توسط FARAI MUTSAKA

HARARE, Zimbabwe (AP) — یک دادرس زیمبابوه چهارشنبه به مقامات زندان دستور داد تا یک روزنامه نگار را که متهم به بسیج اعتراضات ضد دولتی است، از زندان باز کنند، اما سپس حکم کرد که شهادت او در مورد شرایط بد زندان باید به طور خصوصی شنیده شود.

روزنامه نگار هوپ ول چيناونو، در زندان حدود سه هفته، سومين پيشنهاد خود را براي آزادي با وثيقه انجام مي ده.

وکیل های او در حال حاضر درخواست دادگاه جداگانه ای را ارائه کرده اند و از مقامات زندان می خواهد تا جلوی “سلب کردن سفیدو مخرب” حقوق او را، از جمله زنجیر شدن و محروم شدن از غذای کافی و لباس گرم را متوقف کنند.

چیناونو در دادگاه دادرس در اتوپا برای جلسه وثیقه خود را چهارشنبه ظاهر شد، و باعث شد وکلای خود را برای درخواست مداخله دادرس.

“این یک آناتما به هر سیستم عدالت است که کسی در زنجیره ای محاکمه می شود، چه نوع عدالت خواهد بود؟” گفت: “چین اونو وکیل بئاتریس Mtetwa.

…دادرس درخواست متتوا رو براي برداشتن آهن پا ها داد به عنوان بخشی از درخواست تجدید نظر خود را به قید وثیقه آزاد می شود، انتظار می رود Chin’ono به دادگاه از شرایط سخت او در زندان تجربه می کند.

این دادرس حکم می کرد که روزنامه نگاران و مردم از شنیدن شهادت چیناونو باز می ماند زیرا می تواند «امنیت زندان را به خطر بیاندازد» mtetwa اعتراض به این تصمیم.

“ذهن تکون می خوره، صادقانه، او گفت: “. “ما نمی دانیم با صحبت کردن در مورد آنچه در حوزه عمومی است چه امنیتی نقض خواهد شد.”

Mtetwa گفت مقامات زندان موفق به ارائه Chin’ono با ژاکت با وجود آب و هوای سرد. مقامات او را از دسترسی به یک رژیم غذایی متعادل، که او نیاز دارد چرا که او در دارو، او گفت: انکار.

او نبايد از بيرون غذا بخوره و گفته باشه که بايد غذا خشک بشه بنابراین او زندگی کرده است در بیسکویت و آب،” او گفت.

چیناونو در میان بیش از ۱۰۰ منتقد دیگر دولتی است که در ماه های اخیر، به گفته گروه های حقوق بشر دستگیر شده اند. یکی از آنها یعقوب Ngarivhume، سیاستمدار، که وکیل گفت که در حال طول می انجامد همان شرایط زندان به عنوان Chin’ono. همچنین دو بار از وثیقه محروم شده و درخواست تازه وثیقه او دوشنبه شنیده خواهد شد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de