3 ورزشی پیشگامان نور استکهلم بازی های المپیک در سال 1912

توسط استیو داگلاس

استکهلم سوئد (AP) — هانس Kolehmainen اولین “پرواز فنلاندی.” دوک Kahanamoku پدر مدرن گشت و گذار. جیم تورپ بود متواضع بدون عارضه بومی آمریکا که ممکن است بزرگترین ورزشکار تا کنون.

هر سه نفر ورزشی پیشگامان در حق خود و تمام جهان را به دست آورد-توجه گسترده ای به دلیل طلا-مدال اجرای برنامه در المپیک 1912 استکهلم.

پنجم بازی های تابستانی — و آخرین برای مدت هشت سال به دلیل جنگ جهانی اول — مشخص شده بود اختلاف تراژدی و اولین استفاده از فن آوری است.

این بود که بیشتر جهانی و المپیک تا کنون بیش از حد با ورزشکار از پنج قاره شرکت پس از ژاپن شد و اولین کشور آسیایی به رقابت بپردازند.

وجود دارد هیچ انکار مستقل از نوازندگان.

Kolehmainen کسب سه مدال طلا در دو و میدانی: در 5000 متر که در آن او رکورد جهان را شکست نزدیک به 25 ثانیه; 10,000 متر; و به زودی از بین رفته 12,000 متر متقابل رویداد. او همچنین موفق به کسب یک مدال نقره در صلیب کشور تیم رویداد.

موفقیت “لبخند هانس” ushered در دوران فنلاندی تسلط از راه دور در مسیر از طریق دونده مانند Paavo Nurmi و ویل Ritola و پس از آن به دهه 1970 با Lasse Viren.

تورپ برنده مدال طلا در چند رویداد پایان و دو و میدانی قرار گیرد و چهارم در پرش ارتفاع و هفتم در پرش بلند است. آن تاکید تمام اطراف توانایی آمریکا از هند و ایرلندی تبار از ایالت اوکلاهما که بعد از بازی حرفه ای فوتبال و بیس بال و نامگذاری شد آسوشیتد پرس’ ورزشکار از نیم قرن در سال 1950 نظرسنجی.

اما تورپ بود مدال خود را محروم از آنجا که آن را کشف شد او با بازی بیس بال برای یک رفت و آمد مکرر تیم در سال 1909 و ’10 و یک تخلف از قوانین سفت و سخت amateurism که در آن بازی های المپیک اجرا شد.

کمیته بین المللی المپیک ترمیم مدال خود را در سال 1982 از 29 سال پس از Thorpe مرگ پس از یک کمپین توسط خانواده اش و هواداران است.

Kahanamoku متولد هاوایی است که معروف ترین برای محبوب گشت و گذار اما او نیز به رقابت در بازی های المپیک در شنا, آمدن در استکهلم که در آن او موفق به کسب طلا در 100 آزاد و نقره در 4×200 رله.

یکی دیگر از ستاره آمریکایی از سال 1912 بود اسپرینتر رالف کریگ که موفق به کسب مدال طلا در 100 و 200 در مسیر.

دیگر حوادث قابل توجه در این بازی:

ماراتن مرگ

فرانسیسکو Lazzaro یک 21 ساله پرتغالی دونده سقوط پس از 19 مایل از مردان ماراتن به دلیل گرمازدگی و مشکلات قلبی و مرگ او در روز بعد. او اولین رقیب به مرگ در طول بازی های المپیک است.

زمان بندی خوب

الکترونیکی زمان بندی استفاده شد و برای اولین بار در یک بازی است که پس از توصیف شده توسط جنبش المپیک به عنوان یک “مدل بهره وری است.” سازمان معرفی اولین ما از زمان بندی اتوماتیک دستگاه برای پیگیری حوادث عکس پایان و آدرس های عمومی و سیستم.

استقامت حوادث

وجود دارد برخی از قابل توجه شاهکارهای استقامت نه خش. مارتین کلاین از روسیه و آلفرد Asikainen از فنلاند رقابت برای 11 ساعت و 40 دقیقه در میان کشمکش برای مدال نقره در کشتی فرنگی. قضات نیز متوقف نور سنگین وزن نهایی به دلیل کشمکش رسیده نه ساعت با دو کشتی گیران اهدا مدال نقره. البته برای مسابقه دوچرخه سواری در این بازی بود 199 مایل (320 کیلومتر) است که در طولانی ترین مسابقه از هر نوع در تاریخ المپیک.

پاتون بخشی

یک نام معروف آمد و در پنجم در اولین مدرن پایان در بازی های المپیک: ستوان George S. Patton. او بعدها کاریزماتیک به طور کلی در جنگ جهانی دوم که منجر به یک درایو زرهی در سراسر فرانسه و آلمان نازی پس از حمله به نرماندی. او بعد از یک تصادف اتومبیل در سال 1945.

ممنوعیت بوکس

بوکس شده است رقابت در هر های المپیک از سال 1904 — به جز در سال 1912 edition. چرا که این ورزش ممنوع اعلام شد در این زمان تحت قانون در سوئد.

___

بیشتر AP بازی های المپیک: https://apnews.com/OlympicGames و https://twitter.com/AP_Sports

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>