جهانی در ماه مارس صورت ماسک: یک آینه بر بشریت

توسط جان لستر

SAINT-GERMAIN-EN-LAYE فرانسه (AP) — خانه, کلید, کیف پول یا کیف پول تلفن همراه و …. oh, yes: ماسک صورت.

با اکراه برای بسیاری از, اما همچنین به طور اجتنابناپذیری در چهره مرگبار نامرئی دشمن کوچک مستطیل شل و ول و در عین حال زندگی-صرفه جویی در بافت را در ماه صرف پیوست لیست نیست-ترک-خانه-بدون-آنها را برای موارد میلیاردها دلار در سراسر جهان است.

نه از انسان اختراع کفش یا لباس زیر پستان بند, لباس بلند, گیر افتاد, بنابراین به طور گسترده و به سرعت از ملبورن به Mexico City پکن به بوردو پوشا مرزها و فرهنگ ها و نسل و جنس با تقریبا همان زمین تکان دادن سرعت به عنوان coronavirus که به کشته شدن بیش از 600 ، 000 و آلوده بیش از 15 میلیون نفر است.

“وجود دارد شاید هرگز چنین سریع و تغییر چشمگیر در جهانی رفتار انسان” می گوید: Jeremy Howard, بنیانگذاران #Masks4All یک نرم افزار-ماسک لابی ، “بشریت باید نوازش خود را در پشت.”

اما به ندرت نیز شاید هرگز تا هر چیز دیگری پوشیده شده توسط انسان موجب چنین خشمگین اختلاف و فعالیت سیاسی, . آیا کسی در آمریکا ساحل همیشه جلو و یک تفنگ کسی برای پوشیدن لباس شنای زنانه دوتکه, به عنوان یک این ماه در فلوریدا خارج?

چنین مانند سایر عادات بشر ماسک تبدیل به یک آینه بر بشریت است. که بسیاری از افراد با درجات مختلفی از تعصب باید متناسب با ناراحتی از قدرتمند دارو برای این باور است که مردم اساسا مراقبت قادر به از خود گذشتگی در جهت منافع مشترک.

از مارشا Dita اجتماعی و رسانه های آزاد در جاکارتا اندونزی می آید مشاهده موجز قرار داده و به طور فزاینده ای به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته: “این زمان به خودخواه.”

در عین حال نیز آشکار از شیوع مقاومت شدید به ماسک به ویژه در دموکراسی این است: بسیاری از مردم نمی خواهید گفت چه باید بکنید و بی اعتمادی شواهد علمی که ماسک جلوگیری از آلودگی.

گریه می کند که ماسک پوزه آزادی شده اند برعلیه پخش در تظاهرات در آمریکا و کانادا و یکشنبه گذشته در لندن است. وجود یک بلندگو در اعتراض به معرفی این جمعه از استدلال کرد: “مردم می میرند هر سال است. این چیزی جدید است.”

شک و تردید به اشتراک گذاشته شده توسط, در میان دیگران, Mohammed al-Burji یک زن 42 ساله و کارمند دولت در لبنان. راه رفتن به کار بدون ماسک نقض laxly اجرا قوانین است که آنها توان در همه جا در خارج از خانه گفت: “هیچ coronavirus برادر. آنها فقط برای فریب مردم است.”

کشور گزارش شده بیش از 3,100 عفونت و 43 مورد مرگ و میر و مقامات ارشد را ساخته اند و درخواست های عمومی برای مردم به چوب به پوشیدن ماسک و اجتماعی فاصله.

همان رفلکس انسان است که باعث شود مردم به اندازه هر یک از دیگر گزینه های مد کوتاهی مو و به طور یکسان در اولین جلسه در حال حاضر به طور غریزی اعمال ماسک ،

در مکزیکو سیتی Estima مندوزا می گوید او نمی تواند کمک کند اما لگد در افراد بدون ماسک. “من احساس می کنم بی دفاع. در یک دست من قضاوت آنها و از سوی دیگر من خودم بپرسید ” چرا؟” مندوزا گفت. “به عنوان انسان ما همیشه قضاوت کرد.”

به عنوان یک زن مسلمان در فرانسه ماریا Dabo می داند که احساس خوبی. برای او تصویب ماسک تا به حال غیر منتظره اما خوش عوارض: او دیگر احساس می کند مانند یک standout در کشور است که در اسلام تشریع شده است برای جلوگیری از زنان مسلمان از پوشیدن چهره-پوشش حجاب. با ماسک های مورد نیاز در تمام فضاهای عمومی فرانسه راست را بلند وسواس با حجاب اسلامی بوده است و خاموش.

“من احساس می کنم ما کمی بهتر درک” Dabo گفت. “هر کس موظف است به انجام همان است که ما, که باعث می شود من باور دارم که خدا مشغول آموزش افراد یک درس است که پوشش ندارد و مذهبی و یا هر چیز دیگری. این مورد نمی شود یک احمق و حفاظت از خود است.”

