3 کشته در جنوب هند در درگیری بر سر فیس بوک

پلیس روز چهارشنبه گفت که در شهر بنگالورو در جنوب هند، دست کم سه نفر کشته شدند که پلیس با صدها مسلمان که به یک ایستگاه پلیس حمله کردند و در جریان اعتراض به یک فیس بوک که به اسلام توهین آمیز محسوب می شد، به آتش خودروها برخورد کرد.

افسر ارشد پلیس کمال پانت گفت: معترضان وسایل نقلیه عمومی و پلیس را سوزانده و به خانه یک سیاستمدار محلی که خویشاوندش متهم به ارسال اظهاراتآنلاین گزارش شده است که در آن محمد پیامبر اسلام دخالت دارد حمله کردند. پس از آن حذف شده است ، او گفت.

پانت گفت: «در این اقدام پلیس سه نفر جان خود را از دست داده اند و بیش از ۱۱۰ نفر به جرم حمله به اداره پلیس دستگیر شده اند» او گفت که در خشونت های سه شنبه شب در بنگلورکه که به نام بنگلور نیز شناخته می شود، دست کم ۶۰ افسر پلیس زخمی شدند.

او گفت پلیس مهمات زنده در دفاع شخصی شلیک کرد تا جمعیت را پس از استفاده از گاز اشک آور و باتون پراکنده کند.

Pant گفت: فرد مسئول در فیس بوک ارسال دستگیر شد و قانونی ممنوع تجمع اتّجاب در شهر، با حضور شدید پلیس در برخی مناطق اعمال شد.

او گفت: “اوضاع اکنون صلح آمیز است.”

•خشونت ها زمانی شعله ور شد که مسلمانان خشمگین در خیابان ها بیرون می آمد و در بیرون از خانه سیاستمدار و یک ایستگاه پلیس شروع به اعتراض می کردند. معترضان به خشونت و سنگسنگوسایل نقلیه تبدیل و آنها را به آتش می کنن.

B.S. Yediyurappa، وزیر ارشد ایالت کارناتاکا، که بنگورو پایتخت آن است، به پلیس هدایت کرد تا علیه دست اندرکاران این اعتراض اقدام شدیدی انجام دهد و از مردم درخواست کرد تا صلح را حفظ کنند.

“دولت چنین تحریکات و شایعات را تحمل نمی کند، “Yediyurappa گفت: “.

خشونت ها در جنوب هند ماه ها پس از شورش های اجتماعی در پایتخت ملی، دهلی نو، که در آن بیش از ۵۵ نفر، که بیشتر مسلمان بودند، کشته شدند، صورت می گرفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>