توسط متیو لی

BLED, Slovenia (AP) — مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در اسلوونی است تا این مورد را برای شبکه های بی سیم پرسرعت که بار شرکت های چینی مانند هوآوآسی.

در دومین مرحله از تور چهار کشور در اروپای مرکزی و شرقی، پومپئو روز پنجشنبه در شهر کوهستان دریاچه بلد با مقامات اسلوونی ملاقات می کرد. او برای امضای اعلامیه مشترک در “امنیت شبکه پاک 5G” است که هدف آن نگه داشتن فروشندگان مخابراتی غیر قابل اعتماد است.

Pompeo رهبری و دیگر شرکت های چینی است که دولت ترامپ متهم به به اشتراک گذاری داده ها با دستگاه های امنیتی چین. اعلامیه متعهد خواهد شد “برای حفاظت از حریم خصوصی و آزادي های فردی شهروندان ایالات متحده و اسلوونی.”

اسلوونی، متحد ناتو، شده است یک شریک مایل در تلاش و ماه گذشته امضا و نورد از یک تجاری در سراسر کشور با مخابرات سوئدی غول اریکسون.

در کنار اعلامیه 5G، پومپئو با رئیس جمهور اسلوونی و نخست وزیر اسلوونی درباره امنیت انرژی بحث خواهد کرد.

پومپئو از جمهوری چک وارد اسلوونی شد و در آن جا از دموکراسی های جوان منطقه خواست تا با تهدید روسیه و به ویژه چین مقابله کنند، که به گفته او از بسیاری جهات خطرناک تر از شوروی سابق است.

او به قانونگذاران چک با اشاره به حزب کمونیست چین گفت: «CCP در حال حاضر در اقتصاد ما، در سیاست ما، در جوامع ما، در جوامع ما به روش هایی که شوروی هرگز نبود، مدنظر است»

با این حال پومپئو گفت که «حتی بیشتر از تهدید، حزب کمونیست چین و مبارزات آن از اِکُرود و کنترل است.»

در کشور شما به تنهایی، او گفت، “ما کمپین های نفوذ علیه سیاستمداران و نیروهای امنیتی شما را می بینیم، سرقت داده های صنعتی که شما از طریق نوآوری و خلاقیت خود ایجاد کرده اید، و ما دیده شده است که استفاده از اهرم اقتصادی برای خدشه دار کردن خود آزادی.”

پومپئو گفت که آنها باید به مقاومت در برابر تلاش های چینی برای ابراز اهرم اقتصادی و سیاسی بر آنها ادامه دهد. او اشاره کرد که در آن چند تحولات اخیر که در آن چین مقامات چک را تهدید کرده است به تلافي برای نشان دادن حمایت از تایوان، تبت و هنگ کنگ.

چین ایالات متحده را متهم کرده است که از طریق اعلامیه های خود در مورد تامین کنندگان تجهیزات مخابراتی هوآآوآ و ZTE تهدیدهای امنیت ملی هستند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de