اسرار پنهان برج دختر در استانبول

 

سفر به استانبول می تواند بهترین سفر هر کسی در طول زندگی اش باشد، به شرطی که با جاذبه های طبیعی و گردشگری آن به خوبی آشنا شود و خود را به اطلاعات مختلفی مجهز نماید. این شهر میزبان جاذبه های متعددی است که می توان از تک تک آن ها لذت برد و خاطره خوبی برای خود ساخت. استانبول شهری زیبا با ساختاری مدرن و البته کلاسیک است و در دل خود اماکن گردشگری زیادی دارد. یکی از جاذبه های معروف آن برج دختر است که یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری استانبول به حساب می آید. درباره این برج حرف و حدیث های مختلفی وجود دارد و افسانه های متفاوتی درباره آن نقل می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی این برج تاریخی بپردازیم از این رو در صورتی که قصد دارید تا به زودی به استانبول سفر کنید پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید تا از عجایب برج دختر استانبول آگاه شوید.

معرفی برج دختر استانبول

برج دختر استانبول که برخی ها آن را با عنوان برج میدن هم می شناسند، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود و به نوعی جز نمادهای این شهر به حساب می آید. این برج در سالاجاک تنگه استانبول در دریای مرمره واقع شده است. قدمت این برج به سال های دور باز می گردد و برخی از باستان شناسان معتقدند این برج قدمتی 2500 ساله دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این برج در کنار تنگه بسفر واقع شده است و ارتفاعی 30 متری دارد. برج دختر استانبول در جزیره ای کوچک ساخته شده است که در گذشته محل تجارت و فعالیت های بازرگانی متعددی بوده است. زمانی که به استانبول سفر می کنید و خودتان را به برج دختر می رسانید غروب زیبایش را به تماشا بنشینید و از  چشم انداز زیبایی که دارد نهایت لذت را ببرید.

 

آپلود عکس

 

روایت ها و اسرار برج دختر استانبول

روایت های مختلفی درباره برج دختر استانبول دست به دست می شود. اگر از محلی ها بپرسید هر کدام از آن ها افسانه خاصی را درباره این برج به ظاهر مرموز بیان می کنند. در ادامه سعی می کنیم به اختصار برخی از این داستان ها را با هم مرور کنیم.

افسانه پرنسس

در زمان های قدیم پادشاهی زندگی می کرد که دختر زیبایی داشت. پادشاه مثل هر پدر دیگری عاشق دخترش بود و تلاش می کرد زندگی خوبی برای او فراهم کند اما غافل از اینکه بازی روزگار قرار است دخترک بیچاره را از او بگیرد. پیشگویی به سراغ پادشاه می آید و به او می گوید دخترش قرار است با نیش یک مار از دنیا برود. پادشاه هراسان و آشفته دست به کار می شود و دختر کوچک خود را به برجی در جزیره ای دور می فرستد. سال ها می گذرد و دختر هر روز بزرگ و بزرگ تر می شود. تولد 18 سالگی او فرا می رسد و پدر برای جشن گرفتن به سراغ او در برج می رود. از آنجایی که برای برگزاری جشن به میوه و شیرینی هم نیاز داشت، سبدی از میوه های خوشمزه و شیرینی های خوش طعم را فراهم می کند، غافل از اینکه ماری خطرناک در داخل سبد جا خوش کرده است. در نهایت همین مار قاتل جان دختر می شود و او را می کشد.

 افسانه battal gazi

باز هم قصه عاشقانه ای در میان است. برخی از افراد معتقدند یک قهرمان ترک به نام battal gazi به هنگام سفر به این ناحیه عاشق دختری می شود اما چون نمی تواند به او برسد خود را در برجی پنهان می کند.

افسانه هیرو

این داستان مربوط به راهبه ای می شود که هیرو نام داشته است. قدیمی ها معتقدند این راهبه در داخل برج زندگی می کرده است و فردی به نام لیندروس عاشقش بوده است. لیندروس شب ها به دیدن راهبه می آمده و هیرو نیز برای اینکه راه را در تاریکی شب به او نشان دهد آتشی روشن می کرده است. این کار چند سال ادامه می یابد تا اینکه یک شب هیرو آتش روشن می کند تا لیندروس را به سمت خود بکشاند. از بخت بد او همان شب جزیره طوفانی می شود و شعله های آتش خاموش می شوند. لیندروس در تاریکی شب راه را گم می کند و غرق می شود.

 

آپلود عکس

 

اطلاعات بازدید از برج دختر استانبول

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم این برج در جزیره کوچکی واقع شده است که تاریخ پیدایش آن به سال 410 میلادی باز می گردد. در آن زمان فرمانده آتنی از جزیره برای کنترل رفت و آمد و همچنین مسائل گمرکی استفاده می کرده است. علاوه بر این، برخی از افراد معتقدند برج دختر استانبول در طول دوره های تاریخی مختلف کارکردهای متفاوتی داشته است. به عنوان مثال در زمان های نه چندان دور از این برج به عنوان فانوس دریایی استفاده می شده و راهنمای راه مسافران و گردشگرانی بوده است که به این ناحیه سفر می کرده اند.

اگر دوست دارید این برج افسانه ای را از نزدیک تماشا کنید کافی است خودتان را به اسکله کالاتاش برسانید. بعد از اینکه به اسکله رسیدید از قایق هایی که در منطقه وجود دارد استفاده کنید و به برج تاریخی دختر بروید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت  lahzeakhar اطلاعات مختلفی که در زمینه گردشگری استانبول ارائه می شود را به دست آورید تا در زمانی که به کشور ترکیه و علی الخصوص شهر استانبول سفر می کنید اطلاعات جامع و کامل تری در رابطه با جاذبه های طبیعی و گردشگری این شهر و کشور در اختیار داشته باشید.

 

آپلود عکس

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>