکار می کردن، به ما توهین می کردن و از دادن غذا خودداری می کردن. آنها فقط یک پاسخ به تمام درخواست های ما بود: “شما انقلاب خود را!’

مارتینوویچ گفت که چندین نفر در سلول او از کبودی از ضربه به بارها و بارها پوشیده شده بودند.

“هنگامی که مردم مورد ضرب و شتم از تشنگی رنج می برد، یک نگهبان یک بطری آب شیر برای همه ما می دهد، او گفت: “. مقامات معترضصلح با تمام قدرت سرکوبکننده دولت خودخواه را سرکوب کرده و عواقب آن می تواند غیر قابل پیش بینی باشد.”

در حاليکه زندان ها به سرعت پر از ظرفيت مي شدند، پليس تعداد بيشتري از افراد را به سلول هايي که فقط براي چند زنداني در نظر گرفته شده بود، کبود کرد.

مارتینوویچ گفت که او و ۲۷ نفر دیگر را در سلولی که برای ۱۲ نفر در نظر گرفته شده بود، قرار داده اند و آنها مجبور بودند به نوبت بخوابند. وقتي آزاد شد نگهبانها 10 نفر ديگه هم ميذاشنن دیگران در زندان مینسک گفتند که ده ها مرد و زن در سلول های در نظر گرفته شده برای تنها دو زندانی بسته بندی شده اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>