قطب تقسیم بر دولت برنامه ای برای خروج خشونت پیمان

ورشو لهستان (AP) — قطب هستند تلخی تقسیم بیش از گام های گرفته شده توسط جناح راست حکومت به ترک استانبول کنوانسیون اروپایی پیمان در برابر خشونت خانگی ادعا آن را ترویج جنسیتی “ایدئولوژی” و لینک خشونت به دین است.

وزیر دادگستری زبیگنیو Ziobro گفت که او را به طور رسمی از وزارت آموزش خانواده در روز دوشنبه به شروع به آماده سازی برای لهستان خروج از کنوانسیون ابتکار شورای اروپا این قاره را پیشرو حقوق بشر سازمان است. معلوم نیست زمانی که یک مقام رسمی خروج متوجه خواهد بود واصل شده است.

Ziobro استدلال هفته گذشته که این کنوانسیون شامل مفاد یک “ایدئولوژیک شخصیت” که وزارت او موافق نیست. او اصرار داشت لهستان خود قانون محافظت از زنان و کودکان در برابر خشونت به یک و حتی درجه بالاتر از کنوانسیون.

شورای اروپا و دبیر Marija Pejcinovic Buric گفت: لهستان به نیت خروج از کنوانسیون ها “هشدار دهنده” و تشویق یک “سازنده” برای روشن شدن هر گونه سوء تفاهم.

“ترک استانبول کنوانسیون خواهد بود بسیار تاسف بار و یک قدم به عقب در حفاظت از زنان در برابر خشونت در اروپا” Pejcinovic Buric توییتی یکشنبه.

دولت منتقدان ابراز خشم در رسانه های اجتماعی گفت: جناح راست دولت محافظه کار قانون و عدالت حزب آماده بود به قربانی کردن زنان ایمنی برای آن دیدگاه های خود را بر اساس کاتولیک سنت.

ورشو لیبرال شهردار Rafal Trzaskowski نفر دوم در انتخابات ریاست جمهوری روز دوشنبه به نام تلاش برای ترک به کنوانسیون یک “رسوایی” گفت که همه نیروهای سیاسی باید با هم کار کنند برای مبارزه با خشونت خانگی.

در هفته گذشته هزاران نفر در اعتراض به طرح دولت در تظاهرات در سراسر لهستان.

معاون وزیر دادگستری Michal Wojcik اما گفت که در حالی که وزارت موافقت با کنوانسیون مربوط به حفاظت از قربانیان خشونت وجود دارد “بدون رضایت به ایدئولوژی” در مورد مفهوم جنسیت به عنوان یک ساخت اجتماعی.

“وجود دارد هیچ جنس سوم وجود دارد فقط یک مرد و یک زن” Wojcik گفت.

معاون سخنگوی حزب حاکم رادوسلاو Fogiel گفت: در سرویس پخش لهستانی رادیو 24 که دولت تجزیه و تحلیل کنوانسیون اما تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است ساخته شده تصمیم نهایی خود را در مورد خروج.

لهستان قبلی لیبرال دولت تصویب کنوانسیون در سال 2015, مدت کوتاهی قبل از دولت فعلی آن پس از برنده شدن در انتخابات وعده گسترش رفاه اجتماعی.

این پیمان به طور رسمی به نام شورای اروپا کنوانسیون جلوگیری و مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی مبتنی بر این فرض استوار است که زنان را هدف قرار داده و با خشونت فقط به این دلیل آنها زنان هستند. این بیان می کند که مردان و زنان باید حقوق برابر و ملزم مقامات دولتی به برداشتن قدم برای جلوگیری از خشونت علیه زنان و حمایت از قربانیان و تعقیب مجرمان.

نکته دیگر در این کنوانسیون شده است که در مواجهه با لهستان دولت می گوید که “فرهنگ سفارشی دین و سنت و یا به اصطلاح ‘افتخار’ نباید به عنوان توجیهی” برای اعمال خشونت تحت پوشش در این پیمان است. در دولت تفسیر است که به مقدار ساخت یک پیوند بین دین و خشونت است.

این کنوانسیون که به اجرا در آمد و در سال 2014 امضا شده توسط 45 کشور اروپایی و اتحادیه اروپا اما 10 کشور از جمله بریتانیا و مجارستان و جمهوری چک و اتحادیه اروپا هنوز به تصویب آن است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>