همچنین muddying و سوخت رسانی جهانی بحث شده است مخلوط پیام از رهبران دولت که تلنگر-شکست مواجه در ابزار ماسک و توصیه خود را در برابر استفاده های عمومی که سهام بودند به طوری که فاقد سلامت کارگران مراقبت از بیمار و در حال مرگ بدون حفاظت کافی.

رئیس در میان U-turners است که رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که تنها پس از COVID-19 تا به حال کشته شدن حداقل 134,000 آمریکایی ها و ماسک-با پوشیدن یک وطن پرست عمل می کنند.

قبل از این که صدای مقاومت است که باعث سر خاراندن استبدادی در چین که نقض بحث در مورد چگونه همه گیر شده و به کار گرفته شد وجود دارد.

“مردم در کشورهای دیگر درخواست برای آزادی است. اما آنها در واقع از دست دادن آن چرا که آنها را دیده اند افزایش سریع موارد آلوده گفت:” لیو Yanhua بیمه کارگر.

حتی در درون خانواده ها و ماسک تقسیم. یو Jungyul یک کودک-سلامت کارگر در سئول کره جنوبی می گوید او به ناگ او را به پوشیدن یکی از گفتن او گفت: “ما مجبور به پوشیدن ماسک برای افراد دیگر در حال حاضر نه تنها برای خودمان است.'”

در استرالیا معرفی این هفته اجباری پوشش صورت در ملبورن آمد با یک درخواست از منطقه برتر, Daniel Andrews, برای ماسک گنجانیده شده به زندگی روزمره.

“بسیاری از ما نمی خواهد خانه را ترک بدون ما کلید ما نمی خواهد ترک خانه بدون تلفن همراه ما. شما نمی قادر خواهد بود به ترک خانه بدون ماسک خود را,” او گفت:.

روند setters در حال تنظیم تن, بیش از حد. مد مورخ کیمبرلی Chrisman-Campbell نویسنده “فرسوده در این روز: لباس های ساخته شده است که تاریخ” اشاره می کند که “اسلوب گسترش از طریق تقلید” و می تواند با حداکثر سرعت دویدن در سراسر جهان در عرض چند دقیقه در رسانه های اجتماعی. او نشان می دهد که “دیدن بیشتر افراد برجسته مانند بازیگران, مدل های, رسانه های اجتماعی, شخصیت و یا سیاستمداران — پوشیدن آنها را در تلویزیون و یا در رسانه های اجتماعی را بسیار زیاد تاثیر است.”

“تصمیم به پوشیدن یک ماسک و یا پوشیدن نیست — نیز ارائه می دهد مردم توهم کنترل در زمانی که همه چیز به نظر می رسد شدید و خارج از کنترل” او استدلال می کند.

پس از آن وجود دارد نکات. ماسک هستند غیرقابل تحمل لوکس برای کسانی که در فقر شدید و در حال ساخت دردناک فرورفتگی در بودجه متوسط خانواده ها است. می گوید وسیم عباس یک روستایی در پاکستان: “برخی از مردم فقیر هستند. آنها داده نشده است ماسک.”

در گرما و ماسک می تواند یک عذاب است. در لاگوس, نیجریه, ماسک کمتر خیابان گر Jibola Costello گفت که او تا به حال به پوست خود را برای سرد کردن مکی. “همین دلیل است که من از آن برداشته می شود.”

و در فرانسه, میوه و سبزی فروشنده Montassar Yoinis متوجه شده است که خریداران اجتناب خود ایستاده اگر چهره اش کشف شده است. بنابراین او را جبران توسط فریاد با صدای بلند از طریق فولاد ماسک: “سلام موسیو, دریغ نکنید به طعم گیلاس!”

“این یک بیت از یک زحمت اما ما هیچ چاره ای” او گفت:. “مردم با احتیاط هنگامی که شما نمی پوشیدن ماسک. آنها نمی آیند.”

خرید با بچه های جوان (او نقاب آنها نیست) فرانسه موزه کارگر Celine Brunet-Moret گفت که او نتواند قادر به دیدن چهره و “تمام احساسات مردم. شما نمی بینید که مردم خندان و یا اگر آنها خوب هستند یا نه.”

“این همان زندگی و نه زندگی عادی, بنابراین من فکر کردم که ما هرگز به آن استفاده می شود واقعا به آن استفاده می شود,” او گفت:.

اما در سراسر خیابان را از فروشگاه که در آن Brunet-Moret شد خرید تند, پنیر, فروشگاه پارچه کارگر Laure Estiez گفت: جسارت و بدون یکی از رو به رشد مجموعه ای از حدود 30 خانه ساخته ماسک در حال حاضر احساس می کند “تقریبا غیر طبیعی است.” او می گوید: جدید معمول صبح از چیدن رنگ ها و الگوهای برای مطابقت با خلق و خوی خود را و لباس تا “تبدیل به یک لذت است.”

“ما یک ظرفیت قوی برای اقتباس,” او گفت:. “شما استفاده می شود به همه چیز است.”

___

AP روزنامه نگاران در سراسر جهان کمک به این گزارش. دنبال AP پوشش همه گیر در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>