ترامپ، بایدن تجارت خارهای بر روی پاسخ کوروناویروس

By ALEXANDRA JAFFE and WILL WEISSERT

WILMINGTON, Del. (AP) – رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه به جو بایدن حمله کرد تا از فرمانداران بخواهد که به تمام آمریکایی ها دستور دهد که برای سه ماه آینده ماسک بپوشند و نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری را متهم به سیاسی کردن مسئله ای کرد که خود ترامپ در ماه های اخیر برای کسب سود سیاسی از آن استفاده کرده است.

ترامپ ادعا کرد بایدن در هر نوبت در مورد همه گیر شدن ویروس کوروناویروس اشتباه می کرده است، “نادیده گرفتن شواهد علمی و قرار دادن سیاست چپ در برابر واقعیت ها و شواهد.” ترامپ در ادامه به دروغ گفت که بایدن از رئیس جمهور برای استفاده از قدرت اجرایی برای موسسه کردن یک دستور نقاب در سراسر کشور حمایت می کرد و بایدن طرفدار «قفل کردن همه آمریکایی ها در زیرزمین های خود برای ماه ها در پایان» بود.

ترامپ در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید گفت: «به جو، من می گفتم سیاست بازی با ویروس را متوقف کنید.

بایدن درخواست فرمان اجرایی را نکرد، اما در یک رویداد مبارزاتی قبلی، درخواست نهاد «دستور نقاب در سراسر کشور، شروع بلافاصله» را انجام داد. بایدن روشن کرد، اما، باید آن را به سمت فرمانداران را به ماسک پوشیدن اجباری را ترک کرد. او در مورد نگه داشتن آمریکایی ها در داخل خانه چیزی نگفت، اما استدلال کرده است که بازگشایی های اقتصادی در ایالات با عجله و بدون راهنمایی مناسب از دولت فدرال برای حفظ امنیت آمریکایی ها شده است.

ترامپ ماه های اولیه همه گیر را صرف امتناع از پوشیدن ماسک در هنگام حضور در مکان های عمومی، تمسخر خبرنگارانی که آنها را پوشیده بودند، و پیام های retweeting مسخره کردن بایدن به خاطر پوشیدن ماسک و این که او ضعیف به نظر می رسد. ترامپ برای اولین بار در اهن عمومی ماسک می زد، در جریان بازدید از یک بیمارستان نظامی، و از آن زمان حمایت خود را از آنها در مواقع ابراز می کرد.

در روز پنجشنبه، او گفت که این برای آمریکایی ها وطن پرست است که ماسک بپوشند، اما افزود: «شاید آنها عالی هستند، و شاید فقط خوب هستند. شايد اونا خيلي خوب نباشن

بایدن، در رویداد قبلی خود، گفت که همه آمریکایی ها باید ماسک بپوشند، با استناد به پیش بینی کارشناسان بهداشتی که می تواند جان ۴۰۰۰۰ نفر را از ویروس کوروناویروس در طول سه ماه آینده نجات دهد. نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری نیز به کسانی که علیه چنین فرمانهایی عقب می زدند پاسخ داد.

اين جا آمريکاست میهن پرست باش. از شهروندان خود محافظت کنید. برو بالا، کار درست رو انجام بده.”

عقب و جلو نشان خط جدیدی از حمله از ترامپ، که به طور قابل توجهی در اکثر نظرسنجی های کشور و نوسان دولت دنبال هاست. بایدن آنچه را که می گوید، دست زدن های غلط ترامپ به همه گیر ها – که اکنون باعث مرگ ۱۶۶ هزار آمریکایی شده است – که محور حملات او به رئیس جمهور است- ساخته است.

در حالی که رئیس جمهور متهم کرده است که اگر بایدن انتخاب می شد او همه چیز را از سقوط بازار سهام به افزایش جرم و جنایت در حومه شهر باعث شود، او تا حد زیادی اجتناب از مصرف بایدن در زمانی که آن را به همه گیر می آید، انتخاب به جای آن را به منحرف کردن سرزنش برای مرگ و آسیب های اقتصادی است.

در روز چهارشنبه، هنگامی که ایالات متحده گزارش داد 1499 مرگ و میر جدید کوروناویروس، بالاترین تعداد در یک روز از ماه مه، ترامپ برای مدارس و کسب و کار ها را به ادامه باز کردن فشار داد، و برای فوتبال کالج به رفتن در با وجود لیگ های پیشتاز تصمیم به لغو فصل امسال.

در روز پنجشنبه او باز هم منتقدانی را که می گویند او بیش از حد کند بود به واکنش نشان می دهند در ایالات متحده ، و در شبکه فاکس کسب و کار گفت که هیچ مرا سرزنش می کند.

ببین، ما توسط طاعون چین به ما ضربه خورد و فراموشش نکنیم ما به طاعون چین ضربه خوردیم.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>