پس از کوتاه مدت صلح تجاری، آمریکا سیلی بر آلومینیوم کانادا

توسط Paul Wiseman

واشنگتن (AP) — پس از بیش از دو سال ضرب و شتم و تحریم های تجاری در کانادا و مکزیک ، رئیس جمهور دونالد ترامپ قوی مسلح همسایگان ایالات متحده را به موافقت با supplant 25 ساله آمریکای شمالی قرارداد تجاری با یکی از خود.

پیمان او، به معنای به روز رسانی معامله قدیمی و تشویق بیشتر تولید در ایالات متحده، انتظار می رفت برای بازگرداندن وضوح و پیش بینی به قوانین حاکم بر 1.4 تریلیون دلار در سال در تجارت ایالات متحده با کانادا و مکزیک است.

آرامش خیلی طول نکشه

کمی بیش از یک ماه پس از توافق ترامپ آمریکا و مکزیک و کانادا در تاریخ 1 ژوئیه، دولت ترامپ قرار است دوباره تحمیل 10٪ مالیات بر واردات بر آلومینیوم کانادا یکشنبه، تنش بین دو متحد افزایش یافته است.

ترامپ کانادا را متهم می کند که بازار آمریکا را با آلومینیوم خام و فرآوری نشده اش سیل می کند. انجمن آلومینیوم که نماینده شرکت های آلومینیوم آمریکا و خارجی و مخالف تعرفه ها است، با این که جهش در محموله های آلومینیوم خام کانادا به آمریکا در محدوده هنجارهای تاریخی است و منعکس کننده افزایش تولید از یک ذوب کننده کانادایی است که توسط یک اختلاف کارگری تعطیل شده بود.

کرستن هیلمن، سفیر کانادا در ایالات متحده در مصاحبه ای گفت: «امید ما این است که دولت در این تصمیم تجدد نظر کند. کانادایی ها برای تلافي تعرفه های آلومینیوم ی آمریکا و سایر محصولات آماده هستند.

تعرفه های دوباره تحمیلی ترامپ هزینه هایی را برای خودروسازان و دیگر تولیدکنندگان آمریکایی که از آلومینیوم وارداتی در محصولات خود استفاده می کنند، بالا خواهد برد. در نتیجه هیلمن گفت: «خرید ماشین یا کامیون یا خرید قطعات برای ماشین شما گران تر خواهد بود»

در سال ۲۰۱۸، ترامپ تعرفه واردات آلومینیوم – کانادا را نیز شامل می شود- تحمیل کرد. او ادعا می کرد که واردات تهدید می کند که تولیدکنندگان آلومینیوم آمریکا را از کار می اندازد، و دسترسی ارتش آمریکا به فلز را در زمان جنگ به خطر می اندازد. برای توجیه تعرفه ها، ترامپ بخش ۲۳۲ قانون گسترش تجارت ۱۹۶۲ را که کم استفاده شده بود، گرد و خاک کرد و واردات آلومینیوم را تهدید امنیت ملی اعلام کرد.

منتقدان استدلال می کنند که تعرفه ها برای مقابله با بزرگترین مشکل مقابله با صنعت آلومینیوم کم بود: تولید بیش از حد عظیم توسط چین که بازارهای جهانی را سیل زده و قیمت ها را پایین می آورد. چین تا حد زیادی توسط تعرفه های ترامپ بدون نیاز به ترس بود زیرا صادرات آلومینیوم آن در حال حاضر توسط تحریم های تجاری قبلی ایالات متحده محدود شده است.

ترامپ سال گذشته موافقت کرد تعرفه های کانادا و مکزیک را بلند کند تا راه را برای USMCA آسان کند.

اما دو تولیدکننده آلومینیوم آمریکا – آلومینیوم قرن و فلزات بزرگی 7 – حتی قبل از اینکه USMCA اثر ی از آن که کانادا از بالا بردن تعرفه ها برای سیل آمریکا با آلومینیوم بهره برداری می کند شکایت می کنند. گروه تجاری جدیدی که آنها را نمایندگی می کند – انجمن آلومینیوم اولیه آمریکا – می گوید واردات آلومینیوم خام از کانادا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت سه ماه مشابه در سال ۲۰۱۹ ۳۷٪ افزایش یافت.

بنابراین ترامپ تصمیم گرفت تا تعرفه های امنیت ملی بخش ۲۳۲ را دوباره به آلومینیوم کانادا تحمیل کند.

هیلمن گفت: «برای افزودن توهین به آسیب، این کار به این علت انجام می شود که کانادا تهدید امنیت ملی برای ایالات متحده است. سربازان آمریکایی و کانادایی در جنگ های جنگ جهانی اول تا افغانستان در کنار هم به عنوان متحدان جنگیده اند.

Hillman و منتقدان دیگر می گویند تعرفه بعید است به نفع تولید کنندگان ایالات متحده است. در عوض، آنها می گویند، کشورهای دیگر فقط جایگزین واردات کانادا خواهند شد. در میان ذینفعان بالقوه غول جهانی کالا سوئیس مبتنی بر، ذینفع بزرگ در قرن آلومینیوم است که در اوایل سال جاری به دست آورد تا 16.3 میلیارد دلار از آلومینیوم روسیه است.

گلنکور از اظهار نظر خود داری کرد.

انجمن آلومینیوم اولیه این استدلال را رد کرد که تعرفه های آلومینیوم کانادا می تواند در پایان تشویق واردات از کشورهایی مانند روسیه، بدون بهره مندی از تولید کنندگان آمریکایی.

گروه در بیانیه ای گفت: «کانادایی ها واقعیت ها را نادیده می گرفتند و به دنبال ایجاد حواس پرتی بودند» کانادا، آن را گفت، موافقت کرده بود که بازار ایالات متحده را با آلومینیوم خام سیل نیست. کانادا تعهدات خود را حفظ نکرد و این افزایش به هزینه مستقیم مشاغل آمریکایی انجام شد.

صنعت آلومینیوم کمتر از ۶۰۰۰۰ نفر را در سراسر کشور استخدام می کند. اقتصاددان کریستین مک دانیل در مرکز مرکاتوس دانشگاه جورج میسون محاسبه کرده است که صنایعی که آلومینیوم مصرف می کنند و بنابراین احتمال دارد که با هزینه های بالاتر از تعرفه ها صدمه دیده باشد 10.7 میلیون نفر را استخدام می کنند – حدود 180 کارگر برای هر کارگر آلومینیومی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>