کسب و کار می خواهند یک سپر در برابر COVID-19 طرح دعوی در دادگاه. اما در مورد ایمنی مشتری چه؟

By Elaine S. Povich

Wyoming ایالت سن. Liisa Anselmi-Dalton نگران است که مشتری می تواند coronavirus در او پیتزا قدیمی شیکاگو و شیر حق رای دادن اتاق در راک اسپرینگز، متصل به تعطیلات خود را، و شکایت او را.

بنابراین ، دموکرات با دیگر قانونگذاران Wyoming را از طریق لایحه به اعطای مصونیت از دعاوی مسئولیت به کسب و کار که بهترین کار خود را به دنبال دستورالعمل های ایالتی و فدرال همه گیر را تحت فشار قرار دادند به عنوان آنها بازکردن ، rehire و خدمت به مشتریان.

آنسلمی دالتون که وکیل هم هست، سناریویی را پیش چشم داشت که در آن «یک دسته از مردم به یک بار رفتند و از همان بطری نوشاندند و حالا COVID داشته اند» و از بار به خاطر سهل انگاری شکایت می کنند.

“من می دانم که چگونه این بازی کار می کند: مسئولیت متصل، او در مصاحبه تلفنی گفت، به این معنی که حتی اگر کت و شلوار ناموفق بود، آسیب به شهرت کسب و کار او می چسبد.

لایحه وایومینگ که در ماه مه توسط حکومت جمهوری خواه مارک گوردون به قانون امضا شد، بلافاصله به اجرا در آمد.

اما منتقدان نگران قانون برخی از دعاوی قانونی جلوگیری خواهد کرد.

چارلز پلکی که علیه این اقدام رای داد، گفت: «کسب و کارهایی وجود دارند که اجازه نمی دهد کارمندانشان ماسک بپوشند، چه برسه به آن نیاز داشته باشد» “فکر نمی کنم این اغراق باشه که شما خطر کشتن کارمندان رو اجرا کنید.”

اندازه گیری وایومینگ یکی از حداقل هفت قانون جدید ایالتی یا دستورات اجرایی در ماه های اخیر حفاظت از کسب و کار از دعاوی کوروناویروس است. چند ایالت دیگر در حال بررسی قوانین مشابه هستند، و لایحه قبل از کنگره به طور موقت حمایت به کسب و کار در سراسر کشور اعطا.

قوانین جدید از معافیت تمام کسب و کار ها از دعاوی حقوقی آورده شده توسط افرادی که COVID-19 (قانون وایومینگ، به عنوان مثال، معاف “هر شخص یا کسب و کار”) به اعمال تنها به کسب و کار خاص و یا صنایع است. برخی از آنها حمایت های لازم برای کارخانه های تولیدی را گسترش می دهد که ممکن است به تولید تجهیزات حفاظتی شخصی تغییر جهت داده باشند، برای مثال، در حالی که برخی دیگر فقط به امکانات مراقبت های بهداشتی اعمال می شوند.

اکثر قوانین به طور خاص بیان می کنند که آنها کسب و کار که با “بدکاری واقعی” عمل می کنند و نه اعمال به موارد با “روشن و قانع کننده” شواهد یازدن به اشتباه عمدی محافظت نمی کند.

ایالت هایی که قوانین یا دستورهای جدیدی دارند شامل: کنتیکت، لوئیزیانا، میسیسیپی، کارولینای شمالی، اکلاهما، یوتا و وایومینگ می شوند. نوادا هفته گذشته لایحه مشابه ی را تصویب کرد اما مدارس را کنار گذاشته بود. نیویورک اخیرا ً برخی از حفاظت های مسئولیت برای بیمارستان ها و خانه های سالمندان را پشت سر می زد.

اقدامات توسط انجمن ملی تولید کنندگان، اتاق بازرگانی ایالات متحده و دیگر گروه های تجاری پشتیبانی می شود. اما وکلای مدافع شاکی و برخی از گروه های مصرف کننده نگران تضعیف حمایت برای قربانیان احتمالی هستند.

پیشنهاد کنگره، با حمایت جمهوری خواهان و شامل لایحه محرک جدید خود را، حفاظت موقت به کسب و کار، مدارس، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و غیر انتفاعی در برابر به اتهام اهمال کاری مرتبط با کوروناویروس در دادگاه های ایالتی تا سال 2024 شکایت می کند. لایحه فدرال، مانند آن ها در ایالات، اجازه می دهد تا اتهامات سهل انگاره ای ناخالص ادامه داشته باشد.

نمایندگان اتحادیه کارگری و برخی دموکرات ها مخالف هستند. لایحه به پرسش مسئولیت و گسترش مزایای بیکاری افزایش یافته، در میان مسائل دیگر آویزان است. رئیس جمهور دونالد ترامپ دستورات اجرایی در روز شنبه خواستار برخی از انواع حمایت مالی در طول همه گیر، اما سپر مسئولیت خطاب نیست.

مخالفان می گویند تلاش های ایالتی و فدرال پاس دادن به کسب و کار و امکانات بهداشتی است که موفق به اقدامات احتیاطی مناسب است.

هنگامی که شما از این نوع از قانون مصونیت آنچه شما انجام می دهند ایجاد یک “عمل حفاظت از ستمکار”، گفت: دادستان شاکی نیویورک ریچارد بل، که نمایندگی بسیاری از مشتریان در لباس های دیگر غفلت. وقتي از آدمهاي بي کار محافظت مي کنيد، شما را به انجام کارهاي نادرست تشويق مي کنيد. چگونه در مورد کسب و کار با دستورالعمل ها پیروی می کنند، با قوانین ایالتی و محلی پیروی می کنند و آنها در ابتدا نگران دعاوی نباشند.”

اما طرفداران استدلال صاحبان کسب و کار کوچک مانند کسانی که در وایومینگ و دیگر ایالات نیاز به حفاظت.

Wyoming ایالت سن. دیو Kinskey، جمهوری خواه که یک اقدام است که به تصویب قانون وارد شده است، گفت که او می خواهد برای محافظت از بیمارستان های کوچک معرفی شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>