–Mochi است و چرا شما باید مراقب باشید در هنگام خوردن آن

موچی یک کیک برنج ژاپنی است که از برنج گلوتینوز دانه کوتاه به نام موچیگومه درست می شود. اگر چه آن را در تمام طول سال خورده, mochi به خصوص محبوب در طول سال نو ژاپنی از آن است که به عنوان مواد غذایی سنتی برای روز در نظر گرفته شده است. Mochi همچنین شهرت خطرناک بودن، به خصوص برای بزرگان و کودکان است.

موچی مضر؟

Mochi شده است ظرف محبوب در میان ژاپنی از زمان ایجاد شده است. در واقع در دوره هیان (م ۷۹۴ تا ۱۱۹۲ م)، موچی در واقع «غذا برای خدایان» محسوب می شد و در پیشکش های مذهبی به کار می گرفت. سامورایی ها غذا را آسان در سفرهای خود می یافت، در حالی که کشاورزان برنج کشف می کنند که موچی ایده آل برای افزایش استقامت خود است.

از آنجا که موچی با برنج گلوتینو، شکر، آب، و نشاسته ذرت درست می شود، یکی از چند غذایی است که با پروتئین بسته بندی می شود، اما از کلسترول و گلوتن آزاد است. بخار شدن برنج و تپش های بعدی آن چیزی است که باعث می شود موچی گلوتن بدون. یک وعده موچی (تقریباً ۱/۵ اونس) ۲۴ گرم کرب و ۲ گرم پروتئین را فراهم می کند. با توجه به این مزایای بهداشتی، ممکن است باور این که موچی در واقع به عنوان یک غذای خطرناک توسط برخی از مردم دیده می شود دشوار است. خطر در مواد تشکیل دهنده خود دروغ نیست، اما از بافت ظرف، که تمایل به چسبنده می آید.

“buns are chewy and sticky. با توجه به اینکه آنها به مراتب بزرگتر از اندازه نیش هستند، آنها نیاز به زحمت جویده قبل از بلع. هر کسی که نمی تواند درست جویدن — مانند کودکان و یا سالمندان — به احتمال زیاد به آنها سخت به خوردن پیدا کنید. اگر جویده نشده اما به سادگی بلعیده شود، موچی چسبناک در گلو گیر می BBCکند – و می تواند منجر به خفگي شود.” افراد مسن اعتقاد بر این است که تقریبا ً ۸۰ درصد قربانیان خفگي را هر ساله به خود می داند.

(Image via pixabay / CC0 1.0)

بستنی Mochi یک دسر محبوب است که با پیچیدن یک توپ بستنی در داخل یک لایه از موچی ساخته شده است. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

در سال ۲۰۱۵، تقریباً ۱۲۸ نفر پس از خوردن موچی در ژاپن بستری شدند. نه نفر از اونا به مرگ ختم شدن آژانس پلیس ملی این کشور به همراه آژانس مدیریت آتش سوزی و حوادث به تازگی یک حمله رعد آسای تبلیغاتی را برای آموزش مردم در مورد خطرات مرتبط با خوردن موچی راه اندازی کرده است. با وجود خطرات، مردم به خوردن موچی در طول سال نو به دلیل سنت دیرّم ادامه می دهد.

مقامات از شهروندان خواسته اند که موچی را به قطعات کوچک برش داده و قبل از خوردن به شدت جویدن کنند تا خطر خفگي را از خود دور کنند. اگر مردم تکه های بزرگ را، بلع می تواند مشکل باشد. مقامات هشدار داده اند که موچی را به تنهایی نخورید. خانواده ها تمایل دارند که یک جاروبرقی را نزدیک زمانی که کسی در حال خوردن موچی است، نزدیک نگه دارند. اگر آنها درمی یابند که فرد در حال خفه شدن است، دستگاه استفاده می شود برای مکندن از شتر از گلو. در صورت در دسترس نبودن جاروبرقی، سیلی شدید به پشت می تواند موچی گیر کرده در گلو را نیز بیرون بیاوبد.

تهیه و استفاده

آماده سازی موچی یک فرایند پر زحمت است. برنج گلوتینوص صیقلی جمع آوری و تمیز در یک شب. سپس برنج با استفاده از مالت های چوبی در یک ملات بخار پز، مملو و تپش می شود. معمولاً روند تپش شامل کار دو نفر است، یکی که آن را پوند می کند و نفر دوم که خیس می شود و آن را در میان می کند. ریتم ثابت لازم است وگرنه کارگران ممکن است در پایان به زخمی شدن یکدیگر. هنگامی که موچی به اندازه کافی چسبنده شده است، آن را به شکل مورد نظر برش داده شده است.

(Image: Screenshot / YouTube)

روند تپش نیاز به ریتم ثابت و گرنه کارگران ممکن است در پایان به صدمه یکدیگر. (تصویر: تصویر/ یوتیوب)

• با اینکه موچی یک غذای محبوب است، اما به عنوان یک عنصر در غذاهای مختلف نیز استفاده می شود. یکی از محبوب شامل توپ های کوچک از بستنی پیچیده شده در داخل mochi. سوپ ژاپنی مانند zoni، chikara udon، و oshiruko استفاده از موچی به عنوان یک عنصر. شیرینی سنتی مانند موچیگاشی و واگاشی با موچی درست می شود. Daifuku ظرف آماده شده با mochi پر شده با مخلوط شیرین است.

ما را در توییتر دنبال کنید یا مشترک لیست ایمیل ما شوید

چقدر کوشش و لطف شکل زندگی می کند

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>