دیدار با Pipa چینی ساز زهی

این pipa یک کنده 4-رشته چینی ساز موسیقی است که به راحتی قابل شناسایی توسط آن گلابی شکل چوبی بدن. اغلب به نام چینی لوت frets on a pipa طیف وسیعی از 12 به 26. یک ویدئو توسط Shen Yun به بررسی این ابزار در جزئیات.

ابزار

برخی از مردم تمایل به این اشتباه است که یک pipa شبیه به گیتار از آنها ابزار کنده. هر دو کاملا متفاوت از یکدیگر است. برای مثال یک pipa است که معمولا برگزار می شود به صورت عمودی در حالی که بازی در مقابل یک گیتار است که اغلب برگزار شد در یک زاویه. در حالی که یک گیتار با guitar picks یک pipa با انگشت میدارد. نام pipa می آید از واژه چینی “pi” و “بهبهان” که در آن “pi” مخفف به جلو برداشت در حالی که “بهبهان” مخفف عقب برداشت.

از این رو نام pipa در اصل به معنی یک ابزار است که می تواند کنده هر دو جلو و عقب. در واقع این دو جنبش را تشکیل می دانش های بنیادی هنگامی که یکی شروع به یادگیری برای بازی pipa. به طور سنتی این ساز ساخته شده است به طور کامل از چوب با قسمت جلو با استفاده از چینی سایبان درختان و بخش پشت با استفاده از چوب صندل یا چوب ماهون. Pipa بازیکنان به طور معمول با استفاده از تمام 10 انگشت به بازی ساز. آنها طیف گسترده ای از تکنیک های نواختن ساز است.

هنگامی که یک فرد کارشناسی ارشد به جلو و عقب برداشت آنها حرکت به یادگیری نواختن ساز زهی ساز است. بعدی بازیکن می آموزد در مورد لرزش صدا. هنگام انجام تحریر در pipa این بازیکن می تواند با استفاده از انگشت شست به بازی همراهی. بازیکن همچنین می توانید خم یادداشت ها در هر دو جهت. هر چند pipa به نظر می رسد مانند یک ابزار است که استفاده می شود به بازی و ملایم زنانه, موسیقی, آن می تواند به راحتی مورد استفاده در نمایشی پرقدرت مردانه موسیقی نیز هست. یکی از معروف pipa کار به نام کمین در همه طرف داستان یک ژنرال در میدان جنگ.

وو مرد یک جایزه گرمی نامزد دریافت جایزه pipa بازیکنی که احساس می کند که ابزار قدردانی است بیشتر در میان مخاطبان مدرن است. “ما باید برای باز کردن درب برای نگه داشتن این ساز زنده… شما می خواهید برای حفظ شکل سنتی اما شما همچنین می توانید فشار پاکت به ببینید که چگونه ما می توانیم چیزهای دیگر برای نسل بعدی. من فکر می کنم این ابزار مانند یک گنج برای همه فرهنگ ها و… آن را فقط یک ابزار سرد و من می خواهم مردم بدانند که… یک pipa می توانید بازی نه تنها سنتی چینی مجموعه, اما متناسب با آن به بسیاری از ژانرهای… من با بسیاری از نوازندگان از مکزیک نوازندگان گیتار و بانجو به بازیکنان. موسیقی موسیقی — ساز این است که تنها راه شما می توانید اکسپرس” او گفت: به WFMT.

حقایق جالب

این pipa اعتقاد بر این است که معرفی شده به چین از هند در حدود 346 به 356 م. ابزار اندیشه به سرچشمه گرفته در ایران. کوچکتر pipa-شبیه ساز از هند محبوب در چین حدود 4th قرن پیش از میلاد. این یکی از 5 رشته. اما از آن ناپدید شد پس از سلسله تانگ به پایان رسید.

در اصل یک pipa فقط حدود 4 frets. این افزایش به حدود 14 تا 16 frets در طول دوره تانگ. در 1920s و 30s چندین نوازندگان با تجربه pipas با 24 frets است که نسخه ای که محبوب است در دوران مدرن. تعداد بالاتر از frets اجازه می دهد تا بازیکن را به کنترل بهتر بر روی زمین از ابزار. سنتی pipa به حال طیف وسیعی از حدود 3 اکتاو. برخی از ابزار در آسیای جنوب شرقی و شرق آسیا مشتق شده از Chinese pipa. این شامل کره bipa و ژاپن بیوا ابزار است.

دنبال کنید با ما در توییتر و یا اشتراک به ما ایمیل لیست

داستان یک سکه

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>