آمریکا حساب های ارز دیجیتال ی مورد استفاده گروه های میلیتانت

را به دست می گیرد

توسط اریک تاکر

واشنگتن (AP) — پنجشنبه گفت : آن را به دست میلیون ها دلار از حساب های رمزی و ارز است که سازمان های ستيزه گر در خارج از کشور ، از جمله القاعده و گروه دولت اسلامی ، متکی به جمع آوری پول برای عملیات خشونت آمیز است.

دولت ترامپ گفت که گروه ها از حساب ها برای درخواست کمک مالی برای علل خود استفاده می کنند، از جمله از طریق کلاهبرداری ساختگی که مقامات می گویند پورپورت شده برای فروش وسایل حفاظتی برای همه گیر coronavirus.

مقامات آن را بزرگترین تتصرف در صندوق های ارز دیجیتال مربوط به تروریسم توصیف کردند.

به گفته این بخش، رمز ارزهایی مانند بیت کوین برای معاملات غیر قانونی مورد حمایت قرار می گیرند زیرا آنها سخت به ردیابی آن ها درک می شوند، و یکی از گروه ها به صراحت کمک های مالی را با گفتن کمک های مالی به همکاران بالقوه تشویق می کرد که دنباله پول برای اجرای قانون برای از هم باز کردن مشکل خواهد بود.

قانون، که شامل کار اجرای قانون مخفی و )) شکایت های سلب پرونده در دادگاه فدرال واشنگتن، به منظور محروم کردن سازمان های صندوق مورد نیاز برای خرید سلاح و تجهیزات و توسعه مبارزان و توطئه ها، دستیار دادستان کل جان Demers، مسئول ارشد امنیت ملی بخش، گفت: در کنفرانس اعلام مورد.

دمرز گفت: «این اقدام نشان می دهد که اجرای قانون همچنان یک گام جلوتر از آنها باقی می ماند»

بخش گفت که حدود 2 میلیون دلار را ضبط کرده است و به دنبال به دست گرفتن بیشتر، علاوه بر بیش از 300 حساب رمز ارز و چهار وب سایت. انتظار می رود که وجوه ضبط شده به صندوق قربانیان حملات تروریستی تبدیل شود.

مقامات می گفتند این تشنج همچنین شامل جناح نظامی حماس، معروف به تیپ های القسام، که سال گذشته کمپین جمع آوری کمک های مردمی را از طریق رسانه های اجتماعی آغاز کرد تا از کمک های بیت کوین درخواست کند و به کمک کنندگان احتمالی اطمینان داده شود که چنین کمک هایی غیرقابل ردیابی خواهد بود. همچنین در وب سایت دستورالعمل برای چگونگی کمک مالی نوشته شده است.

مقامات اجرای قانون در نهایت بیش از 150 حساب رمزی که می گویند وجوه تشوییع شده به حساب های اداره شده توسط تیپ های القسام را ضبط کرده اند.

مایکل شروین، سرپرست دادستان ایالات متحده در منطقه کلمبیا می گوید: «بدون بودجه، نمی توانید این عملیات ها را انجام داده اید. تمرکز در اینجا تلاش بسیار فعالی بود تا این سازمان ها را به صورت بسیار گسترده هدف قرار دهند.”

همچنین این بخش طرحی را شناسایی کرد که مقامات می گویند توسط یک همکار دولت ایران که عملیات هک خاصی را برای گروه مدیریت می کند، تنظیم شده است.

دادستان ها می گویند این مرد که مورات کاکار نام دارد، یک وب سایت را در ترکیه ثبت کرده است که از طریق آن ادعا کرده بود ماسک های صورت مجاز پزشکی برای ویروس کوروناویروس را به فروش می رسانند. ماسک ها در واقع توسط یک شرکت ترکیه ای تولید می شدند و مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار نگرفت.

بخش عدالت گفت که آن سایت و همچنین چهار صفحه مرتبط که کمک مالی برای گروه تسهیل ضبط شده است.

طرح جداگانه ای از القاعده و وابسته به آنها به دنبال جمع آوری کمک از طریق بیت کوین برای حملات حتی به عنوان گروه های پورپورت به عنوان موسسات خیریه عمل می کنند، با توجه به اسناد دادگاه.

یک عامل کشف شده برای تحقیقات امنیت داخلی، بخشی از وزارت امنیت داخلی، به مدیر یک موسسه خیریه پیام داد که درخواست کمک مالی می کند. مدیر پاسخ داد که او برای نابودی ایالات متحده امیدوار است و او به اشتراک گذاشته یک آدرس کیف پول بیت کوین به منظور دریافت بودجه.

مدیر دادگاه نوشت: «گلوله ها و بمب ها همه مقرون به صرفه هستند، اما چیزهای بدون سرنشین، بسیار سخت است مگر اینکه شما مانند چیزهای ضد هواپیما که مانند میلیون ها دلار است، داشته باشد، ” مدیر سایت نوشت: با توجه به اسناد دادگاه. در اینجا آنها آن را با موشک زمینی به هوا شلیک می کند… ممکن است به آنها ضربه اما سخت است. يا يه مسلسل 23 ميلي متري شما آن اسلحه های بزرگ را که به یک ماشین متصل شده اند می شناسید.”

تحقیق و بررسی مقامات از سازمان های متعدد، از جمله اف بی آی، خدمات درآمد داخلی و HSI.

____

اریک تاکر در توییتر در http://www.twitter.com/etuckerAP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>