بوسنیایی ها جشن پل غواصی در میان COVID-19 همه گیر

مانند دیگر کشورهای جهان، بوسنی و هرزگوین در حال حاضر تحت شیوع COVID-19 در حال تضعیف هستند. بیش از ۱۳۵۰۰ مورد عفونت و نزدیک به ۴۰۰ مرگ از کشور گزارش شده است. اما علی رغم ترس COVID-19، شهر بوسنی ای موستر اخیراً در طول جشن سنتی قرن ها خود از غواصی پل به جشن رفت.

پل غواصی

مسابقه غواصی پل در استاری موست (پل قدیمی) برگزار می شود و اعتقاد بر این است که از قرن ۱۵ در عمل بوده است. پل اصلی قبلا ً از چوب ساخته می شد. در نهایت با یک جدید ساخته شده از ملات و پوسته تخم مرغ در قرن 16جایگزین شد. مسابقه غواصی است که اغلب به عنوان یک سنت سنتی از عبور برای جوانان محلی دیده می شود.

انتظار می رفت که شیوع COVID-19 این بار مشارکت را کاهش می داد. با این حال، تعداد رقبای مسابقه غواصی معلوم شد که مشابه سال های قبل است. بنابر گزارش سازمان دهنده Lorens Listo، این ممکن است به این دلیل باشد که مردم محلی هوس برخی از رقابت. Listo خود را به شرکت کننده سخت برای چندین سال بوده است، برنده نقطه بالا در مسابقه غواصی 13 بار.

متاسفانه، مسابقه امسال تعداد بازدید کنندگان کمتری داشت از زمانی که مقامات به شدت تعداد تماشاگران را به تنها ۱۰۰ نفر محدود کردند. تماشاچیان از یک سکو حصاردار درست زیر پل تماشا می کنند. معمولاً این رویداد هزاران نفر از جمله گردشگران را به خود جذب می کرد. اگرچه رقابت غواصی صدها سال عمر دارد، اما تنها در دو دهم سال ۶۰ به یک مسابقه رسمی تبدیل شد.

مسابقه غواصی امسال توسط وداد بیسیک برنده شد، که یک شیرجه قو مرگ را برای ربودن نقطه بالا انجام داد. او حدود 20 سال است که غواصی می کند و برای اولین بار برنده شد. بیسیک در پیروزی با توجه به این که چگونه برنده شدن در مسابقه رویای هر مقیم در Mostar است.

تاریخچه پل

ساختمان۱۶قرن بازسازی پل زمانی انجام شد که بوسنی تحت حکومتعثمانی بود. سازنده پل، میمار هایرودن، فرمان داده شد که پل با ابعاد بی سابقه ای بسازیم که فرو نپاشد، و شکست بخورد که او را به مرگ بُرد. پس از ساخت و ساز کامل شد، هیرادودن حتی برای تشییع جنازه اش فکر می کرد که پل ممکن است شکست بخورد. با این حال، این پل به عنوان گسترده ترین طاق ساخته شده توسط انسان در جهان پس از اتمام معلوم شد و بیش از 400 سال سقوط نکرد.

یک کاشفthقرن هفدهم میلادی، اولیا چِلبی از استانبول، آن را بلندترین پلی که در ۱۶ کشور دیده بود،نامیده است. در سال ۱۹۹۳ این پل در جنگ بوسنی در جریان یک ایستادگی که حدود ۲۴ ساعت طول می کشد، تخریب شد. گزارش شده که پل قبل از فروپاشي شبه 60 گلوله به زمين خورد در سال ۲۰۰۴ با هزینه ای بیش از ۱۵ میلیون دلار آمریکا بازسازی شد. طراحی و ساخت و ساز توسط یک تیم از کارشناسان ترتیب داده شده توسط یونسکو دیده می شود.

“The Old Bridge area, with its pre-Ottoman, eastern Ottoman, Mediterranean, and western European architectural features, is a outstanding example of a multicultural urban settlement. پل قدیمی بازسازی شده و شهر قدیمی موسار نمادآشتی، همکاری بین المللی، و از همزندگی جوامع فرهنگی، قومی، و مذهبی متنوع است.” یونسکو گفت، به گزارش Wild Frontiers Travel. سازمان در سال ۲۰۰۵ این پل را در فهرست میراث جهانی خود اضافه کرد. با شروع در سال 2015، استاری موست تبدیل به یک توقف تور برای سری جهانی غواصی صخره رد بول شده است.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

پایین خوردن سیاه و سفید باله برای سم زدایی و ضد پیری

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>