ارزان, اثبات بصری که ماسک مسدود قطره

دوک پزشک اریک وستمن یکی از اولین قهرمانان ماسک به عنوان وسیله ای برای کاهش گسترش COVID-19، کار با غیر انتفاعی محلی برای ارائه ماسک رایگان به جمعیت در معرض خطر و تحت خدمت در جامعه Durham بزرگ بود.

اما او نیاز به دانم که آیا ویروس مسدود ادعا می کند تامین کنندگان ماسک ساخته شده درست است، برای اطمینان از او ارائه ماسک های بی اثر است که گسترش ویروس همراه با امنیت کاذب. بنابراین او به همکاران در بخش دوک فیزیک روی آورد: آیا کسی می تواند ماسک های مختلف را برای او آزمایش کند؟

Hand-made cotton face coverings provided good coverage, eliminating a substantial amount of the spray from normal speech. On the other hand, bandanas and neck fleeces such as balaclavas didn’t block the droplets much at all. (Image: via pixabay / CC0 1.0)

دست ساخته شده پوشش های پنبه ای صورت پوشش خوبی را فراهم می کند، حذف مقدار قابل توجهی از اسپری از گفتار طبیعی است. از طرف دیگر، باندان ها و پشم های گردن مانند بالاکلاوا ها، قطره ها را خیلی مسدود نمی کرد. (تصویر: از طریق pixabay / CC0 1.0)

مارتین فیشر، دکترا، شیمی دان و فیزیکدان، پا به قدم گذاشت. به عنوان مدیر مرکز تصویربرداری و طیف سنجی نور پیشرفته، او به طور معمول بر کاوش مکانیزم های کنتراست نوری جدید برای تصویربرداری مولکولی تمرکز می کند، اما برای این کار، او MacGyvered دستگاه نسبتا ارزان قیمت از مواد آزمایشگاهی مشترک است که به راحتی می تواند خریداری آنلاین. راه اندازی شامل جعبه، لیزر، لنز، و دوربین تلفن همراه بود.

در یک مطالعه اثبات مفهومی که در مجله Science Advances, Fischer, Westman و همکاران به صورت آنلاین ظاهر می شود، گزارش می کنند که تکنیک ساده و کم هزینه اثبات بصری ارائه شده که ماسک های صورت در کاهش انتشار قطره در طول پوشیدن طبیعی موثر هستند. fischer گفت:

قابل ملاحظه، محققان گزارش می دهد، بهترین پوشش های صورت ماسک N95 بدون دریچه بودند – پوشش های درجه بیمارستان که توسط کارکنان مراقبت های بهداشتی خط مقدم استفاده می شود. ماسک های جراحی یا پلی پروپیلن نیز به خوبی انجام می شد.

اما پوشش های صورت پنبه ای دست با دست پوشش خوبی را فراهم می کرد، و مقدار قابل توجهی از اسپری را از گفتار عادی حذف می کرد. از طرف دیگر، باندان ها و پشم های گردن مانند بالاکلاوا ها، قطره ها را خیلی مسدود نمی کرد. fischer گفت:

وستمن افزود:

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